Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

Ya ben reinforment olayına gıcık oldum. Şehri 2 ordu ile kuşattım. Sonra saldırdım diğeri reinforment olarak gözüktü. Stone duvar vardı karşıda da 120 asker mi var bide 500 kişi daldım ben. Salak reinforment 1000 kişilik ordudan 400 kişi kalmış surun önünde dikile dikile kafayı yedim direk[signature][hline]Eee ben varya ben
Hem Kellindil
Hem Khazid'hea
Hem de Guenhwyvar

YAaa
Sosyal ağlarda paylaş

Ben mediavelda da mecburen kucuk savasları oynuyodum toplam adam sayısı 1000 i gectimi bilgisayar emeklemeye baslıyodu ekran kartını yeniledik bu sefer romeda aynı sey oluyo. Oyunun ilerisinde hep bilgisayarı savastırıyorum cok kayıp oluyo.
Gercek hayatta roma esir aldıgı dusman askerlerini geri vermez veya degistirmez direk esir olarak kullanır hatta o yetmez sehirdeki sivil halkı da esir yapar.
Size ekonomi ile ilgili bir kac oneri veriyim.
Bir sehiri aldıgınızda menude sol alttan sehir income'ı menusune giriyosun. Orda bir sehirin nerden para kazandıgını gorebiliyosun mesela tradeden 1000, minedan 750, farmdan 400 kazanıyosa orda trade arttıran binaları ilk once yapmalısınız sonra mine ve farm yapmalısın. Haritadaki vine,silk gibi tradebla resourcelara dikkat edin. Mumkun oldugunca cok trade rights almaya calısın.
Sehirler baskentten uzaklastıkca unrest artıyo baskenti daha uygun bir yere tasıyabiliyosunuz.
Bir tane nufusu cabuk artan sehirinize stable baska bir sehirinize barracks kurun ve sonuna kadar upgradeini yapın. Her bina yapımı para demek o yuzden gereksiz yere military bina yapmayın hatta isterseniz sadece sınıra yakın bir sehre blacksmith yapın cıkan butun adamları orda reinforce edin.
Yeni aldıgınız dusman sehirlerindeki baska tanrıların templelarını upgrade edemiyosunuz o yuzden yıkıp kendi tanrılarınızın templelarını kurun. Gallilerin bir templesi var +2 ranged atack veriyo unitelere veya fazladan valor filan veriyo bu tur temple ele gecirirseniz kullanabilirsiniz ama upgrade edemezsiniz.
Gemileride portda reinforce yapabiliyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi romalılarda benim bildiim fil yapmak yok dikkat edersen zaten fil in üstünde "allows" diyor nedemek yani o topraklara sahipsen ve mesela kartacay(yada herangibir fil basabilen devlet) sen fil basabilirsin demek.yani roma ile basamazsın (basan varsa da bilmiom ben hiç basmadım:))

totalwar.com forumlarda zaten insanlar çok baskı yapıyorlar ki buda en yakın zamanda değişiklikler getirecek ve bir çok sorunu düzeltcek bir patch gelecek demektir.(dua ediyoruz)
çünkü şu an çok aptal hatalar var.kitap yapsak anca yazarız hepsini..
en kötü haliyle ai source u açsalarda modifiye edilebilse çünkü en büyük sorun ai bence diğerleri daha minor kalıyor ai nin yanında..
o zaman çok güzel olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
[b]starcraft gibi adam basıp kim kimden daha fazlaysa o yensin olayları olmuyor.
said:

Sımdı ne alaka Sc ıle Rome

Sen once mythe mtyhde asıl cok adamı olan kazanıyordu.

Sc de bır marınele 3 luker yenılmıs anlar v ardır yasanmadan anlanmaz.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım cogu kısı fark etmemıs.

Icınde Governer olmıyan Sehırlerde para harcar adam uretır bına kurar. Ne tarz harcama yapmalarını ıstedıgınızı degıstıre bılırsınız sehıre sag tusla falan tıklatıp menulerını acarsanız.

AI sızın butun sıparıslerınızı verdıkden sonra kalan paranın %100'u harc ar ama bu yuzdeyıde asagıdakı senateye ulastıgınız yerden degıstırebılırsınız.

Default polictsı sehırlerın Mılıtarydır buda durmadan adam uretıp para harcamalarına ve hatta urettıgklerı adamlarında para harcamalarına sebebp olur bu hıc ıyı degıldır.

Tehlıkedekı sınır koylerı dısında mılıtary degıl growth veye economic falan kullanın.[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu muhtesem, ancak hala birseyi cozemedim. Senatonun verdigi gorevler arsinda deniz asiri ulkeler var ve 10 turn de isgal vs diyor. Gemi yapiyorum ama saldiriya ugradiginda gemi ve orduyu kaybediyorum. Port u gelistirmek için ne yapmalıyım?

İkinci sorum ise oyunu ip den oynamak mumkun degilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw companion cavalary yaptım(en son açılıyor) . Savaşta bi charge yapıyorum patır patır dökülüyorlar(zırh silah full +2 exp)
Daha güçsüz olan cataphractlarımı 300 urban cohort un dibine soktum demin 1 tane öldü.(ulan bide fil kullanmaya başlamadım)
General sourgeon güya gidip salak salak numidian mercenary diriltiyo.Ne iş companionlar neden iyileşmiyo[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mosquito, 11 Ekim 2004 17:32 tarihinde demiş ki:
optionstan bilgisayar denetiminden çıkarın o zaman aileden eleman olmasa bile yönetebiliyorsunuz şehirleri.

Options a gerek yok,şehre bakınca orda construction ve recruitdeki checkleri kaldırırsanız bina yapılmaz.Ancak bu da şehirde unreste sebep oluyor uzun dönemde.O yüzden en iyisi bir governor bulundurmak şehirde.[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|(Retired)

[Bu mesaj codmaster tarafından 11 Ekim 2004 21:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cuce, 11 Ekim 2004 15:30 tarihinde demiş ki:
said:
starcraft gibi adam basıp kim kimden daha fazlaysa o yensin olayları olmuyor.
said:

Sımdı ne alaka Sc ıle Rome

Sen once mythe mtyhde asıl cok adamı olan kazanıyordu.

Sc de bır marınele 3 luker yenılmıs anlar v ardır yasanmadan anlanmaz.

myth'i pek oynamadığın belli zira tek bir archer ile 5 soulless alabilir yeni bir oyuncu bile, zaten bütün bölümler kendi kuvvetlerinin 4-5 katı üstün düşmanı yenmeyi gerektiriyordu. starcraft ise daha çok adamın rakibi ezmesi üzerine dayalı bir oyundur, dünya şampiyonları biryerlerinden ter akıtıp bir marinele 3 lurker alıyorsa maradona da 15 metrede 3 adam çalımlıyor yani.. sizin şampiyon dediğiniz adamların replay'lerini de izledim, adam basmak üzerine kurlu bir oyun. tabiatı gereği öyle ne kadar itiraz etseniz de.. :)

üstün taktik kabiliyetler ancak total war serisi ya da myth serisi gibi oyunlarda sergilenebilir çünkü oynanışları buna elveriyor. starcraft dahil bütün dune 2 tarzı klasik rts'ler hiçbir zaman böyle olamadı ve olamaz da..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle söyleyeyim: oyun dergileri shogun: total war'ın önincelemelerinde "myth'in izinden gidecek" diyorlardı.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam şimdi Governer probleminiz için bir kaç çözüm verebilirim size.

Şimdi aileniz üremiyorsa (bende bir dönem oldu sonra 6 tane erkek 4 tanede kız çıktı bi anda, şok oldum, üstelik adamlar 50'lerindeydi) şöyle yapıyorsunuz.
Bi kere benim gibi her ordunun başında general bulundurma takıntınız varsa, ondan kurtuluyorsunuz, management'ı sağlam olan elemanları şehirlere koyuyorsunuz (merkez) diğerlerini sınırlara yerleştiriyorsunuz, eğer aşırı bir durum varsa general bulundurabilirsiniz.
Lejyonlarınızın Captainları ile bol bol savaşıyorsunuz, bir dönem sonra 2 yıldız almış olaraktan adopt etmek ister misin diye soruyor, kabul ediyorsunuz.
Yalnız loyal olmalarına dikkat edin.
Ayrıca, şöyle bir olay var, iyi adamlarınız (management bakımından), iyi şehirlerde tutun, biraz daha kötülerini (1 management gibi) daha kötülerine, koyun.Kötü şehirlere koymanıza gerek yok ama fazla adamınız varsa (Şu anda benim halim gibi) koyun.
Benim zira şu anda hem savaşta 3 4 tane 10 yıldızlı generalim var, hem bütün şehirlerimde en fazla 5 ila 1 arası managementlı adamlarım var.

Dipnot : Management'ı 5 falan olup, gittiği şehirde olay çıkaran adam varsa açın infosunu, cimrilik özelliği var demektir, o adamı savaşa gönderin hoca, illet oluyorlar.Gittikleri yerde squalor'a %40 arttıranlar falan var.Ayrıca adamlarınız Tax manyağı gibi özellikler kazandığı zaman gidin 2 savaştırın geri gönderin, yoksa dark side'a çekilip şişman ve parayı cebe atan tipler olabiliyorlar. (Örn: Lucius the Fat diye bir adamım vardı, o yolda giden bi adamı 2 savaştırdım, düzeldi) yani şehirlerde bekletip yozlaştırmayın governorlarınızı, arada bir aynı seviyede ve aynı özelliklerde olan governorlarınızı değiştirin sonra tekrar ideal yerlerine yerleştirin, arada bir sefere gönderin vs.

Ayrıca hiç bir adamınız lakap aldı mı?
Bende
Opius the Mighty var.
Decius the Mad var.
Lucius the Fat vardı, hakkın rahmetine kavuştu.
Bi de Great olan bi eleman vardı, hakkın rahmetine kavuştu, ikinci kuşaktı sanırım.[signature][hline]I'd like to try to live my life again.
I'd like to see where I was going wrong.
Sosyal ağlarda paylaş

Hahahamuhaha Şu an oynuyorum hala seleciud lerle .
Bi adam var Abderos The Conqueror amcam 9 yıldız.Legendary General traiti var.Surgeon felan.39 yaşında şu an libyadayım.Afrikadan brutii yi atacam.2 büyük savaş yaptım.haritanın orada çapraz kılıçlar çıktı.Site of famous battle diye.700 lejyoner kestim 40 kayıpla.
2-3 tane cataphtractım var 7-8 exp li.Durdurulamıyorlar.
Polybius The Wrathful
Nycolidos The Furious başka generallerim
[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sparkcaster, 11 Ekim 2004 19:02 tarihinde demiş ki:
Yaw companion cavalary yaptım(en son açılıyor) . Savaşta bi charge yapıyorum patır patır dökülüyorlar(zırh silah full +2 exp)
Daha güçsüz olan cataphractlarımı 300 urban cohort un dibine soktum demin 1 tane öldü.(ulan bide fil kullanmaya başlamadım)
General sourgeon güya gidip salak salak numidian mercenary diriltiyo.Ne iş companionlar neden iyileşmiyo

CAn sap dıye bır ozellık varya onunla ılgılı bır durum sanırım ıyılesmıyen oluler var oyunda yananlar kalmıyor sanırım =)[signature][hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...