Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last of Us (2023) - HBO Max

Norak

Öne çıkan mesajlar

Allah allah şahane bölümdü - sesler ışıklar açılar müthiş bir yönetmen performansı vardı. Öykü de bence çok gerekliydi, karakterin geçmişini bilmek ... spoiler vermeden yazamadım. ben gene çok beğendim. 3'den sonra sezonun en iyi bölümü olabilir.

• Like 2
  • Nasi yani? 2
  • Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino, 02.03.2023 05:08 tarihinde dedi ki:

Sezonun en kötü bölümüydü açık ara. 

Gizli içeriği göster

dlcyi tam hatırlamıyorum bayikti biraz ama en azindan kiz zenci degildi. Dizideki zenci tam bir eblek mal. 

Spoiler

bölümü beğenmemek neyse de "en azından kız zenci değildi" talihsiz bi yorum olmuş

Sosyal ağlarda paylaş

8

Spoiler

mantarsiz bolum gorunce uzuluyorum tabi ama guzeldi baya 8, oyundaki gibi adim basi mantar olmasi da sacma olur obur turlu, oyuna sadik sahneler olmasi yeter her ne kadar oyunun her sahnesi diziye birebir uyacak sekilde mantikli olmasa da, pedro 2 bolumdur yattigi yerden para kazaniyordu derken ayaklandi sonunda sgsd

9. bolum sezon sonu haftaya

Sosyal ağlarda paylaş

sostizm, 02.03.2023 09:23 tarihinde dedi ki:

Allah allah şahane bölümdü - sesler ışıklar açılar müthiş bir yönetmen performansı vardı. Öykü de bence çok gerekliydi, karakterin geçmişini bilmek ... spoiler vermeden yazamadım. ben gene çok beğendim. 3'den sonra sezonun en iyi bölümü olabilir.

Katılıyorum.

Spoiler

İlk bölümlerde bi bahsetmişti Ellie, AVM'ye girdim bi arkadaşımla diye, ilk öldürdüğüm bu değildi diye, oraları doldurması hoşuma gitti. Immune mevzusunun nasıl ortaya çıktığını öğrendik, Ellie'nin de bu sert tavırlarının arkasında duygusal minik bi top yattığını gösterdiler falan güzeldi bölüm. Ellie'nin gidemeyip Joel'in yanına döndüğünde Joel'in "bakışları, el ele tutuşmaları falan duygulandırdı :')

GoT'da aksiyonsuz bölüm olunca ağlayanlar da 7. bölümü beğenmeyenlerdir kesin fdsfs

8. bölüm alev gibiydi zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

Saeros, 07.03.2023 09:16 tarihinde dedi ki:

8. bölüm de güzeldi ama ben biraz daha detay bekliyordum o community hakkında, sağlık olsun

Spoiler

Evet ya, ben de biraz daha görmek istiyordum onları, peder de az sayko değilmiş daha neler yapmıştır o. Yalnız Ellie tek başına skti attı community yi fdshd satırla kelle aldı bi de yaktı oraları, pederin foyalar da meydana çıkar büyük ihtimal. Son bölümde herhalde oradan birilerini görmeyiz

Sosyal ağlarda paylaş

ellie bağırttı ya, içinden geçti ortalığın

ha şey sahnesi pek inandırıcı değildi gerçi

Spoiler

bütün mekan yanıyor 2 dk sonra kafalarına çatı çökecek ölecekler, bir metre ötede kocaman satır var ama herif hala şey peşinde. climax olsun diye biraz zorlamışlar 😄

Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak öyle. ve gayet yerinde.

Spoiler

oyun sonrası konuştuğumuzu hatırlıyorum. joel'in yaptığının ne kadar doğru olduğunu tartıştıydık. en son vardığımız nokta şu olmuştu:

hayat joel'ın elinden herşeyini aldı, joel da insanlığın. ama bunu intikam için yapmadı, yine herşeyini kaybetmemek için yaptı.

ilk oyunun senaryosu güzel, yani çok detaylı bişey değil zaten ama oyun olarak oynarken güzeldi. oyunda çok daha bağ kurduğumuzu hatırlıyorum ellie ile, dizide ne kadar öyle hissettiniz bilmiyorum ama. belki oyunda çok daha fazla birlikte bişeyler yaptığımız içindir. ya da daha önce dediğim gibi bence karakteri yönlendirdiğimiz için daha fazla empati yaratıyor oyunlar, ilk kızını kaybettiğinde bile daha etkileyiciydi.

ikinci oyun çok daha brütal. ek olarak cinsiyet ajandaları falan daha ağır işleniyor, artık dizide ne olur kim bilir ilk oyunu böyle çevirdiyseler. ama ikinci oyun çoook daha dizilik, 2 sezonluk materyal çıkar dramalarıyla. ve sonunda yine oturup tartışırsın, neyse ikinci sezonun ilk bölümünde görüşürüz.

razzRaziel tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...