Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vampire: Bloodlines çıktı.

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

taksici?

oyunu ikinici oynayışım, sanırım sondaki taksici cain gerçekten de, veya öyle düşünmemizi istemişler, bir sürü işaret vardı oyun boyunca. leopard bölümündeyken dikkatimi çekti en son, bir sayfa var bi masada, eski bi kitaptan kopmuş. iki resim var, sol üst köşede lahit, sağ alt köşede de cain in abel i öldürme sahnesi var.

öyle değilse bile hiç değilse çok güçlü bir vampir var içinde lahitin. arkeolojistin dediği kadarıyla tabutun içinde 250 yıl yaşamış bir asur kralı var çünkü.

gerçi işin öteki yanında cain in işaretli olması var, belki bu biraz fazla abartılmıştır, yani taksicinin siyah aurasından bahsediyorlardır.

tabi oyundan sonra hikaye devam ediyorsa gahenna gerçekleşiyor mu bilmiyorum. sonuçta tabutun açıldığı gece oyun bitiyor. belki gahenna anlatılan gibi öyle bir gecede olacak bir olay değildir, oyunun bittiği gece gahenna başlamıştır falan filan. bir de hatırladığım kadarıyla 2000 yılı gehenna için işaret ediliyordu. ffs 2012 again

Sosyal ağlarda paylaş

Earenwen said:

taksici?

oyunu ikinici oynayışım, sanırım sondaki taksici cain gerçekten de, veya öyle düşünmemizi istemişler, bir sürü işaret vardı oyun boyunca. leopard bölümündeyken dikkatimi çekti en son, bir sayfa var bi masada, eski bi kitaptan kopmuş. iki resim var, sol üst köşede lahit, sağ alt köşede de cain in abel i öldürme sahnesi var.

öyle değilse bile hiç değilse çok güçlü bir vampir var içinde lahitin. arkeolojistin dediği kadarıyla tabutun içinde 250 yıl yaşamış bir asur kralı var çünkü.

gerçi işin öteki yanında cain in işaretli olması var, belki bu biraz fazla abartılmıştır, yani taksicinin siyah aurasından bahsediyorlardır.

tabi oyundan sonra hikaye devam ediyorsa gahenna gerçekleşiyor mu bilmiyorum. sonuçta tabutun açıldığı gece oyun bitiyor. belki gahenna anlatılan gibi öyle bir gecede olacak bir olay değildir, oyunun bittiği gece gahenna başlamıştır falan filan. bir de hatırladığım kadarıyla 2000 yılı gehenna için işaret ediliyordu. ffs 2012 again

çok takılma baboş ben vampire redemption oynarken oyun ilk başta ortaçağda geçiyordu hala gehenna koptu kopacak kaçın muhabbeti vardı
Sosyal ağlarda paylaş

Earenwen said:

taksici?

wod da gehenna gerçekleşiyor ama altı farklı son yapıp storyteller a bırakmışlar istediğinizi seçin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

o caine dediği başka birşey de olabilir belki ama bilemiycem.
caine hakkında çok dedikodu geçti zamanında.
ancak developerlardan official bir açıklama gelmedi, oyunun devamı da çıkmadı. o adam caine olsa bile biraz fazla abes olmuş bence.
hikayeyi devam ettirmelerini isterdim. adam hakkında daha detaylı şeyler söyleyebilirlerdi.

dreagloth said:
kaynak ne abi, adam öğrenmiş işte kaynak kaede.

nerden öğrenmiş, nereye bakıp görmüş onu soruyorum.
şimdi ben de diyorum ki, o adam aslında cain değil ama second generation'lardan biri, neye dayanarak ama?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Oyunu bir daha oynadım, bir daha hayran kaldım.

malkavian ile oynadım bu sefer. ama zor geldi bana.
brujahla melee yapmak kolaydı. str'ye abanınca tek hamleyle üç kişi kesiyordun resmen. bunda tabancayla epey kasıyor. 10 kere felan ateş etmek lazım birisini öldürmek için.
ammoya ve blood pack'e ikisine birden para yetişmedi.
gerçi berserk ve vision of death şahaneymiş.
birkaç blood pack ile bir sürü adam öldürüyoruz bir güzel.
humanları otomatik öldürüyor, vampirlerde daha rastlantısal oluyor. ama kullanması çok keyifli. silah kullanmayı bıraktım bir süre sonra. bedlam kötü ama, hiç sevmedim.
http://www.planetvampire.com/bloodlines/game/disciplines/
domination'da vision of death'in aynısı varmış, bir de bedlam yerine mass suicide gibi güzide bir özellik varmış. oha.

katanayla backstab süper zevkli bişi. tekrar bu mutluluğu yaşadım. sağol bloodlines.

oyunun hikayesiyle ilgili birkaç sorum olacak:

1- biz camarilla değil miyiz, malkavian da camarilla değil mi? malkavian üssüne gidince neden ordaki malkavlar bana ofensif olup saldırıyor?
2- malkavian üssündeki (ölü) profesörün olayı nedir. teypleri dinledim ama pek birşey anlamadım. cam fanus olayını hiç anlamadım.
3- sarcophagusun olayı ne? herkes "havada kan var" diyerek dolaşıyor etrafta. hatta beckett bir ara yanıma gelip "sakın açma onu, çok korktum" diyor. jack açınca içinden öylesine bir mumya çıkıyorsa, neden herkes bu şeyden bu kadar etkilendi?
4- jack nerden buldu anahtarı da açtı tabutu içinden çıkardı mumyayı?
5- her oynayan taksi şöförüne cain diyor, bir de o gözle oynadım oyunu. ama cain olması yönünde hiç bişi görmedim. cain olması çok saçma olurdu zaten. ama cain olduğunu iddia edenlere bir sorum olcak. madem bu cain, ne zaman dirildi de geldi. karşıdakinin gücünü anlayabilen vampirler caini hiç mi farkedemedi. tamam hadi iyi güzel geldi de boş boş taksi şöförlüğü neden yapsın koskoca cain.

spoilerlık olcak belki sorular ama bu saatten sonra oynamayan kaldığını, bu saatten sonra da oynayacak olanın olduğunu sanmıyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

bonebone

1- malkavian üssü dediğin profesörün mekanıysa, onlar kafayı yemiş denekler. evet biz camarilla tarafında oynuyoruz oyun sonundaki seçime kadar.

2- bu eleman malkavian olmanın verdiği insight la prince in nasıl bi tip olduğunu anlıyor.("he knows that i know") prince de bunu fark edip onu ortadan kaldırmaya çalışıyor. cam fanus filan zannedersem karısıyla ilgiliydi. ayrı bişey yani. ama çok oldu oynayalı tam hatırlamıyorum.

3- içinde antediluvian var diyen var, cain var diyeni var, methuselah filan çıkar diyeni var... prince in beklentisi içinden çıkacak güçlü, yaşlı bi vampiri diablerie etmek.

zannedersem beckett içinde bomba olduğunu bildiği için öyle diyor. jack söylemiştir ona.

4- hatırlamıyorum.

5- ses dosyalarında, credits de filan cain oalrak geçiyor. bi de malkavian en sonda "good bye cain " gibisinden bişey diyor.

çok oldu oynayalı yanlış hatırladıklarım olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...