Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome Total War [Tartışma Alanı]

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

Harita ise hadi karşına bir dağ çıktı diyelim, bunun ne işlevi var? Yine hiç. Abi tıklıyorsun ve sadece adam etrafından dolaşıyor okadar. Yine vakit kaybı. Oyuna erzak, kış zamanlarında donup ölme vs gibi detaylar koysalar belki campaign mapteki coğrafi engellerin bir önemi olurdu ama yok sadece benden çalınan 5 dakika. Hatta emini burda bık bık edenlerin çoğu campaign map animasyonlarını hızlandırmıştır sıkıntıdan. Kabul edin artık vakit kaybı ve sadece con con. Ha ama eğer diyorsanızki ben daha gerçekçi, daha renkli haritaları severim ona bir şey demem o zevk meselesi ama coğrafi hede hödö etmeyin.

Bu haritada tek hoşuma giden şey gemi sistemi medievalda ip gibi gemileri dizmek saçmaydı.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 18 Aralık 2004 23:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oh..Artık 1 savas yapıp cıkıyorum.Karsımdakı tek rakıp brutııler onlarda aşmış durumdalar..adamlarda su an 4 tane full ordu var pretorian cavalary ve legionary cohortlardan olusan.Bendede 3 saglam ordu var.Bir savas 30 dk fln suruyorkı sure olayına cok sınır oluyorum.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardeth, 18 Aralık 2004 23:22 tarihinde demiş ki:
Bana dürüstçe söyle sen hiç campaign mapde adama saldırırken aa şurdan saldırayım şöyle güzel daha güzel olurmu dedin yoksa direk adamın üstünemi tıkladın.

lol ardeth sen farketmiyor mu sanıyorsun? sorsaydın daha önce anlatırdık.. :) öyle bir farkediyor ki, inanılmaz. kaç kere sırf daha avantajlı bir pozisyonda karşı karşıya gelmek için (ben dağı sırtıma alıp düşmanı aşağıda bırakmak mesela) manevralar yapıp bir turn'de hallolacak (ama takviye etmesi yıllar sürecek, uzak diyarlarda olan bir ordu) işi daha garantili olsun diye uzattım. kaç kere sayıca ve birimce olan dezavantajımı dengeleyebilmek için köprüleri tuttum, kaç kere kuşatmaları öyle bir noktadan başlattım ki düşmana gelecek olan takviyeyi kesebileyim kaleye girmeden önce. oyunun keyfi tartışılıyor ya diğer başlıkta, işte bunlar gibi şeyler bu oyunu bu kadar keyifli yapan..

concon filan demişsin çok güldüm yani, starcraft gibi piksel sayamıyorsun tabii.. :)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

valla eğer diyorsunki ben karşımda düşman gördüğümde direk adamın üstüne tıklamıyorum en kısa yoldan gitsin diye, ben yolumu uzatıp adamın arkasından dolaşıyorum diye, yaptığım her savaşta savaş ekranına girmeden önce campaign mapte haritanın hesabını yapıyorum diye (ki öyle abidik gubidik bir haritada dağı sırtına alsan bile ben orda çıkacak dağın en fazla şans eseri çıkmış olacağını düşünürüm) ozaman seni kutlarım(inanmasam bile) ama bir düşün bakalım bu kadar kasan kaç kişi var? Bence 100 oyuncudan en fazla 2-3ü falan kasıyordur çünkü bu campaign mapin oyuncuyu campaign map üzerinde strateji yapmaya teşvik edecek bir yanı yok yani amacına ulaşmamış.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 18 Aralık 2004 23:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar hiç anlami olmaz olurmu,tabiki var.sam in dediği gibi köprüyü tutmak olsun ve bence en büyük avantaj olarakta bir dağı arkana alipta ordunun yamaçta savaşa girmesi çok büyük bir avantaj.Hem şunuda unutmayin daha az adam kaybetmek için orduyu 2 ye bölüp 2 farkli yönden saldirmak bundan daha iyi bir avataj varmidir.az kayipla koca bir orduyu dağıtıyorusn işte strateji budur.bu harita olmasa bunlari yapamayız mediavel daki gibi[signature][hline]www.atitd.com
info.atitd.net/
wiki.atitd.net/tale2
Sosyal ağlarda paylaş

Bence campaign mapte olması gereken sistem yine medievaldakine yakın bir tarzda olmalı. Ve eğer player isterse (önemli savaşlarda vs) iki ordu karşılacağı zaman haritaya focus gibi bir seçeneği kullanarak kuş bakışı bir alan haritası açılmalı. Ve yine army move pointe bağlı olarak ordular o alan üzerinde hareket ettikten sonra karşılaştıkları yerde savaşmalılar. Ozaman işte savaş alanında önce koyulmuş ve stratejik bir önemi olan harita olurdu ama bu haliyle ancak balon. Campaign mapde yapılacak strateji %5 ise savaşta %95 bu durumda. O yüzden bir önemi olmadığı konusunda hala ısrar ediyorum.

Ayrıca orduyu ikiye ayırmak demişsinizde, orduyu ikiye ayrınca reinforcement olan grup haritanın taaaaaa diğer ucundan geliyor onlar savaş alanına geldikten sonra en fazla geriye cesetleri toplamak kalıyor.

Şöyle söyleyeyim sadece atlılardan oluşan bir birlik oluşturun, campaign map stratejisi falanmış hedeymiş hödöymüş tamamen yalan oluyor. İki dağın arasından geçerken bile açık alanda savaşıyorsun bana şimdi dağı arkaya almak falan demeyin, dar bir geçitte savaşacak olsan içim yanmayacak yani. Tutturmuşsunuz bir köprü tek dar yer bi köprü bide şehir sokakları var zaten.[signature][hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

evet aynen dediğin gibi oluyor, çok farkediyor. rastgele filan çıkmıyor. kusura bakma ama sen denememişsin, ben fazlasıyla denemiş biri olarak söylüyorum bunu.. :) eğer dümdüz ovadaysak elbette kafadan dalıyorum yani zaten başka nasıl olacak ki? ama arazi stratejik avantaj/dezavantaj sağlıyorsa olabildiğince faydalanmaya çalışıyorum üzerinde düşünüp. yapmayan olabilir elbet; uo'yu da cs gibi oynayan insanlar var, bu uo'nun dövüşlü chat olması demek değil ama.. :-p

valla harita teşvik ediyor ama akanzi raşanzi, ling basayım goon basayım, tak tak duket'çi zihniyette insanlar oynuyorsa elbette dediğin gibi stratejiyi sallamayıp 24 tane cataphract basıp önüne bakmadan saldırabilir her yere. böyle insanlar var aramızda, mesela cüce sanırım böyleydi ki (çıkar yok mok der ama postları üşenmem arar çıkarırım ehe) kendisi delikanlı sc'ci olarak biliniyor, görüyoruz sc'nin insanların strateji anlayışı üzerindeki etkilerini.. :horace:[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

heh doğruya doğru, çıktığı zaman bayılmıştım grafiklerine ama bugün piksel sayıyorum. insan zayıflıklarını kabul etmeli bu bir oyun da olsa.. :)

ekleme: bundan 5 yıl sonra da rome'da poligon sayarım, mümkündür yani.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 19 Aralık 2004 00:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

heh bana da şimdi o 3-5 kere banlanıp gelen adam gibi "doğru söyleyen dokuz köyden kovulur" dedirtmeyin.. :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Neden terranlarda S.A.M yok sanıyorsunuz?nun yerine bilmemne missile var. :)[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Alexi allah aşkına şunu yapma :)...(İngilizce bitirmeler fln)[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 19 Aralık 2004 00:20 tarihinde demiş ki:

valla harita teşvik ediyor ama akanzi raşanzi, ling basayım goon basayım, tak tak duket'çi zihniyette insanlar oynuyorsa elbette dediğin gibi stratejiyi sallamayıp 24 tane cataphract basıp önüne bakmadan saldırabilir her yere. böyle insanlar var aramızda, mesela cüce sanırım böyleydi ki (çıkar yok mok der ama postları üşenmem arar çıkarırım ehe) kendisi delikanlı sc'ci olarak biliniyor, görüyoruz sc'nin insanların strateji anlayışı üzerindeki etkilerini.. :horace:

said:
Sam, 19 Ekim 2004 16:08 tarihinde demiş ki:
yok be kardeşim, mısır yalan işmiş. 18 missile kuvvetli adamlarla dağıtırım diye çıktım karşılarına, havada 640 alevli ok uçuyor gene bana mısın demiyorlar.. lejyonerler inanılmaz dayanıklı yani, savunma manyağı olan tam bana göre.. :-p neyse roma'ya geri döneceğim gibi ehe..

bu arada denizlerin hakimi tartışmasız scipii, decere resmen dretnot..

*!Casulities! casulities!*

Bakıyoruz goruyoruzki Sam sırf Urban cohortlar lejonlar uber olduğu ıcın Rome la oynuyormus oyunu acık acık soylemış burda.

ve bu kasınlıke acıktırkı catap kullanam Urbanlarla oraya buraya very good stamınalarıyla cıft tıklama benzemıyor değilmi sam?[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

buarada birşeye daha değinmek isterim denizler hakkında romalıların en güçlü gemisinden sanırım 1/1 yada 2/2 daha düşük olan barbarların long boatları yönetir. Neden mi? Çünkü bir roma gemisine karşılık 5 tane long boat basılabilir aynı fiyata o yüzden hehe[signature][hline]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

bşkenti değiştirmek için şehirin üstüne sağ tıklayınca açılan sayfadan(?) sol altta ki "show settlement details" tuşuna basıyorsun
solda çıkan sayfanın da sol alt köşesinde "set capital" gibi bir tuş var o şekilde[signature][hline]Head, 25 July 2003 12:45 tarihinde demiş ki:
valla en çok kutluyoruz arkadaşı
abuzittin, 15 August 2003 14:22 tarihinde demiş ki:
ben büyüyünce frp olmak istiyorum

[b]Cthulhu_, 05 Aralık 2004 20:57 tarihinde demiş ki:

12 yaşımdan beri sertleşmeye başladım hala da sertleşiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

1..Eski birimleri upgrade etmek varmı
varsa nasıl ? :) saolun

2..bide şu filleri durdurmöak için napcaz valla adamın ordusu kaçmasa filler sıçardı benim ordunun içine admın filleri arkasından atlıları yolladım ona ragmen yarım saate zor indirdiler (kale savunması yapıyodum) düz savaşta daha yeni geldim fil bölgesine sayılır anadoluyu ele geçeirdik diplomat kullanabilsem oyun daha çabuk bitcek ama neyse 5 ülke kaldı alınacak[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

piyadeler alevli k kullanılmaz!!!Anlamsız hem3 te 1 hızda atıyor hem aynı zarar..Okcularınızı ıyı upgrade edın ben en dandık okcularla(greek) sadece 3 okcu birimiyle inanılmaz zararlar verebilyorum.ne urban kalıyor ne legıonary.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...