Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Act Of War (Aka. C&C goes Hollywood)

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Act of War senaryosunu Dale Brown'un yazdığı, günümüzde geçen bir strateji oyunu. Oyunun en ilgi çekici yanı ise eski C&C'de bulunan gerçek oyuncularla çekilmiş arademolar. Oyunda çok fazla birim var ve sadece rush yaparak kazanılan stratejilere hiç bir şekilde benzemiyor. Mesela para kazanmak için yapabileceğiniz 3 yol var. Birincisi Generals daki gibi Petrol kaynaklarını ele geçirerek, ikincisi banka binalarını ele geçirerek, üçüncüsü ve en orijinali esir toplayarak. Esirleri sadece piyadeler toplayabiliyor ve bu da oyuna ayrı bir hava katıyor. Zaten oyunda piyadelerin diğer strateji oyunlarına oranla çok daha önemli yeri var.

Lafı fazla unutmadan konuya dönelim. Oyunun senaryosu petrol sıkıntılarının başladığı zamanda geçiyor. Bir terör örgütü zaten iyice azalan petrolü faiş (böyle mi yazılıyo ya?) fiyata satmaktadır. Bu da bir savaş nedenidir.
Açıkçası oyunun konusunu tam öğrenecek kadar oynayamadım oyunu. Bir internet cafede rastladım ve ilgimi çekti. Neyse fazla uzatmadanAct Of War'un websitesini vereyim sslere bakıp daha da hayran olun oyuna:)[signature][hline]The smile on your face lets me know that you need me
There's a truth in your eyes saying you'll never leave me
The touch of your hand says you'll catch me if ever I fall
You say it best when you say nothing at all
Sosyal ağlarda paylaş

Hatta biraz da ss koyayım da önyargınız gitsin iyice

[signature][hline]The smile on your face lets me know that you need me

Sosyal ağlarda paylaş

Oynadım oyunu ve cidden bi yere kadar dayanabildim.

Butun önyargımı bi kenera koyup başladım ve kasıp baya ilerledim son bölümlere geldim, her karaden sonra "evet biliyorum bu andan sonra butun espriler adam gibi olucak, oyun amerikan propgandası olmaktan cıkaca, taktik ve strateji acısından bize bişeyler sunucak" diye ama yok olmadı.

E bende insanım zaten, malumunuz dayanamayıp sildim oyunu.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada oyunun grafikleri iyi, ama bi yandanda gereksiz =) napıcam ben le grafikleri Rts de, turn based olsa hadi neyse, bi noktadan sonra oyun ve oyuncu hızlanınca, sadece healt barlara bakmaya başlıyosun zaten =) ama ne kadar kısarsan kıs, oyun orta ustu bi sistemde bile kasıla kasıla calışıyo.

Sağlam bi savaşa girdiğindeki kasılmalar cidden sınır bozucu oluyo.[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

alan arkadaşlar oyunun readmesinde minimum sistem ihtiyaçları ne olarak yazıyo?[signature][hline]The smile on your face lets me know that you need me
Sosyal ağlarda paylaş

bence şu ana kadar geldiğim yere kadar en kötü özelliği isminde C&C ya da blizzard damgası bulunmaması oldu açıkçası:)[signature][hline]The smile on your face lets me know that you need me
Sosyal ağlarda paylaş

aldığımın 2. günü bitirdim, baya da eğlendim. hiç zorlamıyor ama oyun. bas tankları yallah giriş hesabı.[signature][hline]Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Armsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Polga the Sorceress of the HUN
Allegria the Skald of Tough Luck
Beathrix the Spiritmaster of Tough Luck
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LevieMaxilack, 26 Mayıs 2005 22:58 tarihinde demiş ki:
alan arkadaşlar oyunun readmesinde minimum sistem ihtiyaçları ne olarak yazıyo?
[signature][hline]The smile on your face lets me know that you need me
Sosyal ağlarda paylaş

said:
==========================================
1. MINIMUM SPECIFICATIONS
==========================================
* Windows 2000/XP
* Pentium® 4 1.5 GHz or AMD Athlon™ 1500+ or higher (Pentium® 4 2.5 GHz or AMD Athlon™ 2500+ recommended)
* 256 MB RAM (512 MB RAM recommended)
* DirectX 8.1 compatible 64 MB video card (128 MB video card recommended) with full hardware support for vertex and pixel shaders (i.e. not GeForce 4 MX)
* 2x DVD-ROM drive (6x recommended)
* DirectX 9.0c
* sound card, mouse, keyboard
* 6 GB free hard drive space

Bu spesifikasyonlar yalan bi kere, o kadar cok animasyon varki bunun 2 kati sistem bile arada agliyo.
bence dalga gecer gibi bi oyun, bastan daha zorlaniyordum abrams'lar olmadan, daha taktik gidiyodum, simdi al abramlari, buggy'leri havaya karsi upgradele, dal bitir oldu. e oyunun sonu ise azcik micro yapinca rahat rahat bitiyo.bana biraz bos geldi oyun, sadece bol renkli isikli goz eglencesi.

[Bu mesaj Befounder tarafından 28 Mayıs 2005 02:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
gerçekten muhteşem bi oyun yeni aldım bugün şimdi oynuyorum ama keşke başka ülkeleride seçebilsek missionlar falan cok güzel ..[signature][hline]henüz çocukluğumuzu bile yaşamamıştık. bir kadın eli değmemişti ellerimiz. bir sevgiliden mektup bile almamıştık daha. bir gece sabaha karşı, pranga vurulmuş ellerimiz ve ayaklarımızla çıkarıldık idam sehpalarına. herkes tanıktır ki korkmadık. içimiz titremedi hiç. mezar toprağı gibi taptaze, mezar taşı gibi dimdik boynumuzu uzattık yağlı kementlere.
asıldık ey halkım, unutma bizi...
Deniz Gezmiş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...