Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cam izolasyonu

sardalya

Öne çıkan mesajlar

selamlar, yatak odasinin cok genis cam yuzey alani var ve gunes aliyor butun gun, ben bu camlara iceriden yaz boyunca aluminyum folyo yapistirmak istiyorum gunes odayi isitmasin diye, mantikli mi?

gun boyu duvardan vs emilen isinin gece disari cikmasini engelleme boyutu nedir?

yani gunduz ise yarayip gece bunaltir mi acaba

camlar cift cam

Sosyal ağlarda paylaş

yapılabilir sonucta güneş ışınlarını evin içindeki eşyaya vurmadan geri yansıtacak, ama bu iş için güneşlik denilen perdelerden kullanıyoruz, siz neden kullanmıyorsunuz? ayrıca aluminyum folyo nedir :d şöyle düzgünce bişey yap bari en azından karanlık olmaz ev folyo gibi.

ısının gece dışarı çıkışını da etkilemez o konuda rahat olabilirsin 

https://urun.n11.com/cam-filmi/aynali-cam-filmi-amerikan-cizilmez-P374550802

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

tesekkurler mantikliymis bu "cam filmi" :)) benimkisi vidayi cekicle cakmaya benziyor.

perde var odaya gunes girmiyor fakat gene de isiyi emiyor, oda sicakliginin ne kadari camdan giren gunesten gelen enerji ne kadari duvardan konveksiyonla geliyor bilemedigim icin bir sey diyemeyecegim ama gene de deneyecegim.

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Çocuklar için yaptığım çalışma odasını yeni bitirdim. Oda batıya bakıyor ve önü açık olduğu için batana kadar güneş görüyor. Çözümüm şu şekilde oldu:

Isıcam Konfor 3+ yaptırdım, boşluklar 16mm ve Argon gazı ile doldurulmuş. Bu oldukça etkili oldu ama camlar onca saat yoğun güneş altında kalınca kendileri ısınıyor. Hem aşırı ışığın rahatsız etmesini engellemek, hem de ısınan camın ısısının içeri yansımasını durdurmak için Ikea'dan Tretur stor perde aldım. Oldukça memnunum. 

Bir sonraki adım dışarıdan panjur veya kepenk taktırmak olabilir.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...