Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix 'i anlayanlar Kurulu [fan thread]

Nebuch

Öne çıkan mesajlar

hic bi fark yok.[signature][hline]"Buraya geri geldim çünkü bir süre tek basima huzur bulmam lazim.Sen uyumalisin,hala bir yatakda yatma sansin varken.safakla seni Hükümdar Denethor'a götürecegim.Hayır,safakta degil çagirildigin da götürecegim.Karanlik basladi.Artik safak olmayacak."
Sosyal ağlarda paylaş

bak burada sana sevginin ne olduğunu anlatmaya çalışırdım ama bunu binyıllardır felsefeciler anlatamadı benim nacizane çabamla bu biraz zor. tek diyebileceğim sevginin sayısal değerlerle anlatılamayacağıdır.[signature][hline][/b]Kolay olacağını söylemedim, Neo. Yalnızca gerçek olcağını söyledim.[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben o deyimi daha çok kansastan ayrılıyoruz diye düşünmüştüm.

Peki nebuch matrixteki insanlar aşkı bilmiyor mu? Matrix anladığım kadarıyla bir gerçek yaşam kurgusu, hayatta olabilecek başarılar başarısızlıklar mutluluklar üzüntüler hepsi matrixte de mevcut. Peki aşk yok mu matrixte? Ve hemen ardından daha felsefi bir soru ; Gerçek aşkı biz biliyor muyuz? Yoksa aslına bizim aşk dediğimiz gerçek aşkın ideası mı?

Aklıma bir soru daha geldi, robotlar 21. yydan sonra bir zamanda kontrolü ele geçirip matrix i kuruyorlar ve son matrix i 1900lerden başlatıyorlar. Peki 1900den robotlarla savaşa kadar geçen zamanın ne kadarı matrix e yansıyor? Mesela 1. ve 2. dünya savaşları yada hitler, stalin, lenin gibi yöneticiler bunların ne kadarı matrix te var? Yada bunlar yerine yeni dünya düzeninde farklı savaşlar ve farklı liderler mi boy gösteriyor? 1900lerin başı 1. dünya savaşı öncesi çok karmaşık bir dönem, bunun ne kadarı matrixte yer alıyor? Yoksa gerçek tarihte bu savaşlar ve bu liderler yoktu da bunlar matrix in gerçekliğinde mi oldu (şimdi bi soru daha geldi aklıma, filmin yada matrix kurgusunun bu son cümlemdeki gibi bir benzetmesi var mı?)[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi Matrix te hiçbir liderin isminin geçmediğini biliyoruz. sadece Mesih den bahsediliyor ve bu da zaten bir inanç meselesi bu durumda kurgulanmış liderler olmalı. Matrix in 20. yüzyılın sonundan başladığını Morph soyluyor bu durumda Neo nun doğumundan başlıyor olabilir.

Aşkı bilmeseydik makineleri icat etmezsik der ve çekilirim :)[signature][hline][/b]Kolay olacağını söylemedim, Neo. Yalnızca gerçek olcağını söyledim.[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben anlıyamadım ya sen cok alakasız bişi dedin nebuch.

demek istedigim hitler çörçıl gibi adamlar ve dünya savaşları gercekte yaşandı. robotlarda bunlardan yararlanıp matrixi her yüklediklerinde kullandı
ben böle düşünüyorum en azından bana öle geldi.[signature][hline]Deviant art gallery
my world my reality
Sosyal ağlarda paylaş

bilen varmi sorayim yoksa aciklayacagim. neo ilk defami trinity yi kurtarmayi secti. yoksa ondan onceki neolardada architect ayni oyunu oynadi zion u kurtarmalisin oyununu ama yine onlar trinityy yimi secti. yada o seyrettigimiz film sadece 1 tane olan matrixin ilkimiydi. [architect le olan konusmada sen dokuzuncusun falan diyodu sanirim] evet bunlarla ilgili dusunceleri olan yazsinda bende ona gore birseyler yazayim.[signature][hline]Icq: 668699
Msn: [email protected]
Mail: [email protected]
Uo:Juliana-Jnearl
Cs:[HoD]DaRkL!GhT
Sosyal ağlarda paylaş

aşk ilkkez işin içine giriyor.bundan öncekilerde hepsi diger kapıdan girerek zionu baştan kurdu.

digerlerinde belkide trinity faktöründe bi kadın yoktu. belki vardı ama secilmiş kişi zionu kurmayı tercih etti.[signature][hline]Deviant art gallery
Somebody tell me. Why it feels more real when I dream than when I am awake.
Sosyal ağlarda paylaş

morv un ilk one' lardan biri oldugunu dusunmustum.
persephon trin e "ben de zamaninda senin gibiydim" demisti.
asik olunmayi ve olmayi ozluyordu.

yani morv=ilk version neo
persephon=ilk versiyon trinity degil mi?.

her matrix versiyonunda bir trinity (veya muadili) yok muydu?
yoksa neolar guclerini nelerden aliyordu? ( neoyu canlandiran ask opucugu idi). revolutions ta trinitynin olumu de neonun olumu ile iliskili degil mi. (sonraki ilk kavgada neo öluyor)

neonun kablosuz matrixe nasil girdigini de anlamadim.
surgun programlar tren garini kullaniyor denmis. neo santinelleri gercek(!) dunyada durdurduktan sonra kendinden gecince surgun mu oldu?
Sosyal ağlarda paylaş

matrix 3 lemesinde kimler insanların hayrına kimler bilerek veya bilmeyerek makinaların hayrına çalışıyor? (kahin, neo, önceki, one lar, ajanlar, simith, morv. mimar vs?)

görünüşe göre ziondakiler dahil herkes makinalar hayrına çalışıyor? ( yok edilmesi gereken anomally lerin kurtarilmalarını sağlayarak)
Sosyal ağlarda paylaş

yeni zionlar için seçilen 23 kişi matrix e bağlı insanlardan (source, kaynak) seçiliyor değil mi?. yoksa "kaynak" ı yanlış mı anlamışım? III ün sonunda kahin de neo nun kaynağa gitmesini ima ediyor nitekim. o da insan tarlalarından geçerek kaynağa ulaşıyor. (mimarın da monitorlu odada gitmesini istediği yer. sonunda mimarın dediğine geliyor. öyle veya böyle kaynağa gidiyor)
Sosyal ağlarda paylaş

yeni zionlar için seçilen 23 kişi matrix e bağlı insanlardan (source, kaynak) seçiliyor

değil mi? yoksa kaynağı yanlış mı anlamışım? revolutions un sonunda kahinle son görüşmede,

kahin neonun kaynağa gitmesini ima ediyor, o da insan tarlalarından geçerek kaynağa

ulaşıyor.

(mimar da monitorlu odada kaynağa gitmesini istiyor. öyle veya böyle neo kaynağa gitmiş

oluyor. maksat farklı da olsa mimarın istediği oluyor.)
Sosyal ağlarda paylaş

browserdan kaynaklanan nedenlerden tekrar gibi oldu önceki notum. özür,

neonun kaynağa ulaşması, smith in diskalifiye edilmesiyle makinaların da işine yaramış

oluyor. bu durmda neonun kaynağa ulaşması makinalar için hayırlıdır diyebiliriz. bu durumda

neonun kaynağa ulaşması için makinalar elverişli şartlar sağlamış olamazlar mı? (fırlatılan

bombaları patlatabilmesi, bulutların üzerinden gelmelerine izin vermek vs.) neonun gücü

matrix i aşıyorsa, vazifesi de matrix i aşamaz mı? (gerçek dünyada aynı amaç için, makine

hayrına çalışmak)
Sosyal ağlarda paylaş

peki anadan doğma insanlar nasıl oluyor?. seçilen 23 kişi zionda ürüyorlar, büyüyorlar, bir

toplum haline geliyorlar ve kurtarılanların da katılımı ile şehri savunuyorlar?

(zion gibi bir şehri inşa etmek ve , yeni gemiler yapmak, öyle bir medeniyet haline gelmek

binyıllar alır. veya, başka yerde, "hazırda tutulan" başka bir zionun içine "one" ve

makinalar tarafından yerleştirilirler?)
Sosyal ağlarda paylaş

eğer anahtarcının "amacı" mimarın kapısını açmaksa, (neonun mimara ulaşması gerekiyor,

makinalar bunu istiyor, mimar bunu istiyor) ajanlar neden anahtarcıyı "delete" etmek

istiyor? (ajan "senin işin bitti. sürgün programların bir amacı da silinmektir" diyor)

ajanlar matrix hayrına çalışmıyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

benim yorumum;
zionun da matrix gibi bir simulasyon olduğunu
aslında bütün olan bitenin makinaların senaryosu olduğunu düşünyorum. her reload aynı

şekilde olmak zorunda değil herhalde. makinalar gittikçe daha profesyonelleşiyorlar ve bu

reload da bu şekilde oldu. piyasada (matrix+zion+dunya) anadan doğma insan da yok kanımca.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...