Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

macOS Big Sur - Startup'ta çalışan uygulamalar hk

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Selam, 

iş gereği müşteri vpn toollarını kurduydum. Fakat nadiren bu app'Leri kullaniyorum.

Startup'ta çalışan itemların listelendiği SysPref > user & grp'ta bu app'ler görünmüyor.

bikaç bakındım, aşağıdaki dizinde bu appleri buldum;

/Library/LaunchDaemons

Buranın içinde, disable etmek istediğim iki app var, biri citrix, biri de fortiClient;

com.citrix.ctxusbd.plist                              com.fortinet.forticlient.sandbox.plist                com.microsoft.office.licensingV2.helper.plist
com.docker.vmnetd.plist                               com.fortinet.forticlient.servctl.plist                com.microsoft.teams.TeamsUpdaterDaemon.plist
com.fortinet.forticlient.appfw2.plist                 com.fortinet.forticlient.vpn.plist                    homebrew.mxcl.openvpn.plist
com.fortinet.forticlient.config.plist                 com.fortinet.forticlient.wf.plist                     org.openvpn.client.plist
com.fortinet.forticlient.epctrl.plist                 com.microsoft.OneDriveStandaloneUpdaterDaemon.plist   org.openvpn.helper.plist
com.fortinet.forticlient.fmon2.plist                  com.microsoft.OneDriveUpdaterDaemon.plist             org.virtualbox.startup.plist
com.fortinet.forticlient.fssoagent_launchdaemon.plist com.microsoft.autoupdate.helper.plist

Böyle bu 3rd partileri yönetebileceğim, yaygın bi tool var midir?

Sosyal ağlarda paylaş

LuLu kullaniyorum yukaridaki yazilmis iki alternatif yerine. Resource acisindan daha hafif olmasi ve open source olmasi dolayisiyla tercihim. 

Benim gozumde alfred, hazel gibi olmazsa olmazlar kategorisinde. 

edit: komple startupdan kaldirayim, applerden kurtulayim tarzinda bi amac varsa paketleri engellemek yerine, yine LuLu ekibinin KnockKnock uygulmasi da ise yarar bi tool. Site linkini birakayim; https://objective-see.com/products.html

KHaRoN tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...