Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KOTOR 2 sith lords

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

ya kafayi yicem

oyun sonuna geldim savegame corrupt oldu. en son autosave 1.5 saat oncesinde. (son yerden bi onceki yere geldigin yerin basinda).

harbi allah belasini versin lucasartsin. ulan 50$ odedim be. msg forumlarina yazdim senin bilgisayarinda sorun vardir dediler yahu ne sorunu fistik gibi formatli bilgisayar.

cildiracam.[signature][hline]Borbag, 25 Eylül 2004 21:55 tarihinde hakli olarak demiş ki:
yeteri kadar seksi ve/veya güzel bir kız her adama her istediğini yaptırır.

[Bu mesaj Jadelith tarafından 17 Şubat 2005 03:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

öeeeh, dantooine'de yürünmüyor ya, 0.5 fps filan oluyor ve takılıyor karakterler paso. ilk oyunda da bir-iki yerde benzer sorun vardı ama bu kadar ağır değildi.. şu yama olayı belirginleşse bari çabucak..

bu arada paso str gittim ama pişman oldum, kreiya ile aramı yapamıyorum wisdom ve int bonusu almadığımdan.. :-P öl powerplay ööööllllll........ oyun süper, bug da sadece dantooine'de çıktı işte şimdilik.. pazaak oynamayı da nihayet öğrendim, ilk oyundan içimde ukde kalmıştı.. :-p basit kartlarla bile çok feci yeniyorum dantooine'deki ineği ehe

ekleme: jade neden birkaç ayrı save dosyası tutmuyorsunuz ki yarım saat aralıklarla? ben quicksave, autosave üzerine üç tane de ayrı save tutuyorum, 4,5gb oyun yükleyen insanın 3-5 save dosyasına ayıracak yeri de vardır sonuçta.. :-) hatta bir save dosyası da önceki gezegenin sonundan bırakıyorum ne olur ne olmaz..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.

[Bu mesaj Sam tarafından 17 Şubat 2005 03:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 17 Şubat 2005 03:25 tarihinde demiş ki:paso str gittim ama pişman oldum, kreiya ile aramı yapamıyorum wisdom ve int bonusu almadığımdan.. :-P öl powerplay ööööllllll........
Lvl 21 karakterimde 32 wisdom 22 charisma var (14te int), lightninglerimin stunlarımın save ini kimse tutturamıyor. 460 küsür force point var, saldırmakla uğraşmıyorum combatın sonuna kadar yarısı bile bitmiyor fp lerin. Powerplay yapmayı bilmeyenler ölsün :-p (oyun içinde :-))

Kreia ne süper bi anti kahramandır öyle. Oyun ilerledikçe daha bi hayran olmaya başladım kendisine. Sonlara doğru bi pislik bekliyorum valla ama sırf sevdiğimden hep yanımda gezdiriyorum. Ayrıca Bao Dur ve Kreia nın seslendirmeleri harika. Hafif böyle ingiliz aksanı gibi çok hoşuma gidiyor :)

Bi yerde power tavsiyesi sorulmuştu galiba, dark ta olsanız light ta olsanız lightning alın. İlerde force a da damage veriyor, kalabalık sith gruplarına karşı hatta kalabalık bütün gruplara karşı çok etkili. Stun dorid ve stun özellikle light siderların çok işine yarayan ucuz özellikler.

Ondareon, Nar Shaddaa, Ondareon yaptım şimdi de tattoine gidiyorum. En çok sıkıldığım yer Nar Shaddaa oldu. İnsanın içini bayan bi görüntüsü var, questler de pek eğlenceli değildi sanki.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

oeeee, yine abidik gubidik bitti be oyun. ilki de böyleydi bunun ehoe

kardeşler, bunda da farklı bir son var mı dark olunca? çünkü lightla yaşadığım sondan farklı bir son beklemiyorum ben senaryoya göre. varsa kaç tane var; bir tane mi?

ayrıca bu senaryo değişiyorsa, dönüm noktası neresi, ben orayı da kaçırdım muhtemelen ehoe.

spoilerlı veya özel mesajdan cevaplayınız, teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

DS'im 34 wis 28 cha var varlığım yüzünden düşmanlarım etrafım titriyip kokrkunç ruyalarla ölüyorlar, ölmiyip delirenleride lightingle temizliyorum.

Ana karakter coooooook güzlü olmuş fazla güçlü zorluğu yukselrttim ama yineden çok güçlü itemlar abartı hele kendi kristalimiz allağım yarappim nedir o öle[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Cuce tarafından 17 Şubat 2005 17:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda en hoş şeylerden bi tanesi, bi şekilde tüm karakterle birebir oynatmaya çalışması. ilk oyundan alışıklığımdan, kendim dışındaki karakterleri auto level up yapmam iyi bi taraflarımda patladı eheh

bi de bi şey daha sorucam, sanırım benim takım bölümümde bir slot boşta kaldı. buraya gemide kırık modda bekleyen hk protocol droid mi gelecekti, kim gelecekti?
Sosyal ağlarda paylaş

beyler oyunu bu sabah bitirdim ancak bazı yerlerde kafam karıştı. sanırım kötü ingilizcem veya aceleciliğim yüzünden algılayamadım bazı şeyleri. şu spoilerlık sorularımı cevaplayabilirseniz sevinirim. lütfen sadece oyunu bitirenler baksın, sonra küfretmeyin eheh.

[spo1=bir]gota'nın olayı ne kavrayamadım? biz bu adamı gemisinde bırakmadık mı, o orada ölmedi mi gemisi patlayınca? nasıl bize abidik gubidik bi uçan robot gönderebiliyor? ayrıca bu gota'nın bizim rub'ın demoteuyla alıp veremediği nedir? oyunun sonlarına doğru, robotcuğu malachorda niye köşeye sıkıştırdı ve orada ne oldu tam olarak?[/spo]

[spo2=iki]oyunun kaç tane son senaryosu var? birinci oyundaki gibi mi? yoksa darkla geliştirsem karakteri filan son farklı olur muydu? bu konuda bi fikri olan var mıdır? zira oyun sanki başka türlü bitemezmiş gibi bitti eheh. eğer dark olarak bitirmek için bir dönemeç noktası varsa neresidir o? ben kaçırdım mı, ne oldu? [/spo]

[spo3=üç]bu atris'in olayı nedir? neden sonda sapıttı öyle anlayamadım, biri doğru düzgün anlatabilir mi? kadın baştan beri mi sapıtıktı yoksa bizim kreira mıydı neydi, o bi haltlar mı yedi? ayrıca bizim grupta gelen handmaiden mıdır nedir, o niye geldi bizimle tam olarak? zira şurasını tam olarak kavrayamadım: onu atris bizim peşimizden mi gönderdi yoksa kendisi mi kaçtı geldi?[/spo]

[spo4=dört]bu bizim yaşlı büyücü, neden godzillayı arenada yeniden diriltip, assassin grup üyemizin peşine taktı? alıp veremediği neydi, amacı neydi?[/spo]

[spo5=beş]sanırım erkek karakterle oynayınca, oyunda önemli bi role sahip tüm kadın karakterler bir şekilde bize aşık oluyor ya da tapıyor. herhangi biriyle aşk yaşama olanağı var mıydı, yoksa ben mi kaçırdım? ilk oyundaki gibi bir öpüşme sekansı filan yaratılabilir miydi mesela? [/spo]

[spo6=altı]sizce de bu senaryo patlak değil mi? konu nereye vardı böyle? yani nedir, tüm senaryo boyunca sadece kendimizi geliştirmiş olduk. deli bi kadının sapıtık emelleri yüzünden herkes birbirine girdi, biz de arada güçlendik. ayrıca bu 3 jedi master niye ille de güçlerimizi almak istedi. tam anladık düşüncelerini de bu nedir böyle? biz oraya birleşmeye, sith'e karşı birlikte savaşmaya gitmişiz onlar ne yapıyor? bunun hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?[/spo]

[spo7=yedi]oyun boyunca bizim yaşlı cadıyla aramızda bi bond olduğundan bahsedildi. hatta son bölümlerdeki atrisle olan konuşmamızda, cadının planının malachorda intahar edip, bizi de öldürmek olduğunu öğrenmiştik. eee noldu bu hadiseler? bizim bond patladı mı? kadını çota diye kestik vallahi, hiçbir şey de hissetmedik ehoe[/spo]

[spo8=sekiz]tüm şu oyunda, darth vaderin yandan yemiş haline bürünmüş tipin misyonu neydi algılayan var mı? kapakta onun resmi var ama hiçbir olayı yoktu. hatta abartıp piyon bile diyebilirim kendisine. yoksa ben bir şeyleri mi atlıyorum?[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
axedice, 17 Şubat 2005 08:05 tarihinde demiş ki:
said:
Sam, 17 Şubat 2005 03:25 tarihinde demiş ki:paso str gittim ama pişman oldum, kreiya ile aramı yapamıyorum wisdom ve int bonusu almadığımdan.. :-P öl powerplay ööööllllll........
Lvl 21 karakterimde 32 wisdom 22 charisma var (14te int), lightninglerimin stunlarımın save ini kimse tutturamıyor. 460 küsür force point var, saldırmakla uğraşmıyorum combatın sonuna kadar yarısı bile bitmiyor fp lerin. Powerplay yapmayı bilmeyenler ölsün :-p (oyun içinde :-))

yaf hiçbir şekilde boyölçüşemez senin char benim lvl 18, 31 str ile combat'ta, 150 critical vuruyorum filan, (abartmadım upgrade'leri gerçi, turn başına 4 attack böyle, critical yoksa da hepsi 50 üzeri vuruşların power attack sağolsun) turn bitmeden karşımdaki herneyse ölüyor; :) ama işte kreia'yı ikna edemiyorum bir türlü, goody two-shoes'lığımdan ödün vermemekle influence kaybetmemek arasında gidip geliyorum. onu da biraz doğru yola getirmeye başladım ama, vasis zaten tanışmamızdan sonra daha ben gemiden çıkmadan azize gibi ışık saçar oldu.. :-p

said:
Kreia ne süper bi anti kahramandır öyle. Oyun ilerledikçe daha bi hayran olmaya başladım kendisine. Sonlara doğru bi pislik bekliyorum valla ama sırf sevdiğimden hep yanımda gezdiriyorum. Ayrıca Bao Dur ve Kreia nın seslendirmeleri harika. Hafif böyle ingiliz aksanı gibi çok hoşuma gidiyor :)

cidden süper karakter, gelmiş geçmiş en iyi rpg karakterleri arasında kesin. sen şuna "xp bonus veriyor diye yanıma alıyorum" desene.. :-p (o özelliğini beğenmedim ama çünkü insanın yanına başka bişi alası gelmiyor)

said:
Bi yerde power tavsiyesi sorulmuştu galiba, dark ta olsanız light ta olsanız lightning alın. İlerde force a da damage veriyor, kalabalık sith gruplarına karşı hatta kalabalık bütün gruplara karşı çok etkili. Stun dorid ve stun özellikle light siderların çok işine yarayan ucuz özellikler.

cha yüksekse başka bişi ama cha yoksa deli gibi force yiyor herşey karşı taraftan..

oyunda ilkine kıyasla beğendiğim çok şey var upgrade sistemi daihl, bayıldım upgrade olayına. ama sanki biraz kısaymış gibi geldi bana, (bitiremedim henüz gerçi ama tahmin ediyorum) ilkine kıyasla daha geniş alanlar olsun isterdim. korriban çok kısaydı mesela, hiçbişi yoktu.. neyse oyuna döneyim, belki eser de sith assassin de oynatırım.. 8-) (robe'lara bayıldım özellikle ya)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

agzim sulanio yaa gordukce.... kitleyin su topicii... HSSST birakin kotor oynamayida kitleyin ... size diom heeeyt..... :D[signature][hline]Ardeth 10 Şubat 2005 00:38' da demişki:
''herşeyin ölçüsü insandır''(sofistlerden alinti)
Ve gene Ardeth Bence en tehlike olan Raistin, zeki olmak değil, zeki olduğunu düşünmektir.
Ve son olarak sevdigim laflar:Nietzsche "Hayat bir savaş okuludur. Öldürmeyen yaragüçlendirir" Nietzsche Edmund Husserl "şeylere dönelim!"
ve son olarak Stuart Mill " Kendinden hoşnut bir domuz olmaktansa, hoşnutsuz bir insan olmak yeğdir, memnun bir aptal olmaktansa hoşnutsuz bir Sokrates olmak yeğdir."
Sosyal ağlarda paylaş

Bombacıya cevaplar

[spo1=Varan 1]
Amcam exchange in en güçlü liderlerinden birisi, olsun o kadar. Zaten patlarken gemide de değildi. Sonra remote u köşeye sıkıştırıp malachor u patlatamazsın dedi ama, son demoda sanki shadow generator çalışmış gibime geldi. Bende tam anlamadım orayı.[/spo]

[spo2=Varan 2]Galiba 1 tane son var ama Kreia nın sana anlattıkları yaptıklarına göre değişiyor galiba[/spo]

[spo3=Varan 3]Atris başından beri sapıkmış, zaten konuşmaların arasında da dark side a kaymış olduğunu görebiliyorsun. Handmaiden kendisi kaçtı geldi, ama Atris e hizmet ettiğini düşünüyordu aynı anda[/spo].

[spo4=Varan 4]Galiba Mira'yla bi bağlantımız var, aşık oluyor mu bilmiyorum pek yanımda gezdirip konuşmadım. Belki bi şekilde bizi zayıflatacağını düşünüyordur [/spo]

[spo5=Varan 5]
Son defa Telos a Darth Nihilus u kesmek için gitmeden önce Visasla birbirimize force un gözünden bakıyoruz. Forced sex diyesim var, demiyim.. Handmaidenla romance ihtimali var ama sanırım dövmek lazım, counselor olduğum için force kullanmadan dövemedim başlarda sonra da uğraşmadım. [/spo]

[spo6=Varan 6]Darth Nihilus u üzerimize çektiğimiz hatta gücüne sahip olduğumuzu düşündükleri için o jedilar bizi force tan ayırmak istiyor. Kreia forcetan nefret ettiği için onu yok etmeye çalılşıyor ama oyun sonunda niye mutlu oluyor nedir olay ben de anlamadım. Bi expansion falan çıkarsa görürüz patlak olup olmadığını ama pek umudum yok. Sanki senaryonun sonunu tam bağlayamamışlar gibime geldi. [/spo]

[spo7=Varan 7]Benim tahminim hatun Kreia dan Darth Hede ye dönüşünce bond da ortadan kalkmış oldu[/spo]

[spo8=Varan 8]O eleman evreni ve içindeki bütün hayatı yok etmek istiyor, bunu da canlıların hatta gezegenlerin forcela bağlantısını keserek yapıyor. Bi çeşit starwars undead i hatta, açlığını gidermek için gezegenlerin yaşam enerjisine ihtiyacı var. Kreia adamımızı colonel Tobin i kullanarak Telos ta tuzağa düşürüyor ve biz de öldürüyoruz. Oyunun başından itibaren gelen Sith Assassinleri gönderen de o. [/spo]

Yatayım kalkayım devam ederiz tartışmaya, oyunu bitiricem diye neredeyse öğlenleyecektim :)[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

"Çok" güzel bir oyun ve bunu daha önce sadece iki sw oyunu oynamış ve sw hakkında hemen hemen hiç bir şey bilmeyen biri olarak söylüyorum...[signature][hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

eh cidden kotor serisi sw sevmeyene sevdirtecek kadar iyi, revan'ın hikayesi anakin'inden daha ilginç geliyor bana doğrusu.. :-)

benim weapon master 38 str oldu, main hand 35-70 vuruyordu en son.. 8-)

şu component breakdown bug'ı uyuz etti ya, upgrade sistemi süper ama kullanamıyorsun ki! ismi var kendi yok yani resmen, repair kit de 1 component veriyor exun kor'un zırhı da. 30 repair'li npc'yle yapıyorum gene aynı, chemical parçalamada sorun yok ama zaten chemical'lık iş yok implant req'ler yüzünden, medkit zaten sadece bir yerde kullandım, fosur fosur regen maşallah god mode gibi gezdiriyor insanı bir de element res vs kullanınca..

ekleme: bu component parçalamada olayının püfünü bilen varsa paylaşabilir mi bir zahmet? bir kere nasıl olduysa bazı parçalar birden varsa component verir olmuştu ama sadece bir sefer oldu, sırrını keşfedemedim bir türlü. upgrade parçaları yapamamak çok cansıkıcı..

bu arada oyunun upgrade'ler ve çeşitli feat'ler sayesinde jedi dışındaki sınıflara ve lightsaber dışındaki silahlara feat, upgrade vs ekeleyerek biraz olsun güçlendirmeleri cidden güzel olmuş..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 19 Şubat 2005 06:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

demin bitirdim de çok hoşuma gitti kotor 2 de, acayip kolay oyun yahu. nihilus da sion da iki turn'de ölüyor kafayı üşütecektim. oyun kolaylıkta öncelik kolay oyun şampiyonu olan kotor'u da geçmiş zira darth vader'ı serçe parmağımızla dövebileceğimiz bir güce ulaşıyoruz.. :-p oyunun kolaylığı dışında başka hiçbir şikayetim yok, bir fps düşüşü bug'ı olayı vardı ama obsidian forumlarında arayıp buldum çözümünü.. component breakdown için de ana karakterin skilli gerekliymiş, sallamışım bug diye kendimi kaptırıp.. :utaniem:

axedice'ın dediklerine bir-iki ekleme ve soru:

[spo1=gÖ-t0 ve rimoot]benim oyunumda handmaiden katılmadı ya, nerede yanlış yaptım acaba? last ile konuşmuştum, öbürlerini de üçünü birden dövmüştüm, (beşine birden gücüm yetmemişti guardian olduğum halde ehe) yazık olmuş..

benim bildiğim assassin'leri gönderen darth nihilus değil, darth sion. nihilus'un neci olduğunu anlayamıyoruz, ben esasen bizim ana karakterin bir yansıması filan diye düşünüyordum ama başka bir adam çıktı visas'a göre..

benim oyunumda da atton ile disciple'ın kavgaları vardı benim karaktere göz koyma konusunda.. :-p

şerefsiz g0-t0 sıkıştırıyor remote'u ama benim anladığım kadarıyla patlatmayı başarıyor kerata. ya da expansion filan düşünüyorlar ki ilk oyunda yapılmamışken buna da yapmak yerine üçüncüyü hazırlarlar mantıken, ilk oyun gayet neşeli harala gürele biterken bunda ucunu bilerek açık bırakmışlar. esasen bence de gayet iyi olmuş. gerçi kreia öyle bir anlattı ki kes kes sonu gelmez sith'lerin misali.. gerçi benim karakteri bıraksalar gelmiş geçmiş bütün sith lord'ları üzerine bütün ledi master'larıyla aynı anda kapışabilir sanırım.. :horace:

ben en çok candelorous'un neler yapacağını merak ediyorum doğrusu, hikayeye bu şekilde dahil edilmesi çok hoşuma gitti, mandolarian'larla beraber ortak düşmanı tokatlamış olduk..

kreia'nın maksadına gelince: en son konuşmalarına göre anladım ki kadının olayı bizi kendisiyle eşleştirmesi, (bilmiyorum erkek karakter için de aynısı mı sözkonusu) bizi gelmiş geçmiş en hiper lort yapmaya ama öğrencisi tutmaya, kendi de en yahşi öğretmen sıfatını almaya çalışıyor gibi bişi. aslında bu da değil, birkaç amacı birden var ama çakışıyor bunlar, kendi içinde de bir mücadelesi var gördüğüm kadarıyla..

birden fazla son olayı hakkında da şunu söyleyeyim: oyunu bitirdim ama unlocked videos 53/69 görünüyor, demek ki değişik gidişat ve sonlara göre 16 tane daha video olmalı ve hayli farklılık olacaktır diye düşünüyorum.. ilk oyunda da bitirir bitirmez gazla "bir de dark oynıyım" demiştim ama yüreğim elvermiyor kardeşim napıyım, yetimin hakkını yiyemiyorum.. :-p[/spo][signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

lvl 15 olunca kreiya ile konuşursan "sen noobie idin şimdiye dek, esas bundan sonra über olma vaktidir" deyip prestige class seçme şansı veriyor, neyse ki rpg'lere başlamadan önce pdf manual okuma huyum olduğundan esgeçmedim.. :-p alignment dark ise sith prestige class'lardan birini seçiyorsun jedi olanlar yerine..

ekleme: söyleme gereksinimi bile hissetmedim, prestige class'lar deli feat'ler vs içeriyor tabii, weapon master döver guardian'ı.. :-)

ekleme 2: oyunun sonu boss'u hakkında yukarıda sorulan sorulara cevap aranan bir başlık, bakınız ilginizi çekiyorsa, ilginç teoriler var.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 20 Şubat 2005 01:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...