Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alman Adidas Amerikan Reebok'u satın alıyor

unac

Öne çıkan mesajlar

Alman spor malzemeleri üreticisi Adidas-Salomon, ABD'li rakibi Reebok International'ı 3.1 milyar euro'ya (3.8 milyar ABD Doları) satın alıyor. Adidas, Reebok'ın her bir hissesi için nakit 59 dolar ödeyecek.
(3 Ağustos 2005 Çarşamba)

Sektörde dünya ikincisi olan Adidas'ın, üçüncü sıradaki Reebok'u satın almakla ABD spor malzemeleri pazarının yüzde 20'sini kontrol edeceği ve spor malzemeleri alanında dünya birincisi olan rakibi Nike ile arasındaki farkı azaltacağı belirtiliyor.

Adidas'ın hamlesi, sektörde daha alt sıralarda olan Puma'nın büyüme planlarına verilen bir karşılık olarak da değerlendiriliyor.

ADİDAS İLE PUMA DÜŞMAN KARDEŞLER

Adidas ile Puma, iki kardeşe ait iki şirkettir ve aynı yerde üretim yapan iki ayrı fabrikaları vardır. Şirketlerini önce birlikte kurarlar, aralarındaki bir tartışma ayrılmalarına neden olur ve küçük kardeş kendisine Puma adında yeni bir marka yaratır. 2004 itibariyle Adidas 7,8 milyar dolar cirosu, 15 bin çalışanıyla bir dünya devidir. Puma'nın ise 1,5 milyar dolar cirosu ve 3 bin civarında çalışanı vardır.[signature][hline]Lopeth, 31 Temmuz 2005 20:35 tarihinde demiş ki:
her fake için topik açarsak adamlar kendilerini bi bok (kaka)zannedip tekrar tekrar gelirler
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu Puma - Adidas kavgası iki firmanın kurucularının kasabasını ikiye bölmüş , kardeşmiş bu kurucular.gastede çıkmıştı ehoy demiştim.[signature][hline]Lölö Mustafa sizleri pek severdi...
Raistin ,07 Temmuz 2005 00:10 tarihinde demiş ki:
1 vanil eski bile sayılmaz daha 6 aylık, 2 daha adma akıllı ne bi postunu ne davranbışlıı gordum ,3 daha 1k emsajı biel yok o zaman bu kişi nasıl seçildi merake diyorum.. ki bayan olması buraya başka kuşkularıda getiriyor...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ZaugnaKhaldun, 03 Ağustos 2005 11:40 tarihinde demiş ki:
said:
Anason, 03 Ağustos 2005 11:36 tarihinde demiş ki:
rebook`u ben ingiliz firmasi olarak biliyordum

ABD li ler kim ? =)[signature][hline]Kreese, 27 Haziran 2005 00:50 tarihinde demiş ki:
blachkaos ilk geldiğimden beri acaba fake mi diye düşünmeye başladım hakkında

[b][b]Böyle yazmak çok zevkli şimdilik burda böyle bi yazı var.Under cons hesabı güzel bir özlü söz bulup kondurucam buraya...[/b][/b]
bLogger oLdum ben!
Sosyal ağlarda paylaş

reebok ingiliz, hatta bazı modellerinde ingiltere bayrağını kullanıyor adamlar.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
montezaus, 03 Ağustos 2005 13:49 tarihinde demiş ki:
reebok ingiliz, hatta bazı modellerinde ingiltere bayrağını kullanıyor adamlar.

hala olayın şokundayım reebok çoğu ürününde britanya bayrağı kullanıyodu.şimdi açıklığa kavuştıralım ing mi abd mi?[signature][hline]Işık öldü karanlıkta,
Ay söndü bulutların ardında
Ve ölümcül gece çöktü
Orta-Dünya'nın Topraklarına...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
khalad, 03 Ağustos 2005 11:53 tarihinde demiş ki:
Converse! başka markalarla işim olmaz peh

Heheh :)
Basketbol ayakkabıları çok güzel ama adidas nike seviyesine henüz erişemedi :)[signature][hline]| Mail | | Msn | | Ultima Online | | icQ | | ForuM |
Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm ; War'a Geç Resliyim.
Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes!
Ey kahbe rüzgâr, artık ne yandan esersen es!..Ûstad Necip Fâzıl.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
yer yanlış olmuş evet :)
neyse, reebok bildiğim kadarı ile ingiliz bazlı bir firma idi? değil ise neden logosunda ingiliz bayrağına benzer bir bayrak var?
nike ve and1 gibileri şuanda amerikan pazarında liderler. and1 ve reebok'un bir anlaşması var ve bu anlaşma basket ayakkabıları konusunda. benim ayakkabı üreticisi favorim adidas'tır. çünkü sade ve gayet güzel bir çizgiyi koruyarak üretiyorlar. nike ise biraz daha cins ve kendini belli eden ayakkabılar. kalite olarak ikiside aynı kalitede sayılabilir. nike, converse ile birleşmişti yanılmıyorsam. adidas'ın atağıda pazarda geri kalmamak amacı ile reebok'la birleşmek olabilir. puma olayını biliyorum :) fakat aralarında genede bir anlaşma ve ortaklık var. ikiside tamamen farklı çizgiler üzerinden yürüyerek gitmekteler..[signature][hline]| ===> orc_lord <=== | leverne vistas! |
|Buddy/Old|Buddy Webpage|Pati Pet|KTB için..|
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Alexi_Septimus, 03 Ağustos 2005 12:33 tarihinde demiş ki:
said:
khalad, 03 Ağustos 2005 11:53 tarihinde demiş ki:
Converse! başka markalarla işim olmaz peh

Converse'i 98 senesinde Nike satın aldı.
Siz hala imitasyon punklar olarak takılın "Yaeeeee kominizm yaeeeeeeee, aykırı yaaaaeeeeeee."

Çaktırma işte :D[signature][hline] _Kusuk_

Aut disce aut discede.

İçimdeki Sarı Kapaktan İlham Alıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...