Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 ü Bethesda yapacak

WinterWolf

Öne çıkan mesajlar

said:
horacegoesskiing, 13 Temmuz 2004 17:02 tarihinde demiş ki:
benim gibi hekşat yapamayan birine hekşat yapma imkanı sağlıyodu.

ehe, cidden refleks ve aim'in bütün önemi kalkıyor turn based'de :)[signature][hline]Could you ever kill the pain in my heart?
Even though they say angels don't kill...
Sosyal ağlarda paylaş

hayır hoca, turn based sevmesine seviyorum ama fallout'a gitmiyor, ben bunu diyorum. hekşat olayını da merak etme, o işi öyle yaparlar ki aim ayarını açınca auto-aim olur. hatta diyelim skill'e göre olur, gene skill yetmezse adamı gözünden değil poposundan vurursun filan.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

The Terminator: Fuck you, asshole.
Sosyal ağlarda paylaş

Fallout 1'i turn based olduğu için kaldırdığım, hatta abartıp kim olduğunu hatırlamadığım birine verdiğim dahası sonradan netten indirmeye kastığım (ki bunda buralarda yaptığım bir fallout tartışması etkendir, evet hatırlıyorum tartışma içinde yine Sam vardı), indirdiğim falsolu çıkınca defalarca indirdiğim ve hala çalışan bir kopyaya sahip olamadığım için kendimden nefret ediyorum. Bu bir gerçek.

Ama dahayla turn based oyunları sevmiyorum. Bu da başka bir gerçek.[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test

[Bu mesaj GE-TA tarafından 13 Temmuz 2004 17:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ha turn based sevmediğim gibi bir anlam çıkarmışsın ya, 2 yıl önce bir başlık vardı burada eu2 ile medieval: total war'ı karşılaştırdığım ve "real-time olmaz makro stratejiler, turn-based olmalı" dediğim. :) sonra kendim oynayıp gördüm ki gayet güzel oluyormuş düzgün yapılınca, o nedenle burada da diyorum ki düzgün yapılırsa pek de güzel real-time olur. benim yaptığım hataya düşüp nma'deki fanatik manyaklar gibi "So keep it isometric and with TB combat and it'll all be fine" deme hatasına düşüp sonra .öt olmayın.. ;)

bu herifler cidden salak ha. tb combat ve izometrik olunca olay bitseydi lionheart halam pardon dayım olurdu.. fallout bu değil..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

horace, bug demişsin.
real time strategy bir bug mıdır?
ben uçurumun tepesindeyken, aşşadan geçen insalara taş attığımda, bir anda zıplayıp yanıma gelip dövse bu bug olur.
ama okçuları yüksek yere dizip, vurkaçlarla rakibi zayıflatmak bir stratejidir.

bilgisayar samin tabiriyle yumurta tokuşturur gibi oynuyor oyunu.
strateji dediğin sadece hangi binayı dikip hangi üniteyi yapmaya karar vermek değildir. gerçek savaşlarda, basit pusularla, taktiklerle kalabalık orduların hakkından gelinebiliyor.
ee ben bunu bilgisayar oyununda neden yapmayayım?[signature][hline]pc and comic geek
Sosyal ağlarda paylaş

bone işte ben rts'lerin geleceğini (ve hatta bugün olması gereken halini) myth ve total war gibi oyunlar olarak görüyorum ama blizzard sağolsun endüstriyi dune 2 klonlarına mahkum bıraktı..

hoca fallout nedir, al işte fallout budur. şimdi anlıyorum neden fallout serisi bana it came from the desert'ta aldığım eşssiz mizahi keyfi yaşatıyor, neden fallout tactics'i demo olarak gördüğümde yamulup bütün seriyi oynamak istedim..

tim cain ile (fallout'un varlığından sorumlu denebilecek tek kişi varsa işte bu, troika'nın arcanum'unu beğenmeyen 'kimi fallout hayranları'na selam olsun ;) ) bir röportajdan:

What specifically inspired Fallout for you? What were the biggest influences?

I think for me, the biggest influences were old science fiction movies and books. Some examples were movies like Them, where radiation created giant ants that attacked towns and destroyed buildings and cars.[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

[Bu mesaj Sam tarafından 13 Temmuz 2004 17:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

elbette yapılabilir ama ben bethesda'nın yapacağı en kötü ihtimalle bir morrowind with guns oyununu bile çıldırana kadar oynarım.. :)[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

Sosyal ağlarda paylaş

ehe birkaç sayfa geride kaldı diye lafı kendi dediğine getirip aradan sıyrılayım dedim ama mind control gücümüm etkisinden kurtuldun.. :-p

emmek kayıtsız şartsız arcane'indir, rica ederim.. :) tombalak herif gelip bir mesaj bile atmadı daha. güya buralarının en birinci fo manyağı olacak bir de..

e horas usta madem morrowind'i sevmişin, oynanabilir hatta hayran olunabilir bulmuşsun, bethesda'ya da hakkını teslim etmişsin arcane gibi pipboy fanboylarının aksine, e helva yapsana? nedir ki endişen o vakit? special'ı entegre ederler morrowind'e yeni bir grafik motoruyla, yeme de yanında yat. tabii dünyanın daha ufak olması pahasına carbon copy npc'lerden vazgeçmeleri gerek mesela..

ekleme: e bone yama denen olay fallout yokken vardı piyasada artık insaf yani lol be. endişelenmiş olmak için endişleniyorsunuz. bethesda hayranları bile paniğe kapılır oldu birkaç sayfa önce göbek atarken. them'deki karıncalar kaçışan amerikalılar gibisiniz... :-p mod olayı niye olmasın? isteyen yükler istemeyen yüklemez. zorla mı? bakın morrowind için tonla mod çıktı, nwn için tonla mod çıktı ama oynamıyorum ben, zorla değil. exp pack desen fallout 2 zaten fo'nun exp packi gibi, herşey aynı sadece konu ve karakterler değişik. hiçbirşey değiştirmeden fallout 4 çıkaracaklarına buna 1-2 tane exp pack yaparlar morrowind ve nwn'ye yapıldığı gibi, herkes ne olduğunu bilir. sanki exp pack'ler kötü yapılıyor, millet unuttu anlaşılan exp pack'ler nasıl yapılıyordu daha 5-6 yıl önce, 3-5 mapi toplayıp koyunca exp pack sayılırdı. şimdi apayrı, kendi başına bir oyun gibi hazırlanmış exp pack'ler standart oldu..[signature][hline]Cleaning Man at Flophouse: Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what?

[Bu mesaj Sam tarafından 13 Temmuz 2004 18:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Acaba çölde ilerleyiş nasıl olucak. *! çotank diye konu değiştir *
Yani bir şehirden çıktıktan sonra diğerine ulaşım yine harita üzerinden kuş bakışı bir şekildemi olucak yoksa harbi harbi yürümemiz gerekicekmi? Belki çok saçma gelebilir evet ama düşünsenize, arabanız olduğu zaman çölde kumu kaldıra kaldıra gaza bastığınızı :).
Genelde büyük aralardan sonra hemde başka bir firma tarafından yapılan oyunlara bir tereddüt ile yaklaşılır ama bakalım bu yeni oyunda bizi nasıl şaşırtıcaklar.
Evet Aslında bu da var. Bize Fallout'ı 3d yaşamaktan başka ne sunabilecekler merak ediyorum. Yetmediğinden değil ama oyuna sistemi bozmadan nasıl yenilikler ekleyebilmeyi başaracaklar merak ediyorum[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel
Sosyal ağlarda paylaş

sam biliyoruz her oyuna patch eklendiğini..
ama mesela sacred tamamlanmamış bir oyun, sürekli yeni patchlerle tamamlanmaya çalışılıyor, sacred 1.7 patchi çıkıyor, ama kaç yıllık diablo 2 bile anca 1.10 çıkarttı.

patch ile kastettiğim bu, oyunu test etmeden salıyorlar, bugları oyuncular temizlemek zorunda kalıyor, her gün yeni bir yama çıkartılıyor...

ek paket elbet güzel olur.
ama oyunu bitirince "aha senaryo bu, çok güzel de bir bitiş de yapmışlar, daha ötesi olamaz" derken bir ek paket çıkarıyorlar, hikayeyi uzatmak için olmadık şebeklikler yapıyorlar, hikaye allak bullak oluyor.
mesela nwn ek paketleri çok iyi.
oyuna tonla yeni özellik eklerken, bir de aynı senaryoyu değil, farklı senaryoları ele alıyor.

bir de patch, mod veya ek paket çıkmamasındaki isteğim şundan sam:
oyun o kadar mükemmel olsun ki, ek paket gerektirmesin, patch gerektirmesin, mod gerektirmesin, herşeyi kendi içinde sahip olsun..
tabii çok zor böyle birşey ama, temennim bu..[signature][hline]pc and comic geek
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 13 Temmuz 2004 15:54 tarihinde demiş ki:
yapmasınlar öyle. ne demek eski ya. satranç da eski anasını satiim, realtime satranç yapılsın. peh. turnbased eski diyenin alnını karışlarım. realtime beceremiyorum belki? belki en mantıklı hareketi yapmak istiyorum her seferinde? düşün shogun'da medieval'da bile bi kere realtime savaşmadım ben.

hayır bi de 3d de realtime harici bişi nasıl olur onu bilemiyorum.. ama olması lazım bence. bitmesin turn based.

ayrıca morrowind gibi olucaksa zaten niye fallout oluyo ki? falloutu fallout yapan şeylerden biri de savaş sistemi. kafadan vurma, gözden vurma felan... yani bunları kendim yapıcaksam saçma olur. çok saçma olur hem de.

+10[signature][hline]Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır.
Sosyal ağlarda paylaş

benden de bir adet
*!öhöm*
oyun realtime olsun ne olacak ki? bu topici görene kadar fallout bitmişti bizim için, şimdi fallout 3 yapılacak deniyor, hem de bethesda gibi tecrübeli bir firma yapıyor ve siz turn based olmazsa olmaz diyorsunuz burada hala.[signature][hline]Could you ever kill the pain in my heart?
Even though they say angels don't kill...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...