Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara kullananlara birkaç sûal..

ShekiLChoCuq

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar sigara kullanmayı nası başladınız?
-Arkadaş ortamı mı?
-Stres mi?
-Acı günler mi?
etc.

birde, sigarayı bırakmak isteyipte bırakamayan oldu mu? Çünkü ben baya bi denedim bırakamadım veleti. En fazla 3 hafta dayandım. Daha sonra patladım ve en yakın büfeden gidip bi Kısa Marlboro aldım.:D Ama hâlâ bırakmak istiyorum ve birtürlü bırakamıyorum. Ne yapmam gerek??

*!şuanda dahi elinde sigara vardır*[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
icq no: 97135892
send me a mail to : [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben lisedeyken bir yıl süreyle içmiştim. Başlamamın tek bir sebebi vardı o da özenti. Cool takılacaktık, arkadaş grubumuzun hemen hepside zaten içiyordu. Nasıl mı bıraktım, özenti olduğumun gerçek anlamda farkına vardığım gün bıraktım. Şu an ancak ayda yılda bir çok özel zamanlarda tek bir sigara şeklinde içiyorum. Yıllık tüketimim bir paketi bulmazki bunada tüketim denilebilinirse :-)[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down
Cücelerim ve ben yardımlarınızı bekliyoruz

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aynen tek sebep olarak özentilik ile başlamıştım. Bi haftada 2 paket bitirmiştim allahtan içeme felan fazla çekmemiştim. Daha sonra farkına vardım ben bir özentiymişim!!! O günden sonra 2 yıldır ağzımın 30cm yakınına bile gelmedi...[hline]"Gözlerim zamanı akıp giderken izler, bütün canlı varlıkların ölümünü görür. Benim gözlerimde, insan teni çürür solar, ilkbahar ağaçları yapraklarını döker, kayalar ufalanıp toz olur. Sadece uzun ömürlü elfler arasındaki genç kimseler bana normal görünür, yine de onları renk verişlerini kaybetmek üzere olan çiçekler olarak görürüm. Ama sen... "
Sosyal ağlarda paylaş

Annemler bırakamıyolar, bence sevdiğin birinin yanında içiyorsan onu da düşünerek bırakabilirsin, çünkü sigara dumanı çıktıktan sonra etrafındakileri de zehirler, ben pasif tiryaki gibi bir şey oldum evdekiler sayesinde, o kadar çok içiliyorki (günde iki paket) ve dumana alerjim var...

Yani bırakmak istiyorsan hem zamları, boşuna tükettiğin parayı, sağlığını ve sevdiklerinin sağlığını düşünerek bırak[hline]'Cause everyday we pay the price,
With a little sacrifice...

Bob Marley - Jammin'

Yalnız birey güçlü bireydir -SAP Kanunu
Sosyal ağlarda paylaş

benim nasıl başladığımı yazmamışım.
Ben 3 sene önce başladım sigara kullanmaya. o da ne yazık ki arkadaş ortamından kaynaklandı. Aslında biraz merakta vardı küçük olmamdan kaynaklanan. Daha sonrada zamanla bağlandım...bırakamadım... halende deniyorum bırakmayı...birde işin kötü yanı bizim ailede içmeyen birtek teyzem ve annemin tarafı var. annemin babasıda yani dedem birkaç sene önce sigarayı aşırı içiodu, daha sonra kalp rahatsızlığından dolayı (birazda korku ile) bıraktı. ondan sonrası, annemde dahil olmak üzere, babam, halalarım, amcam kısacası bana yakın olan herkes... bırakma isteğimse geçen sene başladı. artık işin cılığının çıktığının farkına vardım. haftada 3-4 paket gidiyordu. halende öyle zaten 2-3 günde 1 paket gidiyor hesaplayın artık.. Çevremde sevdiklerimi düşünerek bırakmamsa imkânsız.. dediğim gibi hepsi içiyor.. bi tek anneannemin baskısıyla bırakırım.. O da olmassa, olursa kendi gücümle olur.[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!
Sosyal ağlarda paylaş

sigaranın sağlığa zararlı olduğu çok göreceli bir gerçek
sigara vücudun endoformin (böyle yazılıyodu sanırım) sağlamasını kolaylaştırıyo böylece insan rahatlıyo ben mesela 3 ay önce bıraktım bazen öyle stress durumlar oluyoki çıldırıyorum o an sağlılıklı düşünebilmek için sakinleşmen lazım ama sakinleşemiyosun sinir bozucu bişi.Rahatlamak için sigara kullanmıyosan ve stress altındaysan insanların sonu çoğunlukla xanax bitiyo ki oda rahatlama değil beyni uyuşturma görevi görüyo[hline]MAN WHO WALKS ALONE
Sosyal ağlarda paylaş

2.5 sene önce ingilterede 1 ve 3. nedenlerden

ewt kullanıorum ve daha dün doktora gittim acaip şekilde öksürüorum die..
annemler direk akciğerlerin iflas etmiştir fln dedi...
gittim doktora içip içmediimi sordu..
2.5 yıldır içtiimi söledim ve testlere girdim 2 tane de röntgen çekildi..
arkasından doktor röntgenlere baktı ve tertemiz olduunu söledi..
sonra 1 saat muhabbet etti sigara ile ilgili..
en önemli söylediği şey ki bu seni de ilgilendiriodur
(bende başladıktan 1 sene sonra 4 ay fln bırakmıştım..)
"istersen başladıktan 1 sene ister 5 sene sonra bırakıp 4-5 ay sonra 1 tane iç yine günde 1 pakede dönersin..."

bunları sölediim için sorry...[hline]AŞK İÇİN ÖLMELİ AŞK O ZAMAN AŞK...
19.11.2002

[Bu mesaj TiReSiAs tarafından 13 Şubat 2003 16:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 13 Şubat 2003 16:11 tarihinde demiş ki:
*!Parantez açar*
Sigarayı bıraktıktan ancak;
* 5 yıl sonra akciğerleriniz içmemiş insanınki kadar sağlıklı,
* 10 yıl sonra kalbiniz içmemiş insanınki kadar sağlıklı,
olur.[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]
ICQ UIN: 1957744
MSN Messenger: [email protected]

yani doktorun sölediine göre bunlar tamamıyle yanlış..
"sigara tetikleyicidir..
sigarayı bırakmak olumsuz durumun olumluya geçmesini değil daha olumsuza gitmesini engeller..."[hline]AŞK İÇİN ÖLMELİ AŞK O ZAMAN AŞK...
19.11.2002
Sosyal ağlarda paylaş

kuzenin elinde gormustum 2 yas buyuktur o benden ver bitane deniyim demistim sora o denemeyle elime yapisti melet basta ozenti sora zevk simdi biraz ihtiyac biraz zevk birakmayi cok denedim en uzunu 2 aydi sanirim ama sonunda bisey oluyo moralin bozuluyo kufru basip bitane yakiyosun bazen sinirinden ictigini bile farketmiyosun sigara bittimi a sigara icmisim oluyorum vs vs bi sekilde basladim ve bisekilde birakmayi beceremedim daha evde sigara icmem yasak olsada su an -20 derece havada yanimdaki cam acik elimde sigara var ve 1 pakete 10 milyon veriyorum ben[hline]Uzak Galaksilerin Işığı mı Gözlerimi Kamaştıran Yoksa Bizim Battlestation mu Şu Patlayan?
Sosyal ağlarda paylaş

TiReSiAs:
Benim yazdığım tarihler gazete küpüründen değil Tıp Fakültelerinde kullanılan en saygın Patoloji kitaplarından bitanesindendi. Yazdıklarımın doğruluğuna inanabilirsin.[hline][/i]Semi-Dr. Quinthalus [/b]
ICQ UIN: 1957744
MSN Messenger: [email protected]

[Bu mesaj Qui tarafından 13 Şubat 2003 16:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yavrucuklaar puro icin sizde,
25 lik partagas icin odeyin 435 USD de bak akliniz basiniza nasi geliyo...
sigara derdiymis..icecen tabigi lan..
hayatini kari kiz batiracagina, sigara batirsin yani
heheheh
az icte nasi icersen ic...
bide oldugun gibi gorun.. yada sttr git demesini bil kocum...[hline]Dum Dum DUMBALA...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LordDumba, 13 Şubat 2003 17:56 tarihinde demiş ki:
TIRE yavrumm bak yamuk aympa guzelimm...
yamulursun sonraaaa..
mesaj atmada kapisma benle sonra allahima picagi yersin taaaaa kafana bak...
len iyce deliymisisn sende be..:)[hline]Dum Dum DUMBALA...

ısıracak köpek diş göstermez demişler...
senin gibiler hep gelir geçer...
ha bişey yapmak istiyosanız buyrun...

*!karnını açar... o kör saber ı beklemektedir...*[hline]AŞK İÇİN ÖLMELİ AŞK O ZAMAN AŞK...
19.11.2002
Sosyal ağlarda paylaş

aman çocuklar sakın başlamayın valla, çok boktan iş bu.
öyle arkadaşlarla içelim bakalım neymşi derken içtim ilk önce bikaç tane, sonra bi tane erkek arkadaşım vardı, o içerken eşlik ediim diye devam ettim. ehe, erkek arkadaş gitti, sigara kaldı işte bööle :P
eh işte, 11-12 senedir de devam ediyorum. eskiden günde 10-15 içerdim, şimdi bir paketi bitiriyorum.
3 kere çok ciddi bırakmayı denedim, olmuyo.
3 ay filan bırakabildim bi keresinde, bir sürü kilo aldım (hayatımda ilk defa). byetmezmiş gibi sigara içmediğim süre boyunca sıçıp bokumla kavga ettim, sağa sola böğründüm o sinirle.
rezil bi durum olduğunu düşünüyorum naçizane, iğrenç bir bağımlılık hissi, üstelik yokuş filan çıkarken de insanın burnundan geliyo bütün içtiği sigaralar.

aman başlamayın. bulaşmayın... tü kaka!

[Bu mesaj Emaleth tarafından 13 Şubat 2003 18:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1,2,3 vs vs

18 yasimda basladim 5 senedir iciyorum, birakmaya calistim ama dayanamadim hemde hic dayanamadim.Bu sene akciger filmi cektirdim tertemiz cikti ve doktor "Tertemiz akcigerlerin aman sigara icme" dedi ve 5 senedir ictigimi söyleyince kitlendi adam oracikta.Artik keyif benim icin arasira esiyo birakmak ama yemeklerden sonra krize giriyorum ve birakamamdaki en büyük etkenlerden biri yemek sonrasi sigara istegi ve stresli dakikalarda biraz sakinlesme gereksinimi.Dop Odion sagolsun zamaninda birakmaya calisirken karsimda tüttürüyodu **ne hehehe[hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Justin, 13 Şubat 2003 18:26 tarihinde demiş ki:
ahaha kırmızı falan ne ayak ya lol
bende memnunum
L&M beyaz üzerine kırmızı arada laciverttte var yanında sağlığa zararlıdır yazıyo soracıma kısa bide
:P[hline]Ardeth, 08 Şubat 2003 18:07 tarihinde demiş ki:
cep radyosu izleyin

ahahah çok güldüm
ya ben nerden biliim bakkala gittiinde klasik diyalog:
-bi marlboro
-beyaz, kırmızı?
-kırmızı
-uzun,kısa?
-kısa...
-2.300
-başka:)[hline]AŞK İÇİN ÖLMELİ AŞK O ZAMAN AŞK...
19.11.2002
Sosyal ağlarda paylaş

Ben küçükken (bebekken ufacıkken altıma edip dururken)
annemler çok içerdi.

bir gün merak ettim,
"al murat iç bir tane" dedmişler
ben de sevinçten köpürerek uzanmışım
bir kere tadınca direk kaçmışım

ondan beri ağzıma asla sigara sürmedim.

depresyondayım, sevgilisizim, arkadaşsızım bebekliğimden beri. Ama asla bu sıkıntılarımı sigara ile telafi etmeye gitmedim. Becereksiz ve güçsüz insanlar ancak sigara içer. Ya cool takılmak için, ya da psikolojik olarak rahatlamak için.

Ben küçükken Hatay'daydık.
Babamlar çektikleri sıkıntılar yüzünden başlamış. Günde 1 paket. Ama babam erkenden bırakmış.
Annem hala içiyor. Kahveyle felan. Sözde " iyi gidiyor"muş...

Babam'ın ne yaptığını söylüyüm sana:
Kararlı oldu. Sigaranın faydasız olduğunu ve vücuduna çok zarar verdiğine inandı. Sonrası kendiliğinden geldi. Her gün birer birer sigara azalttı. Bir baktı hiç içmiyor. Kararlı olduğundan da, sigara görse bile, dalgınlıkla içmeleri felan yaşamıyor. (bazılarının dalgınlıkla içip, geri başladığını duydum)

Qui'nin dediği doğru.

Ayrıca, sigara bırakma yerleri var. İlaçlar, mekanik cihazlar, psikologlar etki edebilir bırakmanda.
Ama en iyi yöntem, kararlı olup, azar azar bırakman.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TiReSiAs, 13 Şubat 2003 17:55 tarihinde demiş ki:
sigaramdan memnunum
marlboro kırmızı kısa...[hline]AŞK İÇİN ÖLMELİ AŞK O ZAMAN AŞK...
19.11.2002

ehueh sende bendensin yane :-P

Bu arada saolun arkadaşlar bana bi bakıma moral, bi bakımaysa yeniden bırakma isteğini sağladınız.. Yarından itibaren içmiom an*sını satim :) bakalım ne zamana kadar içmicem ve bırakabilicem. Öğğk! Kötü şey o. öcü o öcü :D

[hline]günde bir öğün :P >>Join tHe war!

[Bu mesaj ShekiLChoCuq tarafından 13 Şubat 2003 20:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...