Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aydınlatmayan far sorunu

paramecium

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Emektar Scenic II'nin farlarından şikayet ediyordu babam. Bir süredir bende ve evet, yeteri kadar aydınlatmıyordu.

Farlar mercekli, projektör tipi denenlerden ve halojen ampul kullanıyor. Hemen Night Breaker sipariş etmeden önce farları adam edeyim dedim.

Farlarda hafif sararma ve bol çizik vardı. Bu sebep oluyordur diye güzelce parlattım. Açıkçası ışığın şeffaf yüzeydeki çizikler yüzünden kırılması ortadan kalkınca biraz düzeldi. Artık koruyucu cam ışığı kırıp parlamak yerine ışık içinden geçiyor sorunsuz. Ama yine de yeterli gelmedi.

Sonra şu lensleri temizleyeyim dedim. Renault diğer araçlar gibi kolay erişilebilir yapmamış! Multitool ile farın arkasını genişçe kestim ? Lens grubu çıktı rahatça. Gerçekten inanılmaz is olmuş. Sanki yanında mum yakmış birisi. Alkollü camsil ile  lensi ve ampulun bulunduğu reflektör kısmını temizledim. Gözlük bezi ile sildim toz bırakmamak için.

Sonuç şahaneydi ? Katarakt ameliyatı olmuş gibiydi farlar. 

Kirli lens:

QDsfYo.jpg

8TiRpp.jpg

Temiz lens:

xX9nlt.jpg

hzPuys.jpg

Kirli far:

oFE5v4.jpg

mCGOTe.jpg

Temiz far:

8jJ7PE.jpg

pphknT.jpg

Bunca iş sonrası Night Breaker Silver sipariş ettim ? Osram Ultra Life satılmıyor ülkemizde, olsa onu alacaktım. 

Farın aydınlatmasından şikayeti olanlara kesinlikle lensleri temizlemeyi öneririm.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...