Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adolf Hitler hakkındaki düşünceleriniz??

dark_dragon

Öne çıkan mesajlar

said:
Ancalagan, 21 Ekim 2004 15:21 tarihinde demiş ki:
Evet milliyetçisin ama bu seninki Atatürk'ün gösterdiği milliyetçilik değil. Bu o bahsettiğin hakaret yağdırdığın "....."ın milliyetçiliği. Kendin de onun izinden gidiyorsun haberin yok. Kısaca sen de en azından kafa olarak ondan hiç farklı değilsin.

????????

Merka ediyorum almanyada atatürküm yaptikalri hakkında bi forum varmidir ayda ingilterede churchill yerine Atatürkü konusyolarmidir yada Amerikada :????

Kendi degerlerinize sahip cıkın adolf hitlere burda saydiginiz övgülerin hiçbirini hakeden biri degil ............ teki olan birini bu kadar övmenize deli oluyorum Sen benim milliyetci görüsümü Faşist görüsüyle karistirma bana ögretecek degilsin milliyetciligi Asker cocoguyum ben lafini bilerek konus Tükürürm hitleri öven bütün.......... lerin suratina iner!!!

Bu konuyla tamamen ilgisizken Atatürk'ü buraya sokmanız büyük bir hata.

İkisini karşılaştırmanız bile büyük bir hata.

Ama Rew haklı ki, sen Atatürk milliyetçiliğini savunurken, ülkü ocağı milliyetçiği yapıyorsun ve her insanın bileceği üzere ikisi tamamen farklıdır. Benim de birçok asker arkadaşım var. Öfkeni kontrol edemezsen ona yenilirsin ve yazından bunu görüyorum. Atatürk'ü savunurken, onun milliyetçiliğinden sapma yani.

Hitler'in de övülecek yerleri vardır, yukarıda da yazdığım gibi. Ama toplamda övülecek bir insan değildir. Yarıtanrı olsa bile, adam 30 milyon kişiyi öldürmüş bi kere, asla övülemez ne özelliği olursa olsun.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
Yeminli pati. Artık cinnet durumuna gelmedikçe hiçbir dini, siyasal, kişisel tartışmaya girmeyecek. Lütfen bu adamı deli etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 22 Ekim 2004 11:24 tarihinde demiş ki:

İkisini karşılaştırmanız bile büyük bir hata.

Ama Rew haklı ki, sen Atatürk milliyetçiliğini savunurken, ülkü ocağı milliyetçiği yapıyorsun ve her insanın bileceği üzere ikisi tamamen farklıdır. Benim de birçok asker arkadaşım var. Öfkeni kontrol edemezsen ona yenilirsin ve yazından bunu görüyorum. Atatürk'ü savunurken, onun milliyetçiliğinden sapma yani.

Hitler'in de övülecek yerleri vardır, yukarıda da yazdığım gibi. Ama toplamda övülecek bir insan değildir. Yarıtanrı olsa bile, adam 30 milyon kişiyi öldürmüş bi kere, asla övülemez ne özelliği olursa olsun.

Ben Kemalistim milliyetçi;(sizin bahsetiginiz miliyetcilik) degilim yanliş tanımayin verdigim rahatsizlikytan ötürü özür dielirm
daha önce de dedigim gibi forum sizin sohbet sizin
Hitler peh bi h koymasak daha güzel bi isim olcak =)))))))[signature][hline]Kingdom Of Celeste RoyalMessanger Sir Cromex

Who he commands the past controles the future. Who he controles the Future COnquers the Past...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TooRan, 18 Ekim 2004 20:04 tarihinde demiş ki:

Sen de bir kenti 2 yıl kadar kuşatırsan,bir yandan da diğer cephelerde mücadele verirsen sayın azalır tabii...Öyle ya da böyle...Almanya sonuçta istediğini almış ve başta Polonya olmak üzere bir çok Rus sınırındaki toprağı kendilerine vermek zorunda bırakmıştır Rusları...

1)stalingrad savaşı yaklaşık 7 ay sürdü 2 yıl değil,

2)evet istediğini çok iyi aldı almanlar,6.ordu yok oldu,almanların savaş planları altüst oldu çünkü 6.ordu gütün güney rusya saldırısının temel direğiydi,zaten staqlingraddan sorna büyük çaplı alman saldırılarıda son buldu.

hitler istediğini aldı evet evet,250.00den fazla tecrübeli askerin kaybı inanki süper bir kazanç,sscb bu büyüklükteki asker kaıypklaırını kaldırabilrdi,kabul edeilrdi,ama almanya asla.

3)ilginç, demekki stalingrad savaşı sayesinde almanalr ruslardan toprak aldı ha?
hmm hemde polonyada?
oysa benim bildiğim bölgede hiç bir güçlü aaskeri direnişin kalmayışı üzere stal,ingrad savaşının bitiminmden kursk savaşuına kadar hiç ilerlemedikleri kadar hızlı ilerlediler.[signature][hline]kapansın camiler açılsın meyhaneler
için dostlarım bu gece benim için
için için

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Penthesilea, 22 Ekim 2004 11:17 tarihinde demiş ki:

Hitler hakkında neredeyse her kitabı okudum ve biyografisini izledim, bunların hiçbiri de roman değildi, hepsi bilimsel yazılardı. Hitler hiç de zeki bir adam değildi ilk olarak. Tam tersine psikolojik yönden çok sorunlu bir adamdı. Alman ordusunda onbaşıyken, bir bar kenarında nutuk ata ata, git gide adını duyura ve dinleyicilerini artıra artıra yükseldi. Hitler ateşli bir konuşmacı ve alman faşizminin direk psikopat bir insan haline bölünmüş bir şeklidir. Partide yükseldikten sonra, kendini tam olarak bu şekle getirmeye uğraşmıştır. Mesela bıyıklarını o ünlü Hitler bıyığı şeklinde kesmesi falan hepsinin nedeni vardır. Ünlü nazi bayrağını o bulmuştur, anlamı da "Fethedilemez" dir.

ilk başta bu yazdıkların hakkında koca koca bir LOL demek istiyorum.Hitler'in bir barda yükseldiği yalanına,burada inanarak yazan tek sen varsın sanırım?
Sorunları olabilir ama liderlik yeteneğine bir noksan yanılgısı olmadığı için kişiliği Hitler'in yaptıklarıyla ve yahudilerin sebepli ölümleriyle hiçbir ilgisi yok.İsmini hatırlayamadığım birinin söylediği sözün bir kısmı şöyleydi '...savaşta onbinlerce insanın ölümü bir istatiktir.'Aynen bu sözden yola çıkarak savaşta insanlar elbet ölür,ancak İngilizi yapmış,Yunanı savaş sırasında işkence yaptırarak yapmışielin manyak Mussolinisi yapmışta sözde Hitler kalmış,gidin işinize.

said:
Alman ırkını diğer ırklardan daha üstün görüyordu. Bu hem bilimsel hem de sosyal yönden yanlış bir olay.

O öyle değil,reich ırkını bir örnek olarak gösterir.Kanı karışmamış ırkları yüksek ırk olarak görür Hitler.Ancak burada yanlışını bende kabul ediyorum,zamanla başka topluluklarla karışmayan ırklar bozulur.Örnek olarak dağ keçilerinde görülmüştür,zamanla aynı keçiler çiftleştiği için hormonal bozukluklar çıkmış.Ancak Hitler'in burada anlatmak istediği kültürel birleşim bir topluluğu bozar.

said:
Apache, 30 milyonun üzerinde insanın katledilmesinde 1. dereceden sebep olan, 7 milyon suçsuz yahudiyi katleden bir insanın arkadasından ETİK açıdan laf söyletmiyorsan, sadece bu yazdıklarını okumanı, utanmanı ve kavgam dan başka kitaplar da okuyup, o insanların çektiklerini anlamanı öneririm.

Bu konuyu her din konusunda ben 'farklıyım',inancım sizden 'değişik' diyerek bir farklılık çabasında olan,forumun çoğunluğu müslüman olan bir komunıtede,alay babında konuşan bir insanın etik kavramını açıklaması garip tabii.Utanacak birşeyim yok,yanıltılmış haberleri okuyup kanan insanlar utansınlar.Ayrıca tek kaynak olarak kavgamı okuyarak burada yazı yazacağım düşüncesinide aklından çıkarmanı istiyorum.O insanlar aranmışlarda çekmişler,ver özelden icq veya msn ini delilleriyle açıklayayım sana.Forumda boşa üflemekle olmuyor.

said:
PİYANİST i ve SHINDLER'İN LİSTESİ ni izlemen veya okuman bile yetecektir aslında.

Yahudi yapımı,şerefsiz senaristlerin çektiği filmleri izleyip burada gelip mandaval okumayın.Piyanistin gerçek olmadığını ve iyi düzenlenmiş bir senaryo olduğunu biliyoruz.Sonundaki hede hödö bu yılda öldü tartışmasında,elinde kesin deliller olmayan manyak bir adamın söylediklerine göre film çeken yahudi asıllı insanları kaale almak bile yanlış.[signature][hline]shinsetsu desu..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancalagan, 22 Ekim 2004 13:06 tarihinde demiş ki

Ben Kemalistim milliyetçi;(sizin bahsetiginiz miliyetcilik) degilim yanliş tanımayin verdigim rahatsizlikytan ötürü özür dielirm
daha önce de dedigim gibi forum sizin sohbet sizin
Hitler peh bi h koymasak daha güzel bi isim olcak =)))))))

Kemalizmin,zamanında İsmet İnönü tarafından çıkarıldığını ve Atatürk'ün düşünce yapısını yansıtmadığınıda bilmen lazım asker çocuğu.Doğru olan Atatürkçülüktür,kafatasçı milliyetçi kavramı değil.[signature][hline]shinsetsu desu..

[Bu mesaj Apache tarafından 22 Ekim 2004 17:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Apache, Hitler'in bir pub da konuşmalar yaparak yükselmediğini iddia ediyorsan, ruhsal sorunları olduğunu bilmiyorsan, hiçbir şey bilmiyorsun. Bu bir.

Ben kimsenin diniyle dalga geçmiyorum ve farklıyım havasında değilim. Tam tersiyle inançlarımız farklı olsa da aynıyız derim her zaman, sakın bana bir daha dil uzatma. Bu iki.

Piyanist filmi, gerçek öykü değildir yazılmış bir senaryodur, ama orada ondan çok daha kötüleri de yaşandı. Anna Frank'ın günlüğü de mi yazma? O kız ne oldu biliyor musun? Öldü. Esir kampında öldürüldü. Sakın gelip de Piyanist senaryo diye, orada yaşananlar olmadı deme. Çok daha kötüleri oldu. Bu da üç.

Mantık çerçevesinde savun birşeyi.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
Yeminli pati. Artık cinnet durumuna gelmedikçe hiçbir dini, siyasal, kişisel tartışmaya girmeyecek. Lütfen bu adamı deli etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancalagan, 20 Ekim 2004 21:27 tarihinde demiş ki:
Aphace sana Yuh diyorum baska bisey demiyorum

Evet ben milliyetciyim

Ulu önderimizin sohbetini yapicaginiza burda ............... nın tekının sohbetini yapiosunuz ya suratiniza tüküresim geliyo
Ne haliniz varsa görün..

Benin de senin yüzüne tüküresim geldi şimdi.ama bu düşünceni yanlış bulduğumdan değil,Adolf Hitler ile ilgili bir başlığa M.K.Atatürk'ü karıştırmadan ötürü.Ben(tahminen herkes de böyledir)burda Atatürk'ü cevaplarında hiç düşünmüyor çünkü Hitlerle Atatürk'ü aynı kefeye koymuyoruz![signature][hline]Doğanların En Mükemmeli Doğacak Bizlerden!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 22 Ekim 2004 17:00 tarihinde demiş ki:
said:
TooRan, 18 Ekim 2004 20:04 tarihinde demiş ki:

Sen de bir kenti 2 yıl kadar kuşatırsan,bir yandan da diğer cephelerde mücadele verirsen sayın azalır tabii...Öyle ya da böyle...Almanya sonuçta istediğini almış ve başta Polonya olmak üzere bir çok Rus sınırındaki toprağı kendilerine vermek zorunda bırakmıştır Rusları...

1)stalingrad savaşı yaklaşık 7 ay sürdü 2 yıl değil,

2)evet istediğini çok iyi aldı almanlar,6.ordu yok oldu,almanların savaş planları altüst oldu çünkü 6.ordu gütün güney rusya saldırısının temel direğiydi,zaten staqlingraddan sorna büyük çaplı alman saldırılarıda son buldu.

hitler istediğini aldı evet evet,250.00den fazla tecrübeli askerin kaybı inanki süper bir kazanç,sscb bu büyüklükteki asker kaıypklaırını kaldırabilrdi,kabul edeilrdi,ama almanya asla.

3)ilginç, demekki stalingrad savaşı sayesinde almanalr ruslardan toprak aldı ha?
hmm hemde polonyada?
oysa benim bildiğim bölgede hiç bir güçlü aaskeri direnişin kalmayışı üzere stal,ingrad savaşının bitiminmden kursk savaşuına kadar hiç ilerlemedikleri kadar hızlı ilerlediler.

1-Bir ben savaş 2 yıl sürdü demedim,Almanlar Stalingrad'ı 2 yıl işgal ettiler dedim.7 ay savaş olduysa 2 yıl da Almanlar Stalingrad'a hakim oldu.
3-Bütün mücadeleler sonucunda(buna Stalingrad savaşı da dahil)Almanlar Polonya yı Ruslarla paylaşmıştır...[signature][hline]Doğanların En Mükemmeli Doğacak Bizlerden!
Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha

tooran?

ne zaman paylaşıldı polonya söliyimmi sana,1939'da,molotov,ribbentop baktıyla
o zamn sscb 2.dünya savaşına girmemişti.
stalingrad savaşı ise 1942-1943 arasında oldu,7 ay sürdü,almanlar asla şehri ele geçiremedi,asla şehri 2 yıl elinde tutmadı,asla tamamen kuşatamadı.

savaş soncunda paylaşılmadı polonya,savaş sonunda almanya kalmadı ortada zaten,batı almanya yıkılmıştı,doğu almayada sovyet yönetimi altına girdi.
polonyada sovyet yöentimine girdi.
ohooooo
bu kadrda bilemden konşulmazki.[signature][hline]kapansın camiler açılsın meyhaneler
için dostlarım bu gece benim için
için için

Sosyal ağlarda paylaş

Özür dilerim beyler ama abartmayın burada bu konuyu tartışıoruz sadece.Hakaret etmeye gerek yok.Konu hakkında ki düşüncemde şu(Belki manyak diyeceksiniz ama):Hitler nasıl bir adamdı zeki miydi deli miydi bilmiorm.Ama bi ülkenin başında olupta bunun ülkesine yarar saglayacagna inanarak yaptıysa bence haklıdır.Şimdi diyeceksiniz yok şunu katletti yok şunu yaptı bunu yaptı.Eger ben bir ülkenin başında olsam(ki gelecek hakkında ki planım en azından meclise girebilmek:D)ve binlerce hatta milyonlarca insanın ölümünün bir şekilde kendi milletime ve ülkeme bir yarar saglayacagna inanırsam emin olun ki yaparım.O insanların yaşadıklarını anlatmayın lütfen bunun üstüne.Eminim ki çok acı çekti insanlar.Belki bu yüzyılda çekilen acının %10'u yada ne bilem ole bişi.Hiçbi fikrim yok.Toplama kamplarında kimbilir nasıl acı çektiler insanlar.Ama ülke liderleri olayın genelinde bir yarar saglayacak yada saglamayacak olmasına bakar.(dua edinde ülkenin başına ben geçmeyem gelecekte zati daha lisedeyim:D:D)
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse haklisiniz belkide ben almanyadaki tek şeye hastayimdir oda ordularindaki o zamanlardaki disiplin

hehe belki eski bi starwars fun i oldugumdandir

İmparatorluk = almanya

bi fark göremiyorum

Apache senden özür dilerim kardeş kırıcı olduysam
iyi sohbetler[signature][hline]Kingdom Of Celeste RoyalMessanger Sir Cromex

Who he commands the past controles the future. Who he controles the Future COnquers the Past...
Sosyal ağlarda paylaş

Hitler savasta onbasi olduktan sonra münihe gelmistir.Münih cok karisiktir ve ordu hitleri bir pub ta konusmalar düzenleyen
ve fasist bir parti kurmaya calisan insanlari denetleme ve rapor tutma
görevi verilir daha sonra is denetlemeden cikar ve gurp sarhosa
nutuk atmaya baslar ve aclik ve yoksullugun o dönemde irkcilik
yaparak yükselmeye baslar.
Hitler daha cocukluk döneminde ruhsal sorunlarla bogusur gaddar
bir baba ve ilerde bir ideal olarak gördügü ressamligi bir türlü beceremez bunlar onu bu tür arayisa sokar BILEMEYEN arkadaslara duyrulur
Bir cok kitap film ve belgesel var bu konuda
Hitlers BlackBox (Alman yapimi belgesel)
Bir Kötünün Yükselisi (Alman yapimi film)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...