Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

morrowind MoDs

draedan

Öne çıkan mesajlar

Slm all

Morrowind oynamaya niyetlendim de 2 ek paketim de hazır.
Mod lara baktim, Morrowind Summit sitesini gezip, cok ama cok mod var.

Hangi mod lar kurulmalı, hangileri cok gusel diyosunuz, bikac tane listelerseniz harika olurdu.[signature][hline]_.- The GoD of Darkness and Evil -._
Sosyal ağlarda paylaş

better bodies v2.1
better heads v1.1
dynamic magic regeneration
sharpened models(weapons,cloth,armor)
men's hair pack,womens hair pack
More trees and Foliage
real sign posts
bir de eğer karakter yaratma esnasındaki diyaloglardan kurtulmak istersen;
SilentCharGen
kolay gelsin.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

better bodies,better heads grafikleri çok daha güzel yapıyor,yani oyunu daha oynanası kılıyor,karakterler bi deri bi kemik değil yani:)
Sharpened clothes,weapons,armor; silah ve kıyafetlerin grafiklerini düzeltiyor.fakat silahlarda pek bi etkisini göremedim.
more trees and foliage;oyuna birçok ağaç ekliyor,daha güzel görünüyor.
öyle yani,oyun daha oynanası oluyor bunlarla.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
elimde morrowind + tribunal + bloodmoon var
hepsini kurup baştan oynamayı istiyorum
oyunu bir türlü bitirme fırsatım olmadı bu sefer kararlıyım bitircem :)

oyun daha oynanası oluyor diyorsunuz da, bu tarz, direk oyuna etki yapan, amatör modlar genelde oyunu berbat ediyor.
real signs ve zed çok hoşuma giden iki moddu.
ama better bodies resimlerine baktım da texturelar birbirine girmiş çoğu resimde, beter bodies olmuş resmen.
modlar yüklemek istiyorum, ama hangilerini yükleyeceğimi bilmiyorum. oyunu reinstall/install edip durmak istemiyorum, güzel mod varsa söylerseniz sevinirim.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

better bodies kurmadım sanırım ama zul's head pack'leri kurmuştum, (imperial, nord ve başkaları filan) süper olmuştu. umuyorum ki oblivion'da morrowind'deki gibi iğrenç suratlar olmaz, zira bu headpack'leri filan reinstall'dan sonra kuruyorum ama eski karakterlerimle oynarken yine çöküyor, çok sağlam bir sistem gibi gelmedi maalesef plug-in sistemi..

oblivion çık artık çıııııııkkkkk!!!!!![signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

bende lost palace diye bir mod vardı, başladığınız kasabanın (adını hatırlayamadım şimdi) kuzey batısında denizin ortasında ada şeklinde bir malikane oluyordu.ve mükemmel yapılmıştı, şelaleli gizli mağara girişi, labaratuar, yatak odası, iki tane armory (içinde silah koyma masaları armor mannequinler sandıklar felan) herşey vardı içinde.en güzelide nerde olursanız olun sizi direk lost palace'a ışınlıyan yüzüktü.tabii sonra geldiğiniz yere geri dönebilmek için mark-recall'a ihtiyacınız var :)[signature][hline]Starcraft bölümünde din tartışılsa...
kermit_frog:Hydra ateistmiş ben öyle duydum
screamer:Zerglerin Allahsız olduğu Kerrigan dan belli

Sosyal ağlarda paylaş

Oyun zaten çok kolay birde mana dolması olayını eklerseniz iyice kolaylaşıyor. Zedin ne olduğunu bilmiyorum sanırım şu çok zengin olan npc? Eğer oysa başlarda bende kullanmıştım baktım çok kısa sürede çok süper silahlar oldu oyun iyice kolaylaştı ve oyunda kaldırıp tekrar başladım oyunu bu sefer aynı sürede çok daha güçsüz bir karakterim oldu. Kısacası hileden farkı yok bence bunların. Ama önemli olan nasıl zevk alıyorsanız öyle oynamanız. Bence bu şekilde zevk almadım ve orjinal şekliyle oynamayı tercih ettim ;)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 18 Şubat 2005 18:08 tarihinde demiş ki:
ZED'in hilesi nedir ki?
Adam yakışıklı karizmatik bir shopkeeper :)
Oyunun başında bir town'ın shopkeeper'ından çok daha zengin olmak saçma değil de, bu mu saçma? :)

eğer adamlar zed kadar zengin shopkeeper koymadıysa bir hesabını yapmışlardır, çok hızlı ultra zengin olunmasın diye. bu hesapları da doğru ki tek bir kılıç satıp oyundaki vendor'ların yarısını donlarına kadar satın almak mümkün olmuyor. elbette ki hile..

mana dolması olayına gelince, d&d sistemi kullanan oyunlarda speel slotlar kendiliğinde doluyor mu? hayır. her mana kullanan diablo'nun sistemini kullanacak değil ya..

hayır zaten morrowind gibi ilk 10 lvl'dan sonra çok kolaylaşan bir oyunun böyle daha da tadını kaçırmayı abes buluyorum. şu anda kotor 2'yi oynuyorum da mesela, ilkindeki sorunun aynı bunda da var maalesef, aşırı kolay hale geliyor bir yerden sonra. mecburen kendine kısıtlama bile koyması gerekiyor insanın sıkılmaması için..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer pure mage olucaksanız dynamic mana regeneration tarzı bişey olmassa oynayamassınız, istediiniz elder scrolls forumuna bakın morrowind'i pure mage olarak bitirmek aşırı zor yazar, o yüzden oblivionda mage'lere biraz daha vakit ayrılması istenio
ha eğer fighter/mage yapcaksanız o zmn lamer olursunuz dynamic mana regen ile
Sosyal ağlarda paylaş

doğru birthsignsign ve büyülerle çok rahat bitiyor.. ztn magein bi harcamasımı var. en kolay karakter alalh askına böyle modlar kullanmayın..
ben short blade kasıcam diye anamı aglatırken guilde girip günde 1 skill 100leyebiliyosunuz en az. insaf. sonra personality de abarıyo (rsetoration dan ve illusion(bundan emin deilim) dan) reaction mod güzellesiyo rahatlıyosunuz..
mana potionlar su kada rucuzken gereksiz geliyo regeneration ayrıca.. (atronach denemedim ama onunlada mageler cok rhaat olabilir. potion ve leech ability sini kullanırsanız hep oda ço krahatlatıyor. )[signature][hline]Fire is the universal language
Sosyal ağlarda paylaş

ya grafikler bu kadar berbat mıydı oyunun?
zırhlar daha güzeldi, kılıçlar daha parlaktı diye hatırlıyorum ama nedense çok tuhaf geldi bana oyun.
mouse çok yavaş hareket ediyor, oyunda zorlanıyorum.
hl2 ve doom3'te zorlanmayan bilgisayar morrowind'de deli gibi zorlanıyor.

bir de Lord Soth tarzında bir karakter yapmak istiyorum.
Heavy Plate Mail ile dolaşan, Great Sworduyla kelle uçuran, uzaktaki rakiplerine ise ok değil fireball atan bişi.
Ne önerirsiniz?
Şimdilik Conan fantazisi uyguluyorum oyunda (ne kadar oluyorsa) :-P[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bonkıraşır zaten çıktığı zamanın en iyi grafikleri değil, hl2 ve doom3'ten sonra tabii açmaz, piksel piksel gelir dokular.. :-p

morrwoind motorunun gelmiş geçmiş en verimsiz motorlardan biri olduğu zaten bilinen ve hayranları tarafından şikayet edilegelen bişi, daha kötü görünüp gene de ağır olması normal. hele hl2 gibi motorunun verimliliğyle nam salmış bir oyunla kıyaslamak petrol krizi öncesi amerikan arabalarının yakıt tüketimi/performansıyla günümüzün en verimli motorlarını kıyaslamak gibi.. :-)

evet mage olmak zordu nispeten ama mage olacak adam alchemy de alır zaten, iç babam iç potion'ları.. umuyorum oblivion'da herşeyi düşünmüş olurlar..

valla bonkıraşır oyun zaten kolay, karakter yaratımı olabildiğince serbest, salver bayıra kendini.. :-p hiç büyü skilli almayanlar bile enchant olayıyla her çeşit büyüyü atabilir en alasından..

kotor2'nin grafikleri bile gayet kötü geldi bana, daha bir yıl önce kotor'u oynarken bayılmıştım grafiklere.. :-) bu da o hesap, 3 yıllık oyun neredeyse hem..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LethE, 19 Şubat 2005 15:15 tarihinde demiş ki:
doğru birthsignsign ve büyülerle çok rahat bitiyor.. ztn magein bi harcamasımı var. en kolay karakter alalh askına böyle modlar kullanmayın..
ben short blade kasıcam diye anamı aglatırken guilde girip günde 1 skill 100leyebiliyosunuz en az. insaf. sonra personality de abarıyo (rsetoration dan ve illusion(bundan emin deilim) dan) reaction mod güzellesiyo rahatlıyosunuz..
mana potionlar su kada rucuzken gereksiz geliyo regeneration ayrıca.. (atronach denemedim ama onunlada mageler cok rhaat olabilir. potion ve leech ability sini kullanırsanız hep oda ço krahatlatıyor. )

1) en zor karakter oyunda mageler tartışmasız, doğru birthsign seç diosun da onun çok ağır dezavantajları oluo, weakness to magicka gibi
2) shortblade'i de trainleyebiliosun!?
3)dediklerin doğru ama oyunda en az avantajı olan mageler, fightersan mesela oyunun sonunda alıosun über kılıcı iki koyuyosun golden sainte ölüo, böle şey mi olur
oyun genel olarak kolay olduu için mageleri kolay görmüşsündür sen, aralarında en zoru mageler aslında
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada benim kullandığım modlar:

giants ultimate (bilmem kaç tane (100den fazla) canavar ve quest eklio)
real signposts
fair magicka regeneration (yawaş bi şekilde arttırıo magickayı ama iyi yani, pure mage olcaksan gerekli)
more trees and foliage v1.1 (baya ağaç eklio, bunun upgrade'i de war oyunu güzelleşio bariz)
better bodies
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...