Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adolf Hitler hakkındaki düşünceleriniz??

dark_dragon

Öne çıkan mesajlar

said:
Ancalagan, 18 Ekim 2004 13:14 tarihinde demiş ki:
Adolf hitler............................................................................................... nin kendisidir ..

Lider ve disiplin mi istiyosun kendi tarihine bak
Mustafa kemal Atatürk.
i$te uzun lafın kısası budur. cok guzel acıklamı$sın.[signature][hline]:rock:Touch Of Evil:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Maedhros_Laorx, 18 Ekim 2004 00:06 tarihinde demiş ki:
said:
TooRan, 17 Ekim 2004 20:48 tarihinde demiş ki:
.Stalingrad'ı ise SS'ler yıllarca(ne kadar uzun olduğu hakkında şu anda pek emin değilim)kuşatmış ve SSCB için insan ve dolayısıyla asker deposu olan bir kenti açlıktan kırdırmıştır.

herhalde stalingrad'dan kaç alman askeri kurtuldu bilmiyorsun.İyi oku kurtuldu diyorum.

Sen de bir kenti 2 yıl kadar kuşatırsan,bir yandan da diğer cephelerde mücadele verirsen sayın azalır tabii...Öyle ya da böyle...Almanya sonuçta istediğini almış ve başta Polonya olmak üzere bir çok Rus sınırındaki toprağı kendilerine vermek zorunda bırakmıştır Rusları...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancalagan, 18 Ekim 2004 13:14 tarihinde demiş ki:
Adolf hitler............................................................................................... nin kendisidir .. Eger Yukardaki Allah onu yakmıyosa ben Yukariyida yakarim.

adalet budur

Lider ve disiplin mi istiyosun kendi tarihine bak
Mustafa kemal Atatürk.

aferin,milliyetçilik sömürüsü yaparak başkasına hakaret etme düşüncesi.[signature][hline]shinsetsu desu..
Sosyal ağlarda paylaş

MİLLİYETÇİLİK SÖMÜRÜSÜ?!?!??!**[signature][hline]O kara gecenin içinde küçük umut ışıkları sebatla parıldamaktaydı; Karanlık Kraliçe'nin dehşet kanatları altında korkuyla sinen kimselere alev alev yanan bir yol gösterici olan bir şövalyenin şekline bürünmüş bir umut...
Sosyal ağlarda paylaş

Aphace sana Yuh diyorum baska bisey demiyorum

Evet ben milliyetciyim

Ulu önderimizin sohbetini yapicaginiza burda ............... nın tekının sohbetini yapiosunuz ya suratiniza tüküresim geliyo
Ne haliniz varsa görün..[signature][hline]Kingdom Of Celeste RoyalMessanger Sir Cromex

Who he commands the past controles the future. Who he controles the Future COnquers the Past...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancalagan, 20 Ekim 2004 21:27 tarihinde demiş ki:
Aphace sana Yuh diyorum baska bisey demiyorum

Evet ben milliyetciyim

Ulu önderimizin sohbetini yapicaginiza burda ............... nın tekının sohbetini yapiosunuz ya suratiniza tüküresim geliyo
Ne haliniz varsa görün..

Evet milliyetçisin ama bu seninki Atatürk'ün gösterdiği milliyetçilik değil. Bu o bahsettiğin hakaret yağdırdığın "....."ın milliyetçiliği. Kendin de onun izinden gidiyorsun haberin yok. Kısaca sen de en azından kafa olarak ondan hiç farklı değilsin.

Emin ol burada Hitler muhabbeti yapanlar da en az senin kadar seviyordur Atatürk'ü. Ona sevgi ve saygımız sonsuz, bundan şüphe edene de ağzının payını böyle vermek en doğrusu. Ama Atatürk'ü seviyoruz diye her yerde onu konuşacak değiliz. Kusura bakma, senin gibi at gözlüklü değiliz. Çevremize de bakıyoruz, konunun şu anda Atatürk'le hiçbir alakası yok. Başka bir şey hakkında konuşmak istemiyorsan bu tartışmaya hiç karışma. Yarın öbür gün Atatürk konusu da açılır o konuda da konuşulur. O'nu da anarız, yad ederiz. Ama şimdi konu farklı. Durup dururken kavga çıkartıp kulaktan dolma milliyetçilik yaparak sağa sola tükürük salya saçacağına kafanı doksan derece havaya kaldır da yukarı bir tükür bakalım, bak o tükürük hakettiği yere nasıl düşecek...[signature][hline]
Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 21 Ekim 2004 13:48 tarihinde demiş ki:

Evet milliyetçisin ama bu seninki Atatürk'ün gösterdiği milliyetçilik değil. Bu o bahsettiğin hakaret yağdırdığın "....."ın milliyetçiliği. Kendin de onun izinden gidiyorsun haberin yok. Kısaca sen de en azından kafa olarak ondan hiç farklı değilsin.
$u anki milleyetcilik zaten Mustafa Kemal donemi milliyetciligi degil(Mustafa Kemal yani Ataturk'un gencligi). $u anki islamiyet Hz Muhammed islamiyeti degil. $u anki sosyalizm Marx'a gore komünizm'in ba$langıcı degil. Arkada$a cok sert cıkmı$sın. O adam kufuru hak ediyor. idda ediyorum sen golu kacıran futbolcuya kufur ediyorsundur (ki bana gore normal bir olay).
said:
Rewendor, 21 Ekim 2004 13:48 tarihinde demiş ki:
Emin ol burada Hitler muhabbeti yapanlar da en az senin kadar seviyordur Atatürk'ü. Ona sevgi ve saygımız sonsuz, bundan şüphe edene de ağzının payını böyle vermek en doğrusu. Ama Atatürk'ü seviyoruz diye her yerde onu konuşacak değiliz. Kusura bakma, senin gibi at gözlüklü değiliz. Çevremize de bakıyoruz, konunun şu anda Atatürk'le hiçbir alakası yok. Başka bir şey hakkında konuşmak istemiyorsan bu tartışmaya hiç karışma. Yarın öbür gün Atatürk konusu da açılır o konuda da konuşulur. O'nu da anarız, yad ederiz. Ama şimdi konu farklı. Durup dururken kavga çıkartıp kulaktan dolma milliyetçilik yaparak sağa sola tükürük salya saçacağına kafanı doksan derece havaya kaldır da yukarı bir tükür bakalım, bak o tükürük hakettiği yere nasıl düşecek...
mesele burda hitlerin nasıl "muhte$em komutan(!!??)" "idol(!!??)" olarak sempati gosterilmesi. olay da, elin fa$ist diktatorune bakıcagına kendi degerlerini dunyaya tanıtdır yoksa "Ataturk'u sewmiyorsun" tartı$masını yapmak yakı$ık almaz.
Bu arada yıllarca aptullah ocalan pkk nın yıkılmamasını sagladı. buyuk bir adam degil o.... c... dur. kufur ettim we farkım war![signature][hline]İnanmak, aldanmamak $artıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

????????

Merka ediyorum almanyada atatürküm yaptikalri hakkında bi forum varmidir ayda ingilterede churchill yerine Atatürkü konusyolarmidir yada Amerikada :????

Kendi degerlerinize sahip cıkın adolf hitlere burda saydiginiz övgülerin hiçbirini hakeden biri degil ............ teki olan birini bu kadar övmenize deli oluyorum Sen benim milliyetci görüsümü Faşist görüsüyle karistirma bana ögretecek degilsin milliyetciligi Asker cocoguyum ben lafini bilerek konus Tükürürm hitleri öven bütün.......... lerin suratina iner!!![signature][hline]Kingdom Of Celeste RoyalMessanger Sir Cromex

Who he commands the past controles the future. Who he controles the Future COnquers the Past...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancalagan, 21 Ekim 2004 15:21 tarihinde demiş ki:

Merka ediyorum almanyada atatürküm yaptikalri hakkında bi forum varmidir ayda ingilterede churchill yerine Atatürkü konusyolarmidir yada Amerikada :????

Atatürk,tüm dünya çapında tanınan bir lider ve çoğu yabancı basın kuruluşlarına sayısız kere kapak olmuş eşsiz bir liderdir.Ancak yabancıların hiçbirinin konu Hitler iken Atatürk'e çevirip konuyu alakasız yerlere itme çabasında olduğunu düşünmüyorum.

said:
Kendi degerlerinize sahip cıkın adolf hitlere burda saydiginiz övgülerin hiçbirini hakeden biri degil ............ teki olan birini bu kadar övmenize deli oluyorum

Burada tartışan hiç kimse fikrini senin hakaretlerinde değiştirecek değil.Sen deli olma diye alakasız şeylerde söyleyecek değil.Küfür edip,Atatürk'ü alakasız bir konuya katıp ne yapmaya çalıştığını anlayamıyorum.

said:
Sen benim milliyetci görüsümü Faşist görüsüyle karistirma bana ögretecek degilsin milliyetciligi Asker cocoguyum ben lafini bilerek konus Tükürürm hitleri öven bütün.......... lerin suratina iner!!!

terbiyesizliğinde sınırı var,garbage diye kafana geleni yazacak değilsin.aynen bütün ............. leri ve tükürükleri sahibine iade ediyorum.Lafını bilen adam ..... koyup,abuk sabuk konuşmaya çalışmaz.Yazını yazarken daha dikkatli ol,burası dingonun ahırı değil.[signature][hline]shinsetsu desu..

[Bu mesaj Apache tarafından 21 Ekim 2004 21:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

konu kilitlensin bence[signature][hline]O kara gecenin içinde küçük umut ışıkları sebatla parıldamaktaydı; Karanlık Kraliçe'nin dehşet kanatları altında korkuyla sinen kimselere alev alev yanan bir yol gösterici olan bir şövalyenin şekline bürünmüş bir umut...
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse artik kırıcı olmaya baslicaz ben baska msg atmiyorum sadece yüzbinlerce insanin ölümünden sorumlu olan bi ... in bruda övülmesi cok yanliş bisey arkadaslar ama siz bilirsiniz quathron destek ciktigin için teseuuur eederim tek yürekli sen varmissin sanirsam surda

Size iyi sohbetler[signature][hline]Kingdom Of Celeste RoyalMessanger Sir Cromex

Sosyal ağlarda paylaş

off sabahin köründe tek ben varim saniyodum hehehhe bidaha fazla lapinlemicem böle insanlar yanliş tanıcak sona paticikte beni =)

Arkadasşlar hepinizin düsüncelerine saygiiliyim haklisiniz istediginiz lider hakında konusun ben sadece fikrimi bayen etmistim ilk mesajimda hersye birinin bana miliyetcilikgi suistimal ediyosun demesiyle basladi verdigim baş agrisindan ötürü özür forum sizin keyboard sizin :-)[signature][hline]Kingdom Of Celeste RoyalMessanger Sir Cromex

Sosyal ağlarda paylaş

benim konuda anlatmak istedigim bizde mevcud olan insanların bir kac gomlek a$asındaki insanları gormemiz.
Turkiyede Roberto Carlos yok. Ama Brazilyadaki somurude (Portekiz-İspanya) kur$un sıkan Hasan Tahsin de yoktu. onemli olan bizdekileri once bizim gormemiz. unutmamamız. hatırlatmanız.[signature][hline]İnanmak, aldanmamak $artıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TooRan, 13 Ekim 2004 21:38 tarihinde demiş ki:
said:
Maedhros_Laorx, 10 Ekim 2004 11:02 tarihinde demiş ki:
arkadaşım ben stalin hakkında hiçbir şey yazmadım nerden çıkardın stalini melek zannettiğimi?

tamam...haklısın...özür diliyorum...ama gene de bu stalin in tam bi faşist olduğu gerçeğini pek değiştirmez...adolf hitlerin de zeki olduğunu :D

Faşist ne demek arkadaşım? Stalin faşist, hitler zeki... Vay be.

Hitler hakkında neredeyse her kitabı okudum ve biyografisini izledim, bunların hiçbiri de roman değildi, hepsi bilimsel yazılardı. Hitler hiç de zeki bir adam değildi ilk olarak. Tam tersine psikolojik yönden çok sorunlu bir adamdı. Alman ordusunda onbaşıyken, bir bar kenarında nutuk ata ata, git gide adını duyura ve dinleyicilerini artıra artıra yükseldi. Hitler ateşli bir konuşmacı ve alman faşizminin direk psikopat bir insan haline bölünmüş bir şeklidir. Partide yükseldikten sonra, kendini tam olarak bu şekle getirmeye uğraşmıştır. Mesela bıyıklarını o ünlü Hitler bıyığı şeklinde kesmesi falan hepsinin nedeni vardır. Ünlü nazi bayrağını o bulmuştur, anlamı da "Fethedilemez" dir.

Alman ırkını diğer ırklardan daha üstün görüyordu. Bu hem bilimsel hem de sosyal yönden yanlış bir olay.

Hitler çok zeki bir adam değildi. İlk darbe çabası bize bunu gösteriyor zaten. Psikopatça arkadaşlarıyla kol kola girerek darbeyi kaybettiği anda karşısındaki askerin üzerine yürümüş ve bacağından vurulmuştur. Bu sırada onu kaçırıp şehir dışında bir eve götürürler, bu evde de aşık olduğu kadın vardır. Tam intihar edecekken bu kadın onu durdurur. Tarihin cilvesi direk.

Kavgam'ı okuyanlar bilirler, adamın manyakça da olsa idealleri vardı ve bunlar uğruna her şeyi yaptı. Bir yere kadar çok güzel bir davranıştır, bir yerden sonra hastalığa girer.

Apache, 30 milyonun üzerinde insanın katledilmesinde 1. dereceden sebep olan, 7 milyon suçsuz yahudiyi katleden bir insanın arkadasından ETİK açıdan laf söyletmiyorsan, sadece bu yazdıklarını okumanı, utanmanı ve kavgam dan başka kitaplar da okuyup, o insanların çektiklerini anlamanı öneririm. PİYANİST i ve SHINDLER'İN LİSTESİ ni izlemen veya okuman bile yetecektir aslında.

Askeri başarıya gelince... Hitler sadece bir politikacıydı, savaş alanlarındaki başarılar onun değil, muazzam generallerinin ve bilim adamlarının başarılarıydı. 2. Dünya Savaşı'nda tankları savaş alanları dışında hızlı getirip götürmek için tanklara tekerlek taktıklarını biliyor musun? Veya Almanların ilk kez tankı piyadeleri destek için değil, tam anlamıyla savaşta en büyük güç olarak kullandığını biliyor musun? Bunlar Hitler'in başarısı değil. Ayrıca Türkiye, Rusya ayrımına geldiğinde, kış şartlarını hesaba katmayıp Rusya'ya saldırmak gibi bir hatayı yapması da hem bizi 2. bir savaştan korudu, hem de kendi sonunu getirdi.

Gelip bir ruh hastasını savunmayın yani etik metik diye.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
Yeminli pati. Artık cinnet durumuna gelmedikçe hiçbir dini, siyasal, kişisel tartışmaya girmeyecek. Lütfen bu adamı deli etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...