Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kapalı alanlarda sigara

irin

Öne çıkan mesajlar

@zopik: kaçımızı 1e 1 olarak tanıyosun da kendini bu kadar mükemmel görüyosun?

ben de sigara içiyorum ama yasak olan yerde içmiyorum. farkında deilsem de biri uyarır çıkarım dışarda içerim (geçende okulda oldu). kimsenin sigara içenler 2. sınıf insandır die genelleme hakkı yok. aynı zamanda sigara içilmesi yasak olan yerlerde sigara içmeye de kimsenin hakkı yok. ama bunu birbirinize anlatamıyosunuz daha. biri demiş hapis cezası, yok afganistan'a sürülsün istersen. adamı çileden çıkarıyosunuz ya. objektif bakmayı öğrenin.[signature][hline]choose life.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dagger, 17 Ağustos 2005 15:56 tarihinde demiş ki:
kanunen sigara içmek yasak olmadığına göre başkasının SİGARA İÇME HAKKINI da elinden alamazsınız.

yoo,kanunen kapalı alanlarda sigara içmek yasak, yani neymiş bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuyormuşuz(çok tuttum bu lafı ha :D).Bunun tek istisnası barlar.barda sigara içiyorlar diye ağlayan birini görmedim.görsem bende sinirlenirim zaten.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde

[Bu mesaj Drigeolf tarafından 17 Ağustos 2005 18:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Akerfeldt, 17 Ağustos 2005 12:57 tarihinde demiş ki:
@zopik: deodorant kullanmamış, arabaya hayatında binmemiş ve fosil yakıtla çalısan tum ulasıma araclarına hayatın boyunca karsı çıkmıs,ve evde buz dolabı kullanmayan biri değilsen bunları soyleyip dunyayı cehenneme ceviren sizsiniz 2. sınıfsınız diye basbasbağıramaya hakkın yok.ayrıca kardeşine geçmiş olsun.

Zopik'in sigara içenlerin 2. sınıf insan olduğu konusundaki görüşlerine katılmıyorum,ancak

1.Deodorant lar artık ozon tabakasına zararlı gazlar içermiyorlar.
2.Fosil yakıt kullanan arabalar artık filtre kullanıyor. Minibüsler ve otobüsler kullanmıyorlar(çevre dostu yeşil otobüsler hariç) farkı gözünüzle görüp burnunuzla koklayabilirsiniz.
3.Buzdolaplarıda uzun zamandır floroklorokarbon gazları,yani ozon tabakasını bozan gazlar kullanılmıyor.deodorantlar gibi artık zararsızlar.
4.Çevreye rahatsızlık vermek derken doğa kastedilmemiş,sosyal çevre kastedilmiş.Sigara içenlerin doğaya zararı görece minik bir miktarda olduğu için kimse sigara içenler doğayı kirletiyor demez zaten.Sigara içenler(kapalı alanlarda) çevreyi(sosyal) kirletiyor denir.Buna da doğru değil diyemezsiniz herhalde.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 17 Ağustos 2005 18:04 tarihinde demiş ki:
kapalı alanlarda sigara içmek yasakmı?bütün kapalı alanlarda?
bunun doğru olup olamdıını bilmek istiyorum.

Kaynak

MADDE 2.-Sağlık,eğitim-öğretim ve kültür hizmeti veren yerler ile kapalı spor salonlarında ve toplu taşımacılık yapılanher türlü nakil vasıtaları ve bunların bekleme salonlarında,kamu hizmeti yapan kurum ve kuruluşlardan beş veya beşten fazla kişinin görev yaptığı kapalı mekanlarda tütün ve tütün mamüllerinin içilmesi yasaktır.[signature][hline]"Eğer insanları gerçek değerlerinden satın alıp, onları,onların kendilerine biçtiği değerden satabilseydim dünyanın en zengin insanı olurdum."
-Oscar Wilde
Sosyal ağlarda paylaş

ben sozumun arkasindayim.

sigara icenler benim gozumde ikinci sinif insanlar ne ise alirim oyle insanlari nede evimi veririm.

ha gelip sigara icilmiyen yerde sigara icen insanlara gelince onlari insan sinifina sokmuyorum. Hos buldugu otu yakip icen hayvanda daha gormedigim icin bilemiycem.

hele birde parasi neyse veririm diyenler var ki buradada gordum artik tamamen yorumsuz kaldim onlara.

neyse abd de basladi artik develete ait acik alanlarda(park vs) bile sigara icmek yasak. insallah bu turkiyeyede gelir.

Birde cok baska grup bar hani su ben fakirim acim muhabbeti yapip paket paket sigara icenler, cocugum ac diye zirlayip agzinda sigara olanlar onlardan iyicene nefret ediyorum. Kicina don alicak parasi yok, cocuguna yemek almiyor ama sigarasi agzinda.
Sosyal ağlarda paylaş

Sigara kötü ya...İçen insanlara tamamen 2. sınıf insan demek hakaret olur belki ama bende öyle düşünenlerdenim.Şahsen (genel olarak) ;
-Yanımda,rahatsız olup olmayacağımı sormadan sigara içilmesini saygısızlık olarak görüyorum.
-Sigara içen insanlardan (özellikle genç kesimden) tiksiniyorum. (bunun nedenini bende daha çözemedim)
-Sigara izmaritlerini ve küllerini yere atanlara ayrı bi gıcık oluyorum...(sırf bu yüzden orman yangını çıkıyor :( )
-Bir de hiç utanmadan ''eheheh bence sigara çok ii eheheh'' diye konusanlara kafa atasım gelior.
-Son olarak sigara içip kendilerine birşey olamayn fakat çevresinde ki insanları kanser edenleri allaha havale ediorum artık onlara ait duygularımı söylersem...

Bu düşüncelerime bakıorum ve hmm sigara kötü kötü öyyyyk diyorum :)
Ha bu yazdıklarının konuyla alakası ne diceksiniz...Kapalı alanlarda sigara içip,bizi kanser yapıyorlar,sinirlerimizi ve ruh sağllığımızı bozuyorlar,öksürtüyorlar,terbiyesizlik yapıolar vs. vs.
Hani süper marketlerde bi yazı var ya;''burda sigara içmenein cezası 50 YTLdir'' falan diye...TC'de daha o cezadan para ödeyen yok.İlginç değil mi...[signature][hline]''ağlamak ruhun fiziksel dünyaya bir yansıması, bir boyut değiştirme çabasıdır...''
Sosyal ağlarda paylaş

sigaradan nefret ederim ama feci nargile içerim de sigara kadar etrafa zarar vermem . çünkü nargile içilen yer belli ama sigarayı her yerde içiolar pasif içicyim of sux boşu boşuna benim ciğerler gidio[signature][hline]Anubis feat. Nilay
uzadı geceler , sabah olmuyor . sensiz bu dünyama güneş doğmuyor . Hasretim aşkına , gel de sev artık . Sevgilim aşkına doyum olmuyor. Olmuyor , sensiz olmuyor ...
Sosyal ağlarda paylaş

Sigaraya özentilikten başlama dönemi ilginç bir dönemdir.
Rastgelmedim.
8-9 yaşlarındayken sigaraya karşı, annesinin sigarasını kırıp, paketlerini saklayıp "İÇME YEAAA" diye isyan eden bir çocuktum.
Derken mahalledeki arkadaşlarım annelerinden babalarından sigara çalıp içer gibi yapmaya başladılar.
"İçmezsen bizden değilsin yeaa" dediler, pek iplemedim, lakin anaları babaları duyunca fırçaladı bunları hehe.
Ardından ya orta 1 ya orta 2, emin değilim, ne skime dermansa masada duran camel pakedi çok çekici geldi (Full Flavor) bir tane aldım ve balkonda içtim.
"Iyiymiş lems hehueuhe" dedim, 2-3 sene sadece evimde içtim sigara.
Sonra lise tuvaletlerinde "umur sigara mı içiyosun vays." diyen tayfa çıktı, günde 2 paket falan içiyodum liseye başladığımda çünkü ehe.
Sigara güzel birşey değil belki, ama sigara olmadan şu an ki yaşam tempomu kaldırabileceğime inanmıyorum pek, speed falan kullanmam lazım öbür türlü.

Kanada da, çatısı olan yerde sigara içemiyorsun.
Kuzey Amerikanın sadece %2'si sigara içiyor o yüzden.
Dünya'da sigara içenlerin %49'u asyada.
Kısacası böyle birşey yapmanız imkansız.
Kapalı alanda sigara içilmesi yasaklandıysa içilmez.
Sigara dumanından rahatsız olmak, tabii ki bir özgürlük.

Ancak duman avcıları mesela, denk gelmiştim bir kere, bu sabah yenikapı'ya giderken taksiciyle konuştuk, "Sigaranı söndür ben duman avcısıyım." diye geliyor, hani televizyonda gördüğünüz veletlerden de değiller yani kazık kadar adamdı, 20-22 yaşlarında.Cevabı "Nerende?" olarak aldığında aptal aptal bakıp devam etti.

Kısacası sigara içen insanlar belli bir süreden sonra hala içiyorlarsa, bunun mantıklı bir sebebi vardır.
Bana barda falan biri gelip rahatsız oluyorum derse, şahsen siktirip gidip, uzakta bir yerde oturmasını kibarca rica ederim, eğer ısrarcı tavırıyla harraslamaya devam ederse, ailesine küfredip kalbini kırarım.

Böyle bir ortam işte bizimkiside.[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SirAnubis, 17 Ağustos 2005 20:37 tarihinde demiş ki:
sigaradan nefret ederim ama feci nargile içerim de sigara kadar etrafa zarar vermem . çünkü nargile içilen yer belli ama sigarayı her yerde içiolar pasif içicyim of sux boşu boşuna benim ciğerler gidio

Sen, sen baya bilmiyorsun.[signature][hline]g3nk.
Sosyal ağlarda paylaş

mesela serviste içiyordu birkaç tip. uyuz oluyordum. dumanda geliyordu bana. servisci farketmiyordu. 2 ay sonra ciğerler gitti hastanelik oluyorduk:) astım var ailede. Çekmek zorunda değilim. İnadına göt kadar alanda dibimde içmeye başlayanı dövesim gelir.
Birde bi yerde oturuyorsun. karının biri geliyor yan masaya oturup başlıyor tüttürmeye. Bütün duman üstüne geliyor en sinir. Ben önce gelmişim dumansız yere oturmuşum geliyor beni duman altı yapıyor. Benim dibime gelip zehirli birşey üfliyerek zarar veriyor hakkı yok kardeşim.

Bende şarbon tüttürücem üflicem üflicem geberecek insanlar güzel olurmu.

Son derece uyuz oluyorum yani dalasım geliyor yanına gelip sigara içen insanlara.

Birde annem tuvalette içiyor iyice sinir oluyorum gaz odasına çeviriyor ya küçücük alan giremiyoruz 2 saat.[signature][hline]guns don't kill people, bullets do.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya sigara içilmeyen yere girmiyorum zaten. Herkezin sigara içtiği bi bakkala girmem, girsemde işimi halleder uzaklaşırım ortamdan.

Ama bir yerde yemek yerken gelip sigarasız bir ortama oturmuşsam. Hıyarın biride sonra yan masaya gelip sigara içerse sinir oluyorum ben okadar sigara olmuyan yere geliyorum. O gitsin lan ben buradaydım sigara içilen ortama girmem ama benim ortamımı sigara içilen ortama çevirenide davul edesim geliyor odun ile.

Mesela nargile buluşmalarına gelmiyorum en güzel örnek:)[signature][hline]guns don't kill people, bullets do.
Sosyal ağlarda paylaş

evet delaya katiliyorum serviste icenler biraz daha vicdanli cunku astim oldugunu bilmiyorlar ama annen biliyor...[signature][hline]"I can give anything you want,but don't want something that i don't want to give"
"Deneyim zor bir ögretmendir çünkü sınavı önce,dersi sonra verir"

Mix|MSN|Blogs of my life|Myrande
B@B th3 G3NK
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...