Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

display port'un bilgisayarı açtırmaması.

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

1 senedir 144hz monitörü kutudan çıkan dual dvi ile kullanıyodum. dediler display port daha iyidir falan. aldım bi tane geçenlerde. taktım kullanıyorum.

bu esnada da ekran kartım bayadır sorunlu. ısınıyor falan arada reset attırıyor çok da takmıyorum. dün yine yaptı ama geri açılmadı bu sefer. power tuşu iptal olmuş. noluyor falan derken kartı çıkardım geri taktım açıldı falan. dedim heralde artık çok ısınıyor gittim karta bakım yaptırdım. kart cillop oldu geldim taktım. gayet güzel çalışıyor.

sonra bilgisayarla işim bitti kapattım ve bir baktım geri açılmıyor. o an bi bokluk oldugunu anlayıp display portu söktüm aletten ve açıldı.

valla şuan bi sıkıntı yok. dvi ile kullanıyorum yine ama merak ettim. böyle birşey duyan var mı? dp böyle bişeye neden sebep olsun? dp ile diil de dvi ile kullanırsam ne kaybederim gibi sorularım var. teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi direk güç gitmiyor tuşa basınca. hiç açılmıyor. engelliyor gibi. kabloyu çıkardım direk açıldı. bu arada gpuyu çıkarıp geri takınca da açılmıştı. denemedim ama büyük ihtimalle kabloyu çıkarıp geri taksam yine açılacaktı. sinir oldum söktüm gitti artık dff
Sosyal ağlarda paylaş

dual-DVI 144hz goruntu verebiliyor ayri bir sey kullanmanin sana faydasi olmaz. (freesync/gsync bilemiyorum)

sorununun nedeni buyuk ihtimalle "windows 10 hibernation ozelligi" ve "hybrid sleep/fast restart"

bunlari kaparsan display port skintisi cekmemen lazim.

//
display port pin 20
http://monitorinsider.com/displayport/dp_pin20_controversy.html

The problem with this arrangment is that one should never ever connect the DP_PWR of the source to the DP_PWR of the sink: it's impossible for both pins to have exactly the same voltage, so connecting them together would effectively result in a short circuit condition.

///
ek kullandigin donusturucuden skinti yasiyorsun,
ekstra donusturucusuz sadece dp olan kablo kullanman lazim...
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

///
ek kullandigin donusturucuden skinti yasiyorsun,
ekstra donusturucusuz sadece dp olan kablo kullanman lazim...

dönüştürücü dediğin ucuna ekstra birşey takılan şey mi? ben direk kablo aldım vatandan display port dönüştürücü yok bunda ama?

bir de dvi ile 60dan 144'e geçince baya farkı görüyorum. o gördüğüm tam 144 değil mi yani?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...