Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çokça çıkmaya başlayan dandik türk grupları

xueshen

Öne çıkan mesajlar

said:
alukard666, 01 Haziran 2005 18:03 tarihinde demiş ki:
mangaya laf edenler var ama bnce bi manga konserine gtsinler. bende aynı seyi dsunuodm manga icin... ama arkdaslar kolumdan tuttu manga konserine gturduler beni. heriflerin canlı performansı grunce fikrim dgsti.. heriflerin canlı performans harbi ii

e sahne performansından bize ne? biz yapılan muzik uzerinde tartısıyoruz.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Zardanadam'ın sadece ismiyle mi eleştirdiniz. ki ismide süper orjinal. Türkiye şartlarında müziğini eleştireceğinizi hiç sanmam.. Ha beni çeken bir müzik değil ama hakkınıda veririm yani..

Türk rock gruplarının hepsini destekliyorum. (Metal hariç, pop desteklerim metal desteklemem, neyse konumuza dönelim) Emekleme dönemleri bunlar.. Zaten zamanla insanlar iyiyi kötüyü ayıracaktır. Agresif olmayın...[signature][hline]King Kong gelsede dans etse..
Nostalji Mp3 : Shaggy - Boombastic | arşiv**
Sosyal ağlarda paylaş

Zevkler renkler tartisilmaz. Birine kotu olani ben severim, birinin sevdigini ben sevmem. Gereksiz topic bence tartismaya degmez.. Herkesin zevki kendine..[signature][hline]Sungur - Scout - 7L2 - ML6 - LGM Fletcher - Retired
Necrocks - Necromancer - 1L8 - Retired
Olcayto - Infiltrator - 3L4 - Retired
Alaattin - Sorcerer - 2L3 - Retired
Olcayto - Nightshade - 3L0 - ML4 - Assistant Tailor - Retired

Sungur - Undead Rogue - Level 60 - Shadowmoon/US
Kadavra - Night Elf Druid - Level 3x - Illiadan/US

Now in Sydney, Australia...
Sosyal ağlarda paylaş

zardanadam albümlerini kendi kendine yapıp cd parasına dağıtıyo die biliyorum ancak popularitesi artınca konser olayları için bakmışlar bir şirketle anlaşırsalar herşey daha kolay olacak ve müzikleri daha cok kişiye ulasacak.ondan sonra bir plak sirketiyle anlasmıslar die biliyorum[signature][hline]And darkness will cover the light
wrdlln

Sosyal ağlarda paylaş

Ya sırf laf olsun diye böle abuk subuk konlar açmak...
Sen müzikle uğrasan bi insanmısın adamlara laf atıyosun? Biz "Türkiye"de yaşıyoruz burda kimse amatör adı sanı duyulmamıs bi gruba gidip siz müziğinizi yapın bizde para verelim çalışmanız için sora 5 sene sora adam gibi olursunuz bizede tesekkür edersiniz demiyo.. Maddi sıkıntı diye bi şey bilmem biliyomusun? Ayrıca bunu gectim, laf attığınız çou grup yani sevmiyorum!? piyasa bunlar bizi bozarlar!? gibin laflar ettiğiniz insanlar gruplar bunlar oralara gelebilmek için gercekten uğrasan insanlar teoman dediğin benim bildiğim en azından 7 8 senedir çalıyo, mor ve ötesi 10 senedir çalıyo ediyo bu adamlar osurupta "müzisyen" olmuyolar. Evet belki müzik türünü sevmiyosun diye şarkıcı bilem diğil peh! diyosun ama adamlar çıkıp playback yapan assolist tipler gibi diğiller yıllarını vermişler ki ordalar. Ve biz senin şu türeyen ezik amatör gruplarından biriyiz ama babamız para .... için profesyonel bi grup olamıyoruz suan pardon yani sahneye çıkmak başını şişirmek istemezdik ama :)[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...
Bi konuda chiptechin attığı msgın altında şu yazıyordu;
[Bu mesaj Alexi_Septimus tarafından ayar verme sebebiyle değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Aradaki fark gayet basit bakın görürsünüz kendini Müizğe beste yapmaya, yeni birşeyler yaratmaya vermiş olan insanlar ve kendini eğlenceye, hatuna, ot içmeye vesaireye vermiş olanlar olarak ikiye ayrılıyorlar.

Karıştırılan bir nokta varki savunanlarında kafasını karıştırıyor. İki tip müzisyen var birisi yaptığı eserleri ortaya koymaktan zevk alır ve bunu yaparken eğlenir, diğeride eğlenir ama aradada müzik yapar. Bu mantığa şahsen karşıyım. Bu iş şu ya da bu şekilde olacak diye bir kalıp yok ama yozlaşmışlığın dibine vurmanında alemi yok. Sonra dışarıdan bakınca insan müzisyenmi soytarımı ayırt edemiyor.

Türkiye'de o kadar kaliteli müzik yapan insanlar var fakat diğer kitleye olan hayranlık bunları görmeyi engelliyor. İnsanlar için kolay müziği dinlemek daha basittir her zaman. Kafa yormazsın, üzerine düşünmezsin, dinler geçersin. Esas kalıcı olan ise malesef(!) içeriği, müzikalitesi, yenilikçi olanlar olmuştur hep. Taklit edenler, vaktini saçmalayarak harcayanlar değil.

Müzikte on yıllık dönemler vardır hep sizde biliyorsunuzdur. Bu on yıllık dönemler ancak tüketildikten sonra üzerine eleştiri yapmak mümkün olabiliyor. Çünkü tükenenlerin neden yok olduklarını merak ediyor insan. İşte bu dönemler Türkiye'de malesef 2-3 yıllık dönemler halinde vuku bulduğundan kalitenin düşük olduğunu rahatça söylemek mümkün. Netekim hızlı tüketen toplumun değerleride hafif olur.

saygı sevgi[signature][hline]"Story of SadButcher" - SadButcher Playlist!
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

ya uf kotusude olcak iiside olcak gucsuz olanlar yokolucak iiler unlunolcak bu sektor boyle ilerlicek insallah(gerci cok kez tam terside olusabiliyo)[signature][hline]excuse me while jimmy kisses the sky
slash kotu solo yazmaz
[b]aaa banada sozlukte topic acilmis girin yorum yapin içinizi dokun nefretinizi bosaltin[b]
[b]boooys dooont cry[b]
Sosyal ağlarda paylaş

bunlar tartışılır konular,
kaldıki belki manganın herhangi bi üyesi nota bile bilmiyo olabilir ama kendi tarzlarını yaratmışlar ve bu tarz müzik dinleyen insanlara hitap ediyolar.Mangamı dinliyorum?Hayır hosumada gitmez.
Ama kötülemekte hakkım değil .ünkü bana hitap etmiyo,insanlar özgür ne isterlerse onu yapabilirler.
Bende türkçe pop yapıyorum ama manga dinleyicilerine hitap etmek için değil hem keyif alıyorum yaparken hemde para kazanıyorum.15 senedir müzikle içiçeyim kendimi bildiğimden beri diyeyim.10 senedirde profosyonel olarak yapıyorum(solfej,armoni,form bilgisi ve türevlerinin hepsi) Benim grubumla yaptığım müziği dinleyip eğlenmeye gelen insanlarla dolup taşıyo müzik yaptığımız mekan.Türkçe pop onlara hitap ediyosa veya eğlenmek istiyolarsa geliyolar çünkü.Manga dinleyicisi gelmek zorunda gibi bi kaide yok,nasıl eğlenmek isteyen adamın veya türkçe pop dinlemek isteyen adamın manga konserine gitmediği gibi.Peki gelenlerden hangisi benim bilgilerimin nedurumda olduğunu biliyo?Veya gelirlerken "hadi ayşegül ya şurda çalanların solfejleri daha iyi mangayı napcaz nota bile bilmiyolar" demiyolar.Tamamen zevk meselesi.

Bu konuların sonu tartışmaya kadar gidebilir.
Bence hiç uzatmayın,boşuna birbirinizi kızmayın.
Metal müzikten hoşlanmıyosanız,dinlemeyin olsun gitsin.
Ben hoşlanmıyorum,dinlemiyorum çok basit :)

Bu gruplara gelince,kimileri gerçekten ezilmeyi hakediyor.Çıkıp daha kendini kanıtlamadan ona buna laf atıp,yok ben sukadar iyiyim yok ben bilmemnenin bascısı kadar çalarım gibi yorumlar yapıyolar.
Tabi kendi bilgilerini ve kendilerini yeterli sanarak,ancak kendilerini kandırarak.
Karşısına bigün birisi çıkıyo,çalıyo gitarı eline veriyo ozaman "hoaa ben hiçbişeyim" oluyolar :)

İyi olanlar herzaman kalır,ama kötü olan ve kendini kandıran hiçbişekilde tutunamaz zaman içinde yokolur giderler.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/
|. | . /|/. /|/ .... |__ .. |__
_______/___/___/_____/____

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
[Pati halay ve bale ekibi kurucusu]
Sosyal ağlarda paylaş

İşte sorun bu zaten manga özgün hiçbirşey yaratmış değil o sadece tüketenin bilgisizliğinden kaynaklanıyor. Yok böyle bir durum sınırlarını kendi ülkeleri içerisinde kabul eden tüm müzisyenler hata yapıyorlar kendi motiflerini kullanmak demek özgün demek değilki.

Birde müziğin amacı nedir diye bi düşünmek lazım buradada ayrım çok klişe bir konuya geliyor sanatsal bir takım kaygılarınmı var yoksa amacın sadece eğlenmek, eğlendirmekmi. Yada Müzik bir tüketim objesimi, bir eğlence aracımı yoksa insanlara ifade etmek istediklerini dışavurmanı sağlayan bir sanat dalımı ona karar vermeden hiçbirşeye kalkışmamak lazım.

Her ikisini birden yaparım diyorsan oda ayrı bir çıkmaz onuda bir üstte anlattım zaten yok böyle bir karışım çünkü tüketmek isteyen eğlenmek istiyor tüketmek isteyen senin anlatmaya çalıştığın biçimi algılamıyor. 15 sene müzikle iç içe olupta Metal seven adamsın sen diyerek insanları bir ayrıma sevketmek ise tamamen apayrı bir vaka ve hatta hataların en büyüğü.[signature][hline]"Story of SadButcher" - SadButcher Playlist!
horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanını ve muzigi niye yaptıgına gore degisir bence amac. Bi festilavde karval havasında calan sarkılar ya da neseliyken muzik setinde calan sarkılar tabii ki eglendirmeye yonelik olmalı ama bu dusunceli bi gununde discmanine takıp dinledigin ya da oturup da gittigin bi konserde dinledigin muzikle aynı degildir aynı olmamalıdır da. İkisi aynı anda olmaz evet ama ikisini de ayıramazsın birbirinden hicbiri digerinden ustun degildir.[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.

Eskinin Saendulu oldu patinin Venatoru
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SadButcher, 02 Haziran 2005 02:54 tarihinde demiş ki:
İşte sorun bu zaten manga özgün hiçbirşey yaratmış değil o sadece tüketenin bilgisizliğinden kaynaklanıyor. Yok böyle bir durum sınırlarını kendi ülkeleri içerisinde kabul eden tüm müzisyenler hata yapıyorlar kendi motiflerini kullanmak demek özgün demek değilki.

Birde müziğin amacı nedir diye bi düşünmek lazım buradada ayrım çok klişe bir konuya geliyor sanatsal bir takım kaygılarınmı var yoksa amacın sadece eğlenmek, eğlendirmekmi. Yada Müzik bir tüketim objesimi, bir eğlence aracımı yoksa insanlara ifade etmek istediklerini dışavurmanı sağlayan bir sanat dalımı ona karar vermeden hiçbirşeye kalkışmamak lazım.

Her ikisini birden yaparım diyorsan oda ayrı bir çıkmaz onuda bir üstte anlattım zaten yok böyle bir karışım çünkü tüketmek isteyen eğlenmek istiyor tüketmek isteyen senin anlatmaya çalıştığın biçimi algılamıyor. 15 sene müzikle iç içe olupta Metal seven adamsın sen diyerek insanları bir ayrıma sevketmek ise tamamen apayrı bir vaka ve hatta hataların en büyüğü.

Elbetteki suç sadece müzisyenlerdede değil,tüketeninde bilgisizliği var dediğin gibi.Buda genel bi problem,eğitimsizlik.Görüyoruzki karşımıza çıkan bi mankenin bile kültürü yok gibi.

Elbette bi karar vermek lazım ama bunuda herkes düşünemez işte.Lisede kız tavlama peşinde olan bi çocuk enfazla x i tavlayım diye başlar çalmaya gerisini düşünmez :)
Ama ben konservatuvardayım ve simdi ayrılsam ne össye girebilirim nede başka bişey yapabilirim.
Oyüzden düşünme zorunluluğum var.Bu benim mesleğim ve bundan para kazanacağım elbetteki para kazanırken eğlenmekte güzel.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
Sosyal ağlarda paylaş

said:
The_Guerilla, 01 Haziran 2005 18:15 tarihinde demiş ki:
iyi de anasını satıyım herkesi kötülediniz...peki türkiyede iyi müzik yapan isimleribana biri sölesinde bizde bari onu dinleyeim..gerçktn iyi müzik yapanlar kimlerdir...

müzik anlayışına göredeğişir bu :)[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bu sonuçta bir arz ve talep meselesi...
bir insan ne duman,manga,mvö dinlemekle küçülür nede in spite,cidesphere,courtyard dinlemekle yücelir...
zevkler ve renkler tartışılmaz.eğer çokca çıkmaya başlayan dandik türk grupları hala çıkmaya devam ediyorsa demekki bu grupların bir alıcısı,bir kitlesi var...
saygılarımla :P[signature][hline]
Souls from the dark seduction
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sölemeden gecemeyeceğim :) Joe Satriani de okulda gitar çalan bi kız yüzünden gitara başlamıştır :) Tabi istisnalar kayideyi bozmaz..[signature][hline]Blind Guardian
Eğer organize olabilseydim çok tehlikeli olurdum...
Bi konuda chiptechin attığı msgın altında şu yazıyordu;
[Bu mesaj Alexi_Septimus tarafından ayar verme sebebiyle değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yazı harika bir şeye benziyor. Kısa zamanım olduğu için okuyamayacağım, akşama kaldı ancak ama.

Bu arada,
"Komünist devrim Küba'da yapldı diye Türkiye'de yapılmasın" demekle aynı şey oluyor bence "Türk gruplarını özentilikle suçlamak".
Eğer beğenmiyorsanız daha iyi gerekçeler bulmalısınız.[signature][hline][b]If you shake my hand you better count your fingers[b]
Sosyal ağlarda paylaş

Konunun ilk mesajıdını okudum sadece eğer mümkün olsa güzel bir dayak atmak isterdim sana[signature][hline]------------------------------------------
nedanko, 06 Şubat 2005 23:13 tarihinde utanmadan demiş ki:"Hayatımın film izleme rekorunu kırdım 21 saat, peki en çok siz ne kadar izlediniz diyede bi topic açabilirdim. Ama herkes şüpheli o yüzden açmadım..
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyede dandik müzik varsa o da çok beğenilen pop müziktir. Gökhan Özen'ler ve ona tapan genç kızlar olduğu sürece bi şeyler üretmeye çalışan, ellerinden geldiğince müzik yapmaya çalışan kitleyi yermek gereksiz.[signature][hline]Breaking into the hell or heaven i don't mind
Suspect creator is to be judging right
Sosyal ağlarda paylaş

Sirnaber şu son attığpın mesajlara kesinlikle hak veriyorum.
Elbette dandik müzik gurubu vardır.Son mesajda saydıkların müziği zevk alarak,veya müzik olsun diye yapmıyolar çünkü.Müziği bi amaçlarını gerçekleştirmek için araç olarak kullanıyolar sadece.Bunun için müzik yapan bi adam çalarken güzel olsun diye özen göstermez,sadece amacını düşünür.Böylece meydana müzik adına bişey çıkmaz.

said:
Abandoned, 03 Haziran 2005 14:51 tarihinde demiş ki:
Türkiyede dandik müzik varsa o da çok beğenilen pop müziktir.

Yanlış bi tabir bu bence,kenan doğulu'da pop müzik yapıyor,tarkanda.Ve bunların arkasında çalan adamların kimisi konservatuvar mezunu kimiside müziğe senelerini vermiş kişiler.Bi amaç güderek müzik yapan kişiler değil.
Ozan doğulu örneğin,bir parçayı aranje etmek için 5000 $ civarı bi para alıyor.İşini tam anlamıyla yapıyormu?Evet.Pop müzik kötü değildir.
Aslında farkında değiliz ama her müziğin bi formu vardır.
Teknik olarak yani.Örneğin rock'ta bu çok düz gider genelde.Tabiiki yapılan parçaya görede değişir.
Pop müzikteki form ise daha zordur.3 bölmeli Lied formuna benzer :-)

Neyse,Gökhan özen'in yaptığı müziğe gelince,ben dinlemem gökhan özen mesela.Ama onu dinleyip popüler yapanda kabahat.Örneğin Atilla taş :D hayatta dinlemem.Onu dinleyen kitle sayesinde popüler.Benim gibi dinlemeyen kitlenin değil.Bu bi denge aslında,nasıl doğanın dengesi varsa bu piyasanında dengesi var.
Onları meşhur eden bizim insanlarımız,ve onların zevkleri.
Daha önceki yazımdada dediğim gibi,bi kesim gece dışarı çıkarken "x bara gidelim orda çalan çocukların solfeji daha iyi nota biliyolar" diye çıkmıyolar.Orda x var o çıkıyo çok yakışıklı diye gidiyolar.
Bunu pop müziğe maletmemiz doğru değil.[signature][hline]o . o .. o/ . o/ .. o/ .. o/

Kuğu Gölü..
Made by Çukulatalı Korax
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...