Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Raistlin - Yaz alevi ejderhaları

DeMiRMaSKe

Öne çıkan mesajlar

kesin açıklama isteyen okusun ama tamamen kendi iradenizle, öğrenmek istemediğiniz şeyler olabilir

neden abbys'de kalıo olayına, takhissis chaos savaşının tam sonunda krynn'i çalıyor, başka bir tarafına götürüyor sonsuzluğun, bu durumda tanrılar ve abbys'deki raistlin oldukları yerde kalıyor

raistlin vanished moon'da sittin kere zamanda yolculuk yapıyor, tanrıların verdiği bir görev üstüne ama büyü gücü yine yok[hline]When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me

Sosyal ağlarda paylaş

Vanished Moon'u okumadım ama summer flame ile Vanished moon arasında duydum kadarıyla bazı kopukluklar var.. Mesala birinde Tas ölüyordu ve cennette gidiyordu,diğerinde zamanda yolculuk ediyor.. Bir paralel dünya-zaman mı söz konusu?
Ayrıca Raistlinin evet büyü gücü yoktu yada öyle sanıyoruz ama chaos savaşı sırasında büyü kurallarının ve diğer herşey iptal olmuştu bununuda unutmamak lazım.. Bir şey daha summer flame in sonunda Fizban dünyada hala büyü var gibi bişi dedi eğer vanished moona bakarsak Fizban'ın daha en başta olmaması gerekiyor tamamen işler karıştı en iyisi 3.kitabı teymin etmek yoksa bölye kafayı yer insan...[hline]BJK BJK BJK
Sosyal ağlarda paylaş

Yanliz Ushanin anneside babasida insan, ve Usha Raistlinin kizi degil. Raistlin'in bi oglu (cocugu; bkz.edit) oldu. Hatta veledin annesi cocugu dogururken oldu. Cocuguda iki tane Irda aldi gitti. (bu summer flame de var kucuk bi chapter olaraktan.) Ondan sonrasi neoldu bilmiyoruz.

Bu arada Margaret bi salaklik yapip Vanished Moon olayindan sonra Krynn'i simdiki yasadigimiz dunyaya cevirseydi onu gidip oldururdum. (hatta ondan sonra abartip Death Gate Cycle'la birlestirseydi falan) Bunun boyle olabilecegi ilk Fallen Sun'da belli oldu. Sonuk dandik bi ay uzerine The One God diye gerizekali bi tanri. Ama Lost Starin sonunda bu salak tanrinin Takhisis oldugunu anlayinca icim bi rahat etti. Simdide Vanished Moonu alicam...
Siz bunun hakkinda ne dusunuyosunuz? Krynn'i simdiki dunyaya cevirmesini istermiydiniz?[hline]It's not death that is worthy of dread, but the fear of death.
Edit: Pardon arkadaslar oglu demisim cok pardon cocugu olucek o. ;)

[Bu mesaj AssassiN tarafından 10 Ocak 2003 06:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Goarth, 06 Ocak 2003 23:30 tarihinde demiş ki:
Vanished Moon'u okumadım ama summer flame ile Vanished moon arasında duydum kadarıyla bazı kopukluklar var.. Mesala birinde Tas ölüyordu ve cennette gidiyordu,diğerinde zamanda yolculuk ediyor.. Bir paralel dünya-zaman mı söz konusu?
Ayrıca Raistlinin evet büyü gücü yoktu yada öyle sanıyoruz ama chaos savaşı sırasında büyü kurallarının ve diğer herşey iptal olmuştu bununuda unutmamak lazım.. Bir şey daha summer flame in sonunda Fizban dünyada hala büyü var gibi bişi dedi eğer vanished moona bakarsak Fizban'ın daha en başta olmaması gerekiyor tamamen işler karıştı en iyisi 3.kitabı teymin etmek yoksa bölye kafayı yer insan...[hline]BJK BJK BJK

Tasin zamanda yolculuk etme nedeni Paladine'in onu dunyaya Caramon'un cenazesine katilmak icin yollamasi. Birincisinde tutturamadigi icin ikinci defa gidiyor ve dunya karisiyor.
Chaos war'da iptal oldu demekle ne kastettin? Cunku chaos war sirasinda 3 moonda yerindeydi ve buyu yapilabiliyordu.
Fizbanin dedigi dogru. Krynnde hala buyu var. 3 tanesini biliyoruz. Wild Magic, Necromancy bide Goldmoonun mysticlerinin yaptigi healing buyuleri. Bunlarin zamanla yok olmasinin... hayir hayir yok olmuyorda... kullanilamasinin nedeni aptal ruhlarin buyuyu emmesi. Bu ruhlar Dalamar araciligiyla The One God (Takhisis) tarafindan materyel dunyada hapis kalan ruhlar. Takhisis bunlara bana buyuyu getirin bende sizi serbest birakayim diyor. (tabiki sozunu tutmuyor) Onlari Krynnde tutarak istedigini yaptiriyor ruhlarda haliyle 1 dedigini 2 etmiyor.

PS: Wild Magic'i Palin ve arkadaslari (keh keh) Malystryxin ajani gibi birsey olan kendine Shadow Sorcerer diyen gri robe'lu bir kadindan ogreniyor. Ayni sekilde Dalamar ise Necromancy'yi Khellendros'un bir ajanindan (yine kendine Shadow Sorcerer diyor bu arkadas) bu sefer erkek olmak sartiyla ogreniyor.[hline]It's not death that is worthy of dread, but the fear of death.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Dragonlance.com'dan alinti
"...Raistlin left the world with the gods after the second Cataclysm. However rumors are abound that he is somehow tied into events surrounding the War of Souls. Perhaps Raistlin will return...."
raistlinin geri dönmesinin amacı nedir peki

burdaki yazıda belki geri dönebilir diyor ama daha sonra v.m da geri dönüyor,
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada war of soulsun son kitabındaki ölümlü olan paladine'nin yazıdğı kitapta raistlin gods of light kısmında ve paladine den sonra ikinci sırada geçiyor. ayrıca raistlinden "advisor of oaladine and takhisis" olarak bahsediyor.

-valla burası muamma gods of light yani ben de çok şaşırmıştım ama öyle yazmış paladine..[hline]Join Me!
Sosyal ağlarda paylaş

umarım hala kıçımızdan attığımız düşünmüyordur bizde belirli yazılanlara bakarak bazı yorumlarda bulunduk ahanda arkdaşımız belirtmiş yeniden yazmanın alemi yok kıçınızdan atmayın demiş bonepart sen çok iyi bildiğini sanıyorsun sanırım ama yanlıyorsun.[hline]!Damlam!
Sosyal ağlarda paylaş

Majere bir tanrı raistlin ve caramon soyadlarını o tanrıdan almışklar işte. Raistlin majere ile tanrı olan majere aynı kişi değiller. Vanished moon u okumadığım için yorum yapmamıştım ama dralnu nun mesajı görünce :)[hline]One ring to rule them all
One ring to find them
One bring them all
and in the darkness bind them.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
ankara armada da remzi kitapevine gittik :p dragonlance serilerinin ve lotr serilerinin ingilizce kitaplarını elimde tutma şerefine eriştim hehe gerçi sahip olanlar vardır ama :p olsun minnacık ufacık eheh türkçeye çevirilmişleri koskocaman uyuz oldum biran.[signature][hline]Manhattan'da çalışan İsmail Kamış'ın hastasıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Thraine_Numeheru, 13 Ağustos 2005 22:33 tarihinde demiş ki:
said:
skyly, 13 Ağustos 2005 02:39 tarihinde demiş ki:
iyiki öldü nasıl sevindim öldüğüne. Hala yaşatıyorlardı ya o power play büyücüyü. Oysaki ilk üçlemede ve ruhdöveninde ne kadar severdim.

keşke power play yapsaydıda takhisisi indirseydi !

Şimdi spoiler gibi olucak birazda zaten indiriyor ki bi anlamda degil mi?[signature][hline]-Silvar- *Pure Mage*
-Yuotibol- *Pure Tamer*
-Silenka- *Pure Murderer*

...........Saf olan kıymetlidir.........
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mephisto_, 28 Aralık 2002 18:09 tarihinde demiş ki:
o hastalık azmini falan arttırmıyorki, raistlin zaten o hastalığa büyüye olan açlığı yüzünden kapılıyor

yani aslında hastalık değil, ama sağlıksız olmasının sebebi büyü zaten

yani onun amacı zaten en büyük olmak küçüklüğünden beri

tamam yeter artık bitti denilen yerlerde bile en büyük olmak için çıktığı yolda yürüme azmi sayesinde kurtuluyor

o hastalık ise bunu körüklüyor NEDEN HASTAYIM çünkü en iyi olmak için sağlığımı bile feda ediyorum... o zaman yola devam.. gibi yani.

@tunca
bence olaya süper yaklaşmışsın olması çok muhtemel :)

usha kızı değil kesin değil kitapta açıklanıyor ama raistlinin son hali acaip karışık bişi tam bi bedeni yok ruh olarak caramonu bekliyor ama güç konusunda tanrıların yapabildikleri herşeyi yapıyor çok açık bırakmışlar bence raistin halini en son caramonla yola çıkıp gidiyor

raist tanrı olmaktan vazgeçtikten sonra büyü gücünden vazgeçtiği söyleniyor paladine ise onu korumasına alıyor işkence görmemesi için dünyaya gelince sanki gücü varmış gibi sonra dünyayı ararken kesinlikle bir gücü olduğuna eminim hatta aynen tasa şunu söylüyor "geçmişi buldun bende geçmişle şimdiyi ve geleceği birleştirdim" sonra tanrılara bunu anlatıyor. bi itemla yaptı diyelim dünyayı aramak için yola çıktı raist başına 523623623 olasılıktan biri gelebilirdi zamanı birleştirmek için bir itemı tanrılar niçin versin yada o olasılık var mı düşünmüşler midir. bu durumda bu işleri nasıl yaptığı tamamen belirsiz ya büyü gücü ruhunda hala var yada tanrısal birşey(kesinlikle tanrı değil diğer majere tanrı onların soyadıda bu tanrıdan geliyor) birde güçten vazgeçmesi dünyaya getireceği mutsuzluk kendini bir sona sürüklemesi. yani gücü alınmıyor olabilir sadece ONUN DOĞURACAĞI sonuçlardan dolayı kullanmıyor olabilir. ayrıca kulenin efendisinin tanımı geçmişin şimdinin geleceğin büyünün bilmem neyin cartın curtun efendisi diye geçiyor büyünün efendiside olduğuna göre paline asayı hediye etmesini hizmetkara söylediğinde başüstüne efendi gibi bi cvp alıyor

sonuçta yazarın en sevdiği karakter çoğu kişinin favorisi garip biri. tanrı olamamış bir tanrı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...