Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

said:
LastSurvivoR, 10 Ekim 2004 08:06 tarihinde demiş ki:
oyundada su galyalilar geyigi (efsanesi) harbiden varmi ?

galya efsanesi dediğin galyayı yok edince onunla oynayabilmen mi

ben carthage i yendim onla oynayabiliyorum bi 1 saat sonra galya yı yenmiş olacam o zaman galiba galya ile oynayabilecem[signature][hline]Mantıklı bir soru:
-Salatalık mı daha ağırdır hıyar mı
Sosyal ağlarda paylaş

Valla cataphract+fil+silver legionaire combosuna başliyim roma moma duramaz karşımda.Scipii halikarnas şehrimi kuşatmıştı.Sadece piyade ile.saldım 3-4 tane scyted chariot ı darmaduman.Filleri spearman ve attan uzak tuttuğun süreece imha birliği oluyorlar.Cataphract piskopat i durum zaten.Trample var dan dun girip dağıtıyor[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

sorunu anlayamdım sen hangisini diyorsun
-roma ailelerinden birini seçersen iyi bir rakip mi
-sen galyalıları seçersen romayı yeniyormu

cevapınızı sms ile 7099 a gönderiniz
bu hizmet 10sms/20 kontördür

şaka bir yana hangisini diyorsun[signature][hline]Mantıklı bir soru:
Sosyal ağlarda paylaş

Mediavel istanbulu automotic te çok rahat alınıyorduda ben hiç iksir görmedim. Rome da şimdi oyuna ara verdim birazdan yıkacam galyayı[signature][hline]Mantıklı bir soru:

[Bu mesaj Sinank tarafından 10 Ekim 2004 10:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LastSurvivoR, 10 Ekim 2004 10:04 tarihinde demiş ki:
ya hani bi efsane varya galya iksir miksir üretip 1 köyle romaya kafa tutuyor roma galyay1 alamiyor , Ya istanbul gibi zormu diyorum galyay1 almak ??

yok öyle bişi.. (zaten efsane filan da değil, asterix'in konusu sadece :-p ) iki oyun oynadım, ikisinde de military strenght olarak birinci başladı galya ve ikisinde de ilk yokolan devlet oldu. her defasında bütün komşularıyla savaşa girdi hitler gibi.. :-p

bakıyorum da dengeli kullanılırsa genel olarak en düzgün birimler romalılarda. praetorian cavalry (cataphractlar yalan yanında) ve urban cohort (spartan ve armoured hoplite'lere önden saldırmadığı sürece god mode piyade, zaten pilumlar bitene kadar karşıdakiler duman oluyor) türlerinin en iyi örnekleri, auxilary archer'ın missile gücü biraz düşük ama onun dışında hepsi süper. repeating ballista ve scorpionla desteklemek lazım belki ama custom game'de şöyle bir denedim, istediğim kadar iyi sonuç vermedi. gerçi repeating ballista minigun gibi, hiç durmadan ateş ediyor mübarek alet.. :horace: isabet ettirirse de manisalı çivici gibi çakıyor.. 8-) uzaktan 0 yakından 10 vuruyor ehe[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Preatorian amcamlara saygım sonsuz ama Cataphract olayı bitirmiştir.Biraz az vuruyoo ama şu an 6 exp li 9 tane cataphract var bir ordumda 16 atak 31 defansı var.Ölmüyor.Ayrıca spartan hoplite bile hala en güçlü adam diyorum.Üzerinden 3 kere armored elephant charge ettiriyorsun sadece 3-4 tane ölüyor.Ayrıca 2 hp li amcamlar.Romalılarda spearman olmadığı için fazla sayıda fillern altında ezlmeye mahkumlar.[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

ya Medieval çok kral oynuyordum adam tanımıyordum karşıma.

Bu oyunda acaip ezik kaldım medium da oynuyorum.Bruti lerle ulan bi sürü yıl geçti 2 şehir aldım zar zor onları 2 kez kaybettim şimdi yine geri aldım.
Ama hepsi yine kuşatma altında asker çıkaramıyorum denizden direk ship yaptığım gibi saldırıyorlar

ben bön bön oynarkene millet yayılıyor napıcam ben ya pff =)[signature][hline]tuana...
Sosyal ağlarda paylaş

yaw arkadaşlar.Açın julii bi oyun.Yapın easy.alın 15 bölge bide gaulları yıkın.tüm ırklar açılacak.
kartaca ,mısır,ingiliz,alman,galya,3 roma ailesi,iskender medeniyti(seleciuds) yunan ve partlar açılacak olan ülkeler.diğerleriyle oynanamıyor.[signature][hline]"Kaybetmek ölmektir.Binlerce savaştan galip çıkabilirsin ama sadece bir savaşta malup olursun"
Zaknafein Do'Urden
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 10 Ekim 2004 11:51 tarihinde demiş ki:
]

(zaten efsane filan da değil, asterix'in konusu sadece :-p ) iki oyun oynadım, ikisinde de military strenght olarak birinci başladı galya ve ikisinde de ilk yokolan devlet oldu. her defasında bütün komşularıyla savaşa girdi hitler gibi.. :-p

Şey, Asterix'in konusuda değil o.Fransızların kompleksi =).
Ehe, benim oyunda Armenia ilk yokolandı.Sonra ben Galyalıları yok ettim.Sonra Dacian'ları yokettim.Sonra Selucidler yokoldu, ardından ben Trakyalıları yok ettim.
Öyle işte.

Bu arada scipii rules diyen Sam'e birşey göstermek istiyorum.
[signature][hline]Aldık tekrardan başa, yutuluyor haplar ardı ardına.İçine etmeli böyle hayatında, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Rome'da sevdiğim yön hem savaşlardaki birim animasyonları hem de öyle satranç oynar gibi pay diye koyamıyorsun ordunu diğer province'e medievaldeki gibi.Mesela bir yere saldırırken arkadan dolanan düşman ordusunu şehre baskın yapıyor vs daha heyecanlı :).[signature][hline]Eaglef Ifock |SWG|(Retired)
Forgon,the space orc |EVE|(Retired)
Sosyal ağlarda paylaş

alexi kozlarımızı seninle multi'de paylaşmak gerek, böyle bir yere varılmaz. sen 3 prov'lu adamı işgal ediyorsun, ben 16 prov'lu mısır'ı işgal ediyorum yani.. :-p

said:
SolidSnake, 10 Ekim 2004 19:27 tarihinde demiş ki:
mediavel in strategy map i cok daha güzel installing mediavel total war

rome'un medieval'a bastığı bir alan varsa o da campaign map, ne var ki insanoğlu böyle hiçbirşeyi beğenmeyen bir varlık işte.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 10 Ekim 2004 23:28 tarihinde demiş ki:
alexi kozlarımızı seninle multi'de paylaşmak gerek, böyle bir yere varılmaz. sen 3 prov'lu adamı işgal ediyorsun, ben 16 prov'lu mısır'ı işgal ediyorum yani.. :-p

Onlarda büyük adamlardı, zamanında hehe.
Şey bi de, mısırlı abilerle tradedeyim şu anda o açıdan sağlam kar geliyor.Bozmak istemem, önce batıyı bitireyim, sonra doğuya geçerim.

said:

rome'un medieval'a bastığı bir alan varsa o da campaign map, ne var ki insanoğlu böyle hiçbirşeyi beğenmeyen bir varlık işte.. :)

Bu çok doğru işte, daha zor olmuş ondan beğenmemiş olabilirsiniz.
Yani province'a lank diye ordu sokunca o ordu bütün province'de sayılmıyor, süper olmuş bence.
Ayrıca fort olaylarıda çok hoş.
Süper bir oyun.[signature][hline]Aldık tekrardan başa, yutuluyor haplar ardı ardına.İçine etmeli böyle hayatında, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...