Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monster Hunter: World

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

online session> search for an online session> filter search> quest preference> Arena seçip confirm.
12-16 kişilik gruplar oluyor. gathering hub a çık var olan queste gir yada kendin quest aç ne lazımsa. kısa sürede yaparsın. böylece değişik silahlarıda deneme fırsatı olduğundan benim hoşuma gitti.
özellikle double diablos falan baya kolay oluyor.
ShadowFury said:

Sosyal ağlarda paylaş

Çok sağol. Ben enayi gibi solo yapmaya çalışıyordum ahahahah.

Bayağı kolay kestim Rathalosu. İlkinde 23 dk, 6 defa ölerek kesebilmiştim, şimdi 2 kişi girdim, ölmeden(1 defa diğer eleman öldü) 9 dkda indi.

Yalnız bi Hammer Slide Attack var, düpedüz exploit. Bir o, bir de Wall Jump Attack. Ben olsam bu ikisini spamleyeni banlarım ya o derece.
Sosyal ağlarda paylaş

Buffing için ne kullanıyorsunuz?

Seed,Pill, Powder filan speedrunlar hariç gerekli mi mesela? Survival sorunu yaşıyorum hala, bütün buffları stacklesem işe yarar mı?

Sırf Demondrug/Armorskin kullansam yeter mi ya da? (permanent olanlar bunlardı sanırım)

Mushroomancer skilli ile Demondrug/Armorskin yerine Nitro/Parashroom yiyip aynı buffları alabiliyormuşuz, birkaç guideda gördüm. Mat tasarrufu harici bir olayı var mı bunun/kullanışlı oluyor mu?

Bir de hala gerekli gemleri düşüremedim.
Tempered Vaal Hazak farmlıyorum, ondan mı acaba? Online denk gelirsem Pickle bir de.
Kushala veya Teostra aynı tier mi sayılıyor, daha üst mü? Mesela sağlam gem düşürme ihtimalleri daha fazla olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

benim default olarak cantama koydugum seyler hep utility ve ofansif kullanim amacli (traps, barrel bombs, might seed, dung pod, vs)..

survival icin bir sey kullanmam gerekmiyor pek.. eger yaratik tank gibi vuruyorsa adamant seed falan kurtarmaz fight'i..

onun yerine kullandiginiz set full upgraded olsun.. defense, elemental resistancelardan cok daha onemli bu oyunda.. hatta main setinizi mutlaka augment edip, bir kat daha defense arttirmalisiniz..

gem konusunda daha once de demistim.. genel olarak decoration farmina cikabilirsiniz (tempered monster keserek, vs) ama belli bir deco'yu farmlamaya girismeyin.. cok fazla gem var ve iyilerinin drop rateleri cok dusuk.. omru hayatinizda attack deco dustugunu hic gormeyebilirsiniz bile (bana cok alakasiz bir fighttan dustu hic beklemeden).. o yuzden elinizdekilere gore set/build yapiyorsunuz hep.. ben mesele arch-tempered kushala icin build buldum bir tane webden.. elimde yok diye bazi decolari farkli koymak zorunda kaldim ama boyle daha bile iyi oldu..

kushala, teostra, vaal hazak hepsi ayni tier elder dragon.. eger ranged isen kesmesi en kolay kushala.. melee olarak ben en rahat vaal hazaki dovuyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

buff için en önemlisi yemek. ne lazımsa onu ye günün menusu hp ve stamina için iyi.

sadece defense veya attack bufflarından bahsetmiyorum, yemeğin verdiği skiller var mesela ilk öldüğünde saymayan skill var. ya da monster'ı bi kere daha skinlemeni sağlayan skill gibi.

günün menüsü genelde saçmasapan sharpshooter veriyor melee isen bi işe yaramaz. hp ve stamina olayını, max pot ve bbq ile halledersin.
Sosyal ağlarda paylaş

GS main olarak bende 2 tane wyvern ignition var.. bir tanesi health augmentli.. digerini de duruma gore augmentlemek icin tutuyorum. silah o kadar iyi.. farkli buildlerde farkli silahlarim da var tabi ama..

onun disinda su 4 item'a bakabilirsiniz:

said:
Sealed Eyepatch - 'Scrapping with the Shamos' event quest - 2 'Black Bandages' needed to craft.
Shadow Shades - 'A Flash in the Pan' event quest - 3 'Black Crystal Tickets' needed to craft.
Kulu-Ya-Ku Head - 'Egg Lovers United' event quest - 3 'Kulu-Ya-Ku Tickets' needed to craft.
Wiggler Head - 'Wiggle Me This' event quest - 3 'Wiggler Tickets' needed to craft.

tek parca ve almasi kolay hepsini.. shadow shades mesela benim arch-tempered kirin setimde var..

eger completionist degilseniz, diger eventler gereksiz.. pek bir builde gireceklerini sanmam..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...