Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ritimciler (çok dikkatimi çekti!!!)

Sorj

Öne çıkan mesajlar

Ya Kolu cok rahat sallayarak ritim gidebiliyorlar vede bütün tellere vuruyorlar Ama sadece en üstteki tellerden ses geliyor... Acaba diyorum alttaki 4 telin sesini kapatıyorlar da öyle mi rahat çalabiliyor? Sum 41 gitaristi bütün şarkıları öyle çalıyor Aşşa yukarı Akustik klasik çalar gibi... Ama bütün tellere vuruyor.Nası oluyor bu iş yahu?[signature][hline]Kaptan Fistan Ve Tayfası
Sosyal ağlarda paylaş

zor bisey deilki mesela smells like teen spirit calan ki biz bunu gitar calanlarin %90i diyebiliriz bunu yapar yapmayan yanlis calar sarkiyi elini sallarken sadece ustlere vurursun hatta dahada kolayi power cort basarken fln alttakilere hafifce basincada ses cikmaz sadece elinizi degdirince[signature][hline]Demokratik Pati Örgütü
Haksızlığın Karşisinda Huzurlu bir Paticik için Sonun Kadar Savaşacağız...
Sosyal ağlarda paylaş

ritimi kolumdan deil bileğimden çalıorum o yüzden senin dediğin karizma olmuo bende ben annadım senin dediini ama onu paradise lostun gitaristi çok güzel yapıo[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
ne bileym biz 4 yaşındayken pipimizi kurcalardık.

Değiştir|Gidiş|Önemli
Bip bip düüt Bivrip...
Sosyal ağlarda paylaş

dedikleri gibi...

üst tellere basarsın. öbür tellerin üstünde tutarsın sadece parmaklarını ve abanırsın. zaten sadece üst tellerden ses gelir, alt tellerden(guitar pro da "x" sesi") çıkar. Ama öbür teller onu bastırır. Bu sayede hayvan gibi dirsekten çalarken, "akustik gitardaki gibi gitara abanıyo" görünümü ortaya çıkar. ;)[signature][hline]Silent dance with death...
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin olay zaten bi süre sonra kendi oturur. Bazı şarkıları dediğin şeyi yapmadan çalamazsın zaten . Power chord olayınında temel mantığıdır zaten bare şeklinde basarsın böylece alt 4 telin sesi gelmez falan filan dead note gelmemesinin sebebide göz yanılması işte vurmuyo o tellere[signature][hline]oh yeaa
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tabiki el hakimiyetinden ve parmağını ne kadar ustaca kullandığından gelen bişey ama sum 41, blink 182 gibi gruplarda bunun tonlada çok alakası var. Disto tonları cızırdayan karambol tonlar :) o yüzden hem alt tellerin sesi bastırılıyor ve sadece sağlam bastığı sesler gelio, hemde tabi yanlış yaptığında bu pek anlaşılmıyor..[signature][hline]This is the life of illusion, it's meaning GROOVE
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...