Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Römer Kıdfix SICT oto koltuğu

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

l1fk1f6.jpeg

sehhn1r.jpeg

Büyük oğlum için kullandık.
Koltuk kaza görmemiştir.
Sırt ve yanlardan saran kısmın köpük malzemesinden elimde yedek mevcuttur. Belki kırılır diye almıştım ama poşetinde duruyor.
Group 2/3
3,5-12 yaş
15-36kg
ISOFIX
Siyah renk kumaş (yıkanabiliyor. Arzu ederseniz farklı renk kılıf alabilirsiniz dist firmadan)
Yandaki çıkıntılar, yan darbelerde darbe sönümlemek için varlar.
Kafalığın kenar kısımlarında aşınma var. Benim araçta, yükseltince kenarlara sürttüğü için o tarz bir aşınma oluştu.
Yenisinde yan çıkıntılar küçültüldü. O modeli şu an ufak oğlum kullanıyor.

Güncel fiyatı ~2500TL civarıdır diye tahmin ediyorum.

Fiyat 650 TL

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

benim çocuğun koltukta kendi kemeri var koltuğun. (bunda zaten vardır.) arabanın kemerini çocuğa takmıyorum yani. koltuğun arkasında yeri var oradan geçirip sabitliyorum koltuğu. arabanın kemerle çocuğu da bağlamak çok tehlikeli bence. ama küçük gelmeye başladı ondan baktım buna. fiyat iyi. satılır gider bu. 

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, paramecium dedi ki:

Selam,

Isofix kısmı koltuğun içine doğru kıvrılıp gizlenebiliyor. Bu şekilde kullanmak sağlıklı değil ama. Savrulma anında koltuğun sabit kalıp, kemerin çocuğu kavraması gerekirken savrulan koltuk ile kemer arasında sıkışabilir çocuk.

Saygılar.

Abi naptın çocuğu değil kemerle koltuğu bağlıyorsun ? koltuğun emniyet kemeri ayrı. Ha ama isofix kadar güvenli değildir o kemer başladığın yer en nihayetinde plastik bir alan her zaman çıkabilir kayabilir kırılabilir vs. 

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Kemer, kafalık ile hareket ettiği için boynuna gelmiyor ?

Kafalığın kenarlarında kemerin geçeceği bir bölüm var. Koltuğu yerinde isofix tutuyor, ufaklık da aracın kemerini takıyor. 

Bundan önceki koltuk olan Besafe combi’de ve yeni doğan kitinde koltukların kendi kemeri oluyordu. Bu koltuk artık biraz yükseltip, yanal koruma ile araç kemerini kullanmayı sağlıyor.

Elimde Römer’in puset, baby-safe SHR II ve belted base’i de var. O set de 5bin civarı tutuyor sıfırı, 2bin liraya verebilirim. Koltuk, araç baseden alınıp direkt pusete takılabiliyor. Çocuklar yürümeye başladığında hemen puseti kullanmayı bıraktık biz, o yüzden çok az kullanıldılar. Yağmurluğu da olması lazım diye hatırlıyorum. Hatta sanki uçak koltuğu için de adaptörü vardı gibi…

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...