Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DUYURU

Loctip

Öne çıkan mesajlar

avukat bey bence sen 16 yasinda kesin 1 server dan ban yemis magdur 1 player sın hepsi bu:), sanırım server yetkilileri bunu okuyup korkucaklar :D, belkide oyunda adamlara sizi mahkemeye vericem goruceksiniz gibi ifade kullandın ki bu yaptiklarin o lafları desteklemek icin :) aklima baska birsey gelmiyor, gayri resmi konustugun icin.[signature][hline]sağlıklı olduğunuz her güne dua edin, herşey boş
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ki en azından diğer forumlardaki moderatörlerin böyle cart diye formumuzu kitlemiyorlar.

bunuda sizin yaşınıza veriyorum

OSI bölümüyle alakası olmadıgı için kilitlendi konu
yaş konusunada girdiysen peh yani yazık senin müvekkillerine

ayrıca paralı serverları yasal hale getiremezsiniz.
EA dava açtıgı anda kapatılır o serverlar
free serverları bile kapatma hakları vardı yanlış hatırlamıyorsam
kopya diablo cdlerine bandrol veren bakanlıga benzediniz resmen[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Loctip, 16 Şubat 2005 13:04 tarihinde demiş ki:
bişi demiyorum. varsa faxın göderelim size dosyaları.

Genelde işyerinde çalışırken bu konularla uğraşmam ama ilgimi çekti, hem bizim buradaki hukuk bürosu ile de paylaşırım bilgileri. Bakalım onlar nasıl görecekler lisanslı bir oyunu lisans sahibinin onayı ve haberi olmadan lisanslı hale getirmeyi hem de sulh mahkemesinde, eğer kazanırda örnek teşkil ederseniz bende "neverwinter nights" oyunun haklarına sahip olabilirim böylece

İş yeri e-mail adresime gönderebilirsin, infomda yazıyor. Adımın altındaki soru işaretinden girip bakabilirsin.

İyi çalışmalar
Sosyal ağlarda paylaş

:)
İnsanların yıllardır oynadıkları serverları kapattırırsınız ancak bu yolla. Ve elinize binlerce kişiden bela almak dışında birşey geçmez.
Ve mahkeme No dava No su gibi bilgileri yollarsan iyi olur biz de elden takip ettirelim. Hatta tutnağınızın bir örneğini de bana yollarsan çok sevinirim yani deliller dediğiniz şeyler nedir merak ettim. Yani böyle bir konuda delil nedir?

[Bu mesaj Absolut tarafından 16 Şubat 2005 14:07 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Free Shardları dava edemez zaten :) Ancak RunUO.com u dava edebilir, ama bunuda Türk mahkemeleri üstlenmez, Yurt dışı mahkemelere gelince, EA zaten RunUO yu vaktiyle dava etti ve eline ne geçti :)

Sonra, Bir avukat neden foruma bunu yazar? eğer server sahiplerini bilgilendirmek istiyorsa neden iletişim yollarından forumu kullanır ? iddia ediyorum sen henüz bir çocuksun :)[signature][hline]Pho
Sosyal ağlarda paylaş

said:
phodexis, 16 Şubat 2005 15:01 tarihinde demiş ki:
Free Shardları dava edemez zaten :) Ancak RunUO.com u dava edebilir, ama bunuda Türk mahkemeleri üstlenmez, Yurt dışı mahkemelere gelince, EA zaten RunUO yu vaktiyle dava etti ve eline ne geçti :)

Sonra, Bir avukat neden foruma bunu yazar? eğer server sahiplerini bilgilendirmek istiyorsa neden iletişim yollarından forumu kullanır ? iddia ediyorum sen henüz bir çocuksun :)
ben diom ama kimse iplemiyor :)[signature][hline]sağlıklı olduğunuz her güne dua edin, herşey boş
Sosyal ağlarda paylaş

Bir insanın böyle bir işe kalkışabilmesi için ya canının çok sıkılması lazım(ciddiyse) yada boş yere topic açıp Lafın Çoğu(Dam üstünde saksağan vur beline kazmaynan) tabiri ile karşıladığımız bir durum ortaya çıkarmaya çalışmakta öte bir amaç teşkil etmesi söz konusu olabilirmi hepinize ve avukat arkadaşa soruyorum(kendimede sordum tabikide).Rekor bi topic olmuş bunu da belirteyim.

Yanlış hatırlamıyosam iki sene önce interneti devlet kontrol altına almak gibi bir girişimde bulunduğunu hatırlarsınız.
İnterneti Rabt-ı Zapt altına almaktı tabiikide amaçları.Site açmak için muhtardan ikemetgah ve nüfus cüzdanıi kopyası felan.
Komikti değilmi.:)

Şimdi böyle bir olaya kalkışabilecek zihniyetin nasıl bir suret içinde olabileceğini anlıyorum.Amaç internetin verimliliği.Amaç yasal olmayan sitelerin açılmaması.Komikti deil mi?

Bu gün uo gibi binlerce kişiyi peşinden sürükleyebilen kişi yada kişileri hastalık derecesinde tutkunu eden(bi çok genci öss stresinde yalnız bırakmayan bi çoklarınında yalnızlıklarına bi çare olan) ve real Time gelişen bir oyuna yapılan bu ilginç girişim (gerçek yada yalnızca sanal ortamda bir spekülasyon) bi sürü insanı nasıl madur eder bilemiyorum???.

Sayglarımla(yalnızca bir yorum olarak)[signature][hline]A light came From behind the vails of realm.
if you ever see it, follow me...
...Till death...Hurry...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Loctip, 15 Şubat 2005 14:13 tarihinde demiş ki:
... ve bazı shardların para karşılığı yetkileri dişinda talep etmesindendir...

said:
...tabi daha önceden popey arkadaşımız diğer formumu silmeseydi. anlardiniz nedeninizi...

said:
dikkatli bakarsanız çoğu diyorum bak OSI demiyorum çoğu bu yetkiye sahip değil ki kazansak bile osinin paralı olup olmadığını bilmiyorum.

said:
bundan böyle serverler sadece paralı olmarını ve böylece tamamen yasal bir hale getirmeyi hedefliyoruz...

said:
burada şu çümle için,ayrıntıları yazamıcam şimdi çok uzun

said:
diğer forumlarda olduğu gibi, ki en azından diğer forumlardaki moderatörlerin böyle cart diye formumuzu kitlemiyorlar.

keşke avukat rolüne soyunmadan önce düzgün cümle kurmayı öğrenseydin. konuşmasını bilmeyen avukat... bu da iyiymiş.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2005
Sosyal ağlarda paylaş

Evet böyle boş işler yağmaya devam edin avukat bey ki ülkemiz kurtulsun dimi. Bu arada OSI'den başka hiçbir server paralı olamaz. Çünkü bu OSI'nin sözleşmesinde vardır. Ama ragnarok, World of Warcraft gibi oyunların free serverları yasaktır.

Yani bu davadan bir şey çıkarabilirseniz helal olsun diyorum. Mesleğinizin en byük yanlışını yapmışsınız.

Biraz daha araştırma yapmanızı tavsiye ederim. gündem yaratmak için saçma davalar açmayın.[signature][hline]Sylverton Ailesi
[KOC]RobiN Sylverton=o=[Z-K]Denias Sylverton
Eros Sylverton : Gm of Alliance of Rangers
Ayrıca Kadıköy Anadolu gençliğindeniz !!!
Sosyal ağlarda paylaş

eee hello? is this osi? okay, umm we , i mean me wants to see your copies of legal stuff about ultima online game! oh c'moon you know that right? yes yes about those too...no im not in minoc mines...what? why are you directing me to the account billing support service hey!

*call wait music on*

hi osi, we found you guilty as a member of illegal ultima gaming server activity and we 3 badass lawyers are gonna...what? you require my credit number? wait a second please...here its *cencored*...yes its Visa..

so if you want we can fax the details right away now...what!? you just slipped 12.99$ from my card! oh lord...[signature][hline]http://fuysal.com

*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

Düşünsene OSI'ye diyomuş.. Sizin şirketi Türkiye'deki Mahkemelerden birine verdim gidin bulun ayrıntıları söylemiyeceğim. Sadece nedeni UO'dan izin almadan OSI adı altında para kazanmanız.

Altınada imza
Fair Loctip, Apprentice Lawyer :D[signature][hline]Sylverton Ailesi
[KOC]RobiN Sylverton=o=[Z-K]Denias Sylverton
Eros Sylverton : Gm of Alliance of Rangers
Ayrıca Kadıköy Anadolu gençliğindeniz !!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...