Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2024 - 2025 Sezonu Genel Tartışma

Aceace

Öne çıkan mesajlar

Sampiyonluk bittikten sonra sabaha kadar yenebilirsiniz, problem yok.

Gs dedigin kadar kuvvetlu bir olusumsa vaktine zamanina yazik sal o zaman. Iki gun oncd bjk yalandan penalti kazandi - direk sampiyonluk rakibiniz - ipleyen olmadi, derdiniz haksizliktan cok gs kompleksi. Yilda 10-15 milyon eur alan hocaniz geldigi ilk gunden beri agzinden dusurmedigi gs/okan tarafindan tokatlanali bir ay olmadi daha. Gecmisi ne oldugu belli olmayan, kimlerle nerelere geldigi bilinmeyen asbaskaniniz sabah aksam gs aciklamasi yapiyor. Hani bizimkiler fetocu ya. 

sari kart mevzusu ne oldu ortalamalar duzeliyor sanirim? 

Sotto tarafından düzenlendi
  • Haha 1
  • Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

şampiyonluk gitmemişti hatta şampiyonluk maçıydı. bjk'nin de 2 sezonluk benzer serüveni olsun onlar da dile getirilir. mou geldiği günden beri söylediği yalan veya haksız olduğu ne var? sarı kart mevzusu 'torerria bu pozisyonda sarı kart görmeliydi' şeklinde tam gaz devam ediyor.

bunların dışında gs zaten güçlü bir takım, her takımı her şartta yenebilir fakat bu olan biten bazı gerçekleri değiştirmiyor.

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada beşiktaş demişken, rakiplerine verilmeyen kartlarda da açık ara önde, epey biçiliyor maçlarda ve hakemler bu tek taraflı sertliğe izin veriyor. 2-3 maçlık hatalı kararlar pek bir şey ifade etmiyor da 50 maç olursa gündem olur.

Sosyal ağlarda paylaş

Ne hikmetse ayni lobi averajla sampiyonluk kaybeden tek takim bu arada. 

Neyse illuzyona devam. 10 senede 5 sampiyonlugu olan gs lobiyle faliyetle dis guclerle, 3 sampiyonlugu bulunan bjk tertemiz, birer sampiyonlugu bulunan basaksehir ve trabzon lobi ve dis guclerle sizin mantiginizla.

Sosyal ağlarda paylaş

ya ne iluzyonu, okan 5 farklı açıdan hakem tehdit ediyor ceza yok. 2 senedir verilen verilmeyen kartlar ortada, hadi kartı geçtim, itiraz-düdük sonrası topa vurma gibi yorumsuz olaylar bile atlanıyor. ortada bir iluzyon varsa o da senin bunların sportif bir başarı olduğunu düşünmendir.

• Like 1
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

Son 3 senede bir kez yenebildigin rakibin sportif olarak kazanmiyor; ama 2 senedir rekor penalti alan takim gercek sampiyon oyle mi? 

Senin oyuncun devre arasi soyunma odasins girerken hakem tehdit etmemis miydi? Okan a ceza verilmemesini savunmuyorum da bunu sampiyonluklara baglamak komedi. Aziz de paso tehdit ediyordu mesela o zaman fenerin sampiyonluklari da saibeli mi diyelim.

Sosyal ağlarda paylaş

Sadece Kadikoyde yenilmedi Fener. Ve evet 2000-2010 arasi ciddi dominasyonu var fenerin, kendi 1-2 sacmaligi olmasa cok daha acabilirdi farki. Korelasyon elbette var. 2008 de ali samiyende yenilmese ki cok daha iyi takimdi yine sampiyondu. 2005 te yenildi mesela; yine sampiyon oldu ama 2006 da yenmisti. Birebir olmasa da takim gucuyle derbi kazanma ve ligi gogusleme korelasyonu var elbette. 

Bir de ligimiz 20 yil onceki gibi degil. O yuzden bir derbi galibiyeti eskisinden fazla degerli, anadoluya puan vermek icin ozel cabalaman gerekiyor bkz gs kasimpasa. O yuzden derbileri alan cok rahat goturebiliyor. Gecen seneki macta GS yenildigi an sampiyonluk gitseydi elbette farkli bir cehresi olurdu macin ve psikolojisinin.

Sosyal ağlarda paylaş

averajla şampiyonluk kaybetmeniz bizim mallığımız 7-10puan fark mı ne vardı son haftalarda erittik. 2 takım birden durup dururken ortak oldu, şampiyonluğu siz kaybetmediniz yani biz ellerimizle veriyorduk ucundan döndük.

Ben bunca sene ama şu tarzda kart vs ile korunduğumuzu göremedim hiç, bizim topçu taraftara orasını gösterip tedbirsiz pfk ya sevk edilip maçtan 2 saat önce alel acele kurulu olağan üstü toplayıp önemsiz maçta 1 maç ceza almadı mesela. Bunlar bir size garip gelmiyor. 

Bizim yardımcı antrenör daha yeni hakaretten 2 maç ceza aldı Okan'ın sevk edildiği aynı maddeden. Sizinki bjk/fb liler bana ceza vermeye çalışıyorlar vs di açıklama da yaptıktan sonra anca para cezası. Kararlar gayet komedi gidiyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Darksun, 11.10.2024 00:56 tarihinde dedi ki:

averajla şampiyonluk kaybetmeniz bizim mallığımız 7-10puan fark mı ne vardı son haftalarda erittik. 2 takım birden durup dururken ortak oldu, şampiyonluğu siz kaybetmediniz yani biz ellerimizle veriyorduk ucundan döndük.

Ben bunca sene ama şu tarzda kart vs ile korunduğumuzu göremedim hiç, bizim topçu taraftara orasını gösterip tedbirsiz pfk ya sevk edilip maçtan 2 saat önce alel acele kurulu olağan üstü toplayıp önemsiz maçta 1 maç ceza almadı mesela. Bunlar bir size garip gelmiyor. 

Bizim yardımcı antrenör daha yeni hakaretten 2 maç ceza aldı Okan'ın sevk edildiği aynı maddeden. Sizinki bjk/fb liler bana ceza vermeye çalışıyorlar vs di açıklama da yaptıktan sonra anca para cezası. Kararlar gayet komedi gidiyor. 

olay tam olarak şu boldlu yer. bu olanlar olağan geliyor, o yüzden üzerine daha fazla bir şey söylemeye gerek yok. buna benzer o kadar çok fazla olay var ki, iş saha içinde gösterilen gösterilmeyenlerle bitmiyor. şampiyon bir takımın herhangi bir tökezlemesiyle değişebilecek bir ligte bu kadar çok minor avantajın tek taraflı olması anormal gelmiyor size. 

S-H tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Diyorsun ki tersi olsa; GS Hatay a 7-8 atip averaji garantileseydi yaygara cikmayacakti mesela, son hafta averaj muhabbetinde. Oh wait, yapilmisi var 30 senedir agladiginiz Ankaragucu.

olaylara bakis acisiyla ilgili, su forum hayatimda gs nin kollanmadigini bir kez savunmadim, bana ironik gelen sizin lehinize hic hata/kollanma yapilmadigini savunmak. Mesela bir ornek vereyim, rakip futbolcuya fiziksel saldirida bulunan besiktas teknik direktoru kac mac ceza almisti? 1 diye hatirliyorum. Fatih Terim in agzini acsa 4-5 mac ceza aldigi zamanlar.

Tekrar ediyorum asiri guclu lobisi olan GS 10 yilda 5 kez sampiyon olurken Besiktas nasil 3 oldu, Fener 0 da kaldi. Aciklayin ya. 

Bu arada verdigin Icardi orneginde dogru durust stad kamerasiyla cekilmis goruntu var miydi hatirlamiyorum su an. 

Turkiyede buyukler konjekture gore kim o sene iyiyse ona gore kollaniyor bunu zaten inkar eden yok. Besiktas iyi gitsin 1-2 sene belli bir taraftar ve medya konsolidasyonu olsun diger takim taraftarlari cikarir birseyler. 2 gun onceki penaltiyi Mertens alsa aglama duvariydi burasi, su an kimse ugrasmiyor dedigim gibi sari kart ortalamalari ne alemde mesela su an istatitiksel olarak bir anormallik var mi? 

Sosyal ağlarda paylaş

Yok potaya biz soktuk , siz sanki kendiniz kaçırmışsınız gibi muhabbet ediyorsunuz kaç senedir. Onu düzelteyim dedim, zaten gidip kimi yenmiştik farkla, hala birileri kaç sene geçti bilong mudur nedir onu yazıp duruyor. Bizim abuş salağı takımı satmasaydı 2-3 hafta kala zaten şampiyonduk, birde o sene kime sorulsa en iyi topu bizimkiler oynuyordu. 

İcardi örneğini şundan verdim, ceza veriliyorsa demek ki bir ihlal var, bu ihlal 1 maç mı yani? hiç ceza vermeselerdi daha iyiydi o zaman inkar/montaj falan derlerdi işte. Sen madem ihlal var dedin 1 maç ceza neyin nesi, derbiye yetişsin diye tedbirsiz sevk ettiğin adam için alakasız bir zaman kurulu toplayıp antalya maçından 2 saat önce ceza verdirttin. 

Bize verilen penaltı ucuzdu evet, ama aynısını bizim maçta eyüp e verdiler. O zamanda bu tarz penaltılar çok ucuz verilmese daha iyi demiştim. Bize verse penaltıyı ağlama duvarı olurdu diyorsunda size daha beterini yapmadı mı işte 10. dakika kırmızıyı salladı adam. Bu tarz dirsekli müdahaleleri sizinkiler çok yapıyor ayrıca , kendileri de alışkın olduğundan nasılsa ceza almıyoruz diye çaktırmadan rakibi cezalandırıyorlar. Bir kaç sayfa evvel icardinin tekmesini de vermiştim hakem görüp körü oynuyor mesela.

Sarı kartlarda atağa kalktınız evet ama hala en centilmen takımsınız (lol). Malum kırmızı falanda vermeyince o puan pek yükselmiyor.

https://www.transfermarkt.com.tr/super-lig/fairnesstabelle/wettbewerb/TR1

Sosyal ağlarda paylaş

Mertens net kirmiziydi ama orta hakem gorse verirdi iyi yonetti, mac icinde konustuk zaten. Bunlar her mac oluyor dersen cikar o zaman derim, cunku sari kart muhabbetinin abartildigini soyledim ve grafik normale donuyor. Yil sonunda tekrar bakariz. 

Isin sonunda ama sezon genelinde iyi olan takim ligi goturuyor, futbol tarafindan bakinca 38 maclik ligde oturup su sezon haksiz bu sezon saibeli muhabbeti yapmayacagim, o zaman izlemeyin futbolu gecin derim. 

Dedigim gibi saibeli, acik bir tarafin kollandigi, acik acik sampiyon yapilmaya calistigi bir duzende son 10 yilda 4 farkli sampiyonun cikmasi bunlardan birinin 3 kez sampiyon olmasi nasil aciklaniyor bilmiyorum. Sizden baska herkes kollaniyorsa siz nasil sampiyon oldunuz hocam. Bir guc sari kartlarla sampiyon belirliyorsa hele ki. 

Sene sonunda atiyorum besiktas veya fenerbahce sampiyon olursa yine herseye ragmen edebiyati mi cekecegiz yoksa carsaf carsaf penalti analizi mi yapacagiz. Demek ki olay kimin sampiyon oldugundan cok senin olup olamamanla alakali. 

O yuzden bu argumanlar kendi icerisinde tutarsiz ve mantiksiz, itirazim da buradan geliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

yok her maç olmuyor da sizin maçlarda daha sık oluyor diyorum. bu pozisyonlara ceza aldıklarını görmedim 1-2 kişiye kırmızı yapıştırsa çok yapmazlar sanırım. 

TS 'nin şampiyon olduğu zaman bence felaket bir sezondu, ittirmeyi geçtim direk omza alıp şampiyonluk turuna çıkardılar adamları. 3 büyükleri de heveslenmesinler diye iyi doğradılar o sezon. Ts nin beleşe aldığı penaltı, üzerine kaçırınca gol olana kadar tekrarlatması falan mide bulandırmıştı.

Birilerine hakem/tff/mhk vs ittirmesi olunca bariz tiksindiriyor. Arka planda eminim felaket lobi + yayıncı kuruluş vs savaşları oluyor da ligin hali ortada. Sen bu kadar içine edince avrupaya çıktık mı bu kadar bütçe ile bile rezil olup dönüyoruz. Burada alınan puanlar ile avrupa tarafı hiç tutarlı değil oradan da belli oluyor neler olduğu.

Biz şampiyon olduğumuzda avrupa da fena değildik mesela, bayağı da iyi top oynuyordu takım. (şenol zamanı, sergen sezonunu pas geçin adamda ligi bile bitirebilecek kadro kalmamıştı).

20-21 de ne kart sıralamasında en centilmeniz, ne penaltılarda birinciyiz (gs-fb bizden önde). 89 tane gol atmışız 9 u penaltı, gs 80 gol atmış 15 penaltı. Hani orada da itiraz edilecek bir halt yok. Kendi şampiyon olduğumuz sene bile bu istatistiklerde önde değiliz. Bu tarzda abuk istatistik görürseniz söyleyin, mesela açık ara en centilmen takım, açık ara en fazla penaltı atan vs. 

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa basarisi asiri donemsel ve ligin o anki durumuyla da ilgili. Dedigim gibi su an ligimiz asiri zayif, bunun icin sadece uc buyuklere degil kalburust futbol oynayan takimlarin avrupa maclarindan da gorebiliyoruz. Gs diyelim kollaniyor da besiktas veya fenerin avrupada birsey yapabilmesi mumkun mu. 

o zaman anti tez olarak gs nin ligde 13. oldugu ama asiri zor bir EL grubundan lider cikip barcayla neredeyse kapistigini hatirlatirim. O yuzden bu arguman tek tek bakildiginda bir anlam icermiyor; gs avrupada X mac yapti su kadar kazandi derken diger iki takimin ucl de farkli sonuclar alacagini mi iddaa ediyoruz mesela. Bjk bu sene sampiyonlugu hakediyor mu diyecegiz gs avrupada kotuyse mesela. Bjk kacinci biterecek ayni avrupa ligini? 

Istatistik diyince de kabul edilmiyor ki, rekor penalti alan kim diyorsun hangisi yanlis diyor o zaman. E kendin istatiksel anormalligi kabul etmeyeceksen baskasina da atip tutmayacaksin, bilimsel sapma her yonden gecerli. Ki ben daha yeni gs nin sari kartlarinin normal olmadigini ama sezon icinde normale donecegini ongordugumu soylemistim. 

Bir yerde gormustum gs macinda once alanyaspor en az faul yapanlardan olup en cok sari kart alan takimdi mesela. Nedir simdi bunun komplosu? Tek tek bakinca anlamsiz geliyor degil mi. 

Sosyal ağlarda paylaş

Bizim son şampiyon olduğumuz sene genel kanı iyi oyun üzerineydi. Sadece kadro darlığı (ve satıştan) yüzünden ligin sonunu zor getirdik. Ama uzun süre en iyi top oynayan diye parmakla işaret ediyorlardı, bu sene ilk maçlar hariç dökülüyoruz, ama aynı şekilde diğeri de dökülüyor. Hakediyor diyebileceğiniz şimdiden var mı? ittire kaktıra 3 puan ala ala şampiyon olan takım bizim ligde domine etmiş olmuyor.

Ligde ipin ucu son senelerde kaçtı bence belli bir standardı olmayan saçma sapan kararlar, takımına göre muamele. Hadi bizim kadro zaten rezildi geçen sene kaç puan fark yedik. 100 kusur puana gelmiş 2 takımda feci dökülüyor. Dışarıdan gören bunlar herhalde iyi oynuyor falan der. Bir kaç maç hariç insanlarda doğru düzgün top oynuyoruz diyemiyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

Benim argumanim bunun sebebinin VAR olduguydu ki bunlari konustuk. VAR turkiye gibi ulkelerde buyuklere asiiiri yarar sagliyor futbolcular da bunun farkinda. Ozellikle penalti olsun bu olsun. Tersi olmasi beklenirken system abuse oldu su an. Immobile kendini atarken var a giderse penalti verilecegini bildigi icin atiyor keza Mertens. Hakemlere kiziyoruz da hakemler mi VAR mi dersen hakemler aslinda o kadar kotu degil, cunku goruyor inanmiyor ve vermiyor. Monitore gittikten sonra gecmis olsun. 

Olaya genel kani olarak bakacaksa da gs tr nin en iyi takimi son 2 senedir, bunu derbilerde de gorebiliyoruz mesela. Avrupa olayina yukarida degindik. 

Sosyal ağlarda paylaş

Eyüp maçında 2 penaltıyı da hakem vermemişti, bence doğru olan oydu da VAR çağırınca otomatik benim kararım hatalı diye gidiyorlar. Sonuç saçma sapan penaltılar, gidip vermedikleri penaltı da felaket ama. Bize verilen şu 2 penaltıyı vermezdim ama TS maçında ve 2 hafta önceki maçta olanlara da ver be kardeş. VAR olmasına rağmen gidilmeyen pozisyonlar da daha can sıkıcı yalnız. 

Sosyal ağlarda paylaş

Sotto, 11.10.2024 01:35 tarihinde dedi ki:

su an kimse ugrasmiyor dedigim gibi sari kart ortalamalari ne alemde mesela su an istatitiksel olarak bir anormallik var mi? 

8. hafta dahil derlemiş yine aynı sayfa.

diğer 2 takımla hala bariz fark var.

(not; gördüğü 12 sarının 6sı fb maçı)

yusema tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

çoğunluk yorumuna göre söylemiş. trio ekibinden birisi sarı olmamalı diğer ikili olmalı derse sarı sayılmış sanırım. bence yoruma açık olmayacak şekilde olmalı.yine de fark çok üstelik ben mertens'in kırmızı görmesi gerektiğini düşünüyorum.  kollanıyor algısının çıkması çok normal bence de.  

yeni hakemler atanmaya başlandı o hakemlerden biri misal bizim gs-konyaspor maçını yönetmiş. en son yönettiği kasımpaşa-bodrumspor maçında yine abuk subuk hatalar olmuş.yine bjk-sivas maçını yönetmiş onda da tartışmalı pozisyonlar var. misal baktım geçmişe immobile için birisi kırmızı diğer ikisi sarı demiş. manaj için üçü de sarı doğru karar demiş. çok  net bir penaltıyı da kaçırmış var uyarmış. böyle trio ekibinin ortada tam ortak karar veremedikleri çok pozisyon var. bu kadar tecrübesiz hakeme neden direk büyük takım maçları verirsin oda ayrı konu tabi. var hakemliği de yapmış o maçlara baksak neler çıkar kim bilir.  

bir de ben bu hesabı sırf yorumları okumak için takip ediyorum gs lehine atsa fetocu, fb lehine yorumlarda bulunsa terörist, bjk lehine yorumlarda bulunsa tinerci ilan ediliyor aslşdkgşsg. yorumlarını da tarafsız yaptığını düşünüyorum hatta bu konuda ki tek tarafsız hesap olabilir, bazen trio yorumlarını da beğenmeyip kendi yorumlarını kattığı oluyor

Sosyal ağlarda paylaş

Gormesi gereken kolonu bu sene uyduruldu, izlemiyorum elbette programi da alanya macinda hangi 6 sari kart gerekiyormus merak ettim simdi maci izlemis biri olarak Mertensi zaten konustuk.

Cunku sizin mantiginizla X faule Y sari kart gerekiyordu GS nasil 15 faule 6 sari gerekiyor da BJK 14 faule 2 gerekiyor mesela? Aaa yoksa o mantik sacma miydi bir dakika.  

Verilen kartlara baktigimizda, anliyorum ki 50 macta X sari kart yerini “verilmesi gereken” gibi 2-3 kisininin yorumuna birakacak yarin obur gun. Ondan sonra ne gelir bilmiyorum.

Bunlari takip edip buradan gecer kani uygulayacaksak, bu hakemlerin mac yonettikleri sezonlarda niye cingar cikardik paso o zaman diye sorarim. Bu adamlarin simdi otorite kabul edilmesi insanlarin ne kadar mantiksiz oldugunun gostergesi. 

Sosyal ağlarda paylaş

uyduruldu demişsin ama kimse uydurmuyor bunları.
yorumlayan hakemlerin çoğunluk yorumuna göre işte. (trio + 3 hakem )

bende izlemiyorum trio 🙂 ne demişler diye sonradan bakıyorum sadece.

dediğin gibi x faule y sarı kart olayı bana göre de anlamsız. ama bu şekilde gayet anlamlı olmuş.

aynı bakış açısını keşke fenerbahçe'ye rekor penaltı argümanında da kullansaydınız. (kaç kere açıkladım ama lehine+aleyhine penaltı sayısında gs ile arasında bu kadar bariz fark yoktu)

Sosyal ağlarda paylaş

Hesaba uydurdu demiyorum, bu yeni uydurulan birsey oldu simdi “gormesi gereken”. Bundan cok degil, 5 yil once guvenmedigin, haklarinda aciklama yaptigin, her hafta bu hakemler dedigin kisiler simdi otorite oldular bir anda. Bu adamlarin o zaman gecerlilikleri yoktu eyyamciydilar oydu buydu simdi ne degisti, soru bir.

Ikincisi 6 sari kart verilmesi gerekiyor diye tablo hazirlarken icine teknik direktor kartini ve kirmiziyi 2x saymak da cakallik olmus, ayrica digerlerine de bakmak lazim, dedigim gibi ben bu hakem hocalarinin fikirlerini de mutlak dogruymus gibi zaten kabul etmedigimi soyledim. Cok ozel bir meslek degil hakemlik, icine mactan sonra yorum katilacaksa zaten herkes yapiyor bunu.

Sosyal ağlarda paylaş

görmesi gerekeni trio ekibinin çoğunluk yorumuna göre yapmış ama oda saçma, dediğim gibi bu listeyi tutan adam bile bazen trio kararlarına karşı çıkabiliyor, ki çoğunluk olması da ayrı saçma, hepsinin hemfikir olduğu kararlar daha doğru olurdu  

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...