Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patrician 3

WhiteDagger

Öne çıkan mesajlar

whitedagger genel bağlamda toplamış.

Mesela şehrinizde marketplace olacak o bina sanırım giriyoruz bakıyoruz hangi ürün ne kadar üretiliyor, hangi ürün yetmeyecek ve tükenecek ve neyin fazlası var.
Fazlaları alıyoruz yakın bir limanda satabilirsek satıp o limandan ihtiyaç alıyoruz takriben 1-2 günde orta dereceli bir kazanç sağlıyoruz, tabi ufak gemilere göre.

3 Gemim var mesela, biri az kapasiteli silah yeri olduğundan. Onu kısa mesafelerde kullanıyorum sadece. Asıl ticari gemilerimlede dolanıp para kazanmaya çalışıyorum.

Şehre kurduğum iktisadi ve sanayii teşebüsleri her ne kadar zarar olarak elimde eksi bir değer olsada sağladığım istihdam ile hem halkı zenginleştiriyorum hemde saygınlığım artıyor. Luebeck'te 17 binam vardı en son.
Vali olmak için çaba harcıyorum şehirde...

Festivallere gelince bence en az 50 bira 10 (20) et bolca tahıl, 50 bal 50 şarap bolca balık temin etmelisiniz. İşte o zaman başarılı bir kutlama oluyor.
Kiliseye 50bin + bir bağışla son sınıra kadar ekleme yaptırabiliyoruz.

Sonrası ile fakirleri besliyoruz, bu işi abartmayın ben abarttım bir kere rahip dedi ki, böyle vermeye devam ederseniz tüm civardan size dilenci gelecektir.

Şehirde gerekli evleri siz diktiçe sanırım valiliğin bütçesi biraz daha askeri harcamayı karşılayabiliyor. Şehrim kuşatıldı ve 7 sanayii teşşebüsümden 5 ini kaybettim. Duvar dışında olduğundan, sonuç olarak okçu kalmadı ve surlar adeta boşaldı. Şehir dayansada, daha sonra baktığımda 10 adet okçu gördüm ki fena bir rakam değil gelişmekte olan bir şehir için.

Evlilik süper bir olay , evliyim karımın itibarı benide yükseltiyor.

Town hall'larda ki ilk seçenekle görev seçiyoruz sonra istenen ürünü o şehre zamanında götürüp şehir barında tüccara teslim ediyoruz. Bunlar itibarı arttırıcı şeyler.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fakirleri beslemenin olayı zaten şehre dilenci çekmek
O dilenciler kurduğun fabrikalarda falan çalışıyorlar böylece nüfusa katılıyorlar
Mesela 10 tane kremit fabrikası kurdun ama işçi sayısı max. değil
Kiliseden fakirlere yemek yardımı yapıyosun doluşuyolar sonra
Ayrıca başkan olmasan bile şehir meclisinin üyesi olduysan bazı konuları oylamaya sunabiliyosun
vergilerin yükeltilip düşürülmesi, surların genişletilmesi, askerlerin sayısının arttırılması gibi

[Bu mesaj EagleEye tarafından 25 Ağustos 2004 18:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
ya ben bu oyunu eagle'dan aşırmıştım.
ara sıra açıp oynarım. sonra tekrar silerim. bir ay iki ay sonra aklıma gelir tekrar kurarım. sonra beceremem sıkar tekrar silerim...

ilgimi çeken yapısı, ticaret yapmamız ve şehri geliştirebilmemiz.
settlers'deki gibi toplama binaları, ham madde binaları, işleme binaları felan gibi alternatif binalar olması ayrı bir ilgimi çekiyor.
settlers 2'yi bu kadar sevmemin önünde bu tarz binalar üzerine strateji kurulması. bunda da o tarz bir hava hakim gibi.

ancak oyunda canımı sıkan bazı şeyler var. belki oyunu beceremediğimden de olabilir.
gemiyle ticaretten çok şehir geliştiriciliği hoşuma gidiyor. oyunda sanki gemiyle ticarete çok önem vermişler de, şehir ekonomisini pek önemsememişler gibi geliyor. oyun bana zevk verecekmiş gibi, ama her seferinde uzun uzun gemi ticaretlerinden sıkılıp tekrar siliyorum.

acaba diyorum oyunda yardımcı olabilecek, eksiklerimi felan anlatabilecek kişiler var mı? şöyle uzun soluklu bir oyun oynuyum da kendime geleyim.[signature][hline]Beş Hececiler
-Never trust a bartender with bad grammar.
-Doom to all who threaten The Homeworld
-For Auir! En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...