Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mali musavir yardım

Quel-Thul

Öne çıkan mesajlar

Abi problem o işte.Protein tozundan omega 3 eksikliği oluşmuş. Tarifeyi koydum ilk sayfaya, 4-b-a ya bakacaksın. (Bilanço esasına göre limited şirket hizmet)

Gelir idaresinin açıkladığı tarifenin en altında 1. Grup iller için tarifeye %35 eklenir yazıyor. Benim attığım link İstanbul Serbest Mali Müşavirler Odasının açıkladığı o devletin eklemekle yükümlü tuttuğu %35 in eklendiği tarife.

Ancak ben senin beynine nüfuz edemeyeceğimi anladım artık. Takıl kafana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Tarifede belirtilen rakama stopaj dâhildir. Bu stopaj ücretini de müşavir/muhasebeci değil, serbest meslek makbuzunu kestiği firma/kişi muhtasar beyanname yoluyla öder.

Tarifedeki 560 küsür liradan stopajı düştüğünüzde 467~470 lira gibi net rakam kalır. Muhasebeciye ödenecek olan rakam budur.

Quel-Thul'ın muhasebecisi de tarifedeki min 470 liralık ücret yerine 625 lira istiyor. Olay bu. %20'lik stopajı da zaten muhtasar ile Quel-Thul devlete muhasebeci adına ödeyecek.

Tarife var evet, ama tarifede neyin dâhil veya hariç olduğuna da bakalım lütfen ;)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Abi problem o işte.Protein tozundan omega 3 eksikliği oluşmuş. Tarifeyi koydum ilk sayfaya, 4-b-a ya bakacaksın. (Bilanço esasına göre limited şirket hizmet)

Gelir idaresinin açıkladığı tarifenin en altında 1. Grup iller için tarifeye %35 eklenir yazıyor. Benim attığım link İstanbul Serbest Mali Müşavirler Odasının açıkladığı o devletin eklemekle yükümlü tuttuğu %35 in eklendiği tarife.

Ancak ben senin beynine nüfuz edemeyeceğimi anladım artık. Takıl kafana göre.

https://image.ibb.co/d7za16/sgg345345345_L.jpg

beynime nüfuz etmeyi geç filtreleme sisteminde takılıyorsun an itibari ile

shoo
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Ben, benim muhasebeciyi aradım sordum. Durumu anlattım, kendisi hesaplayıp söyledi. Hafiyelik yapıp gizem ortaya çıkartmaya veya teori üretmeye gerek yok. Hatta Quel-Thul'e de verdim iletişim bilgilerini, o da açıp sordu.

Fikir ve teori ile kimseyi yargılamaya lüzum yok.
Kimsenin hanesine 1 puan yazılmıyor burada yazdıkları neticesinde.

Aldığın hizmete bağlı olarak o rakamı daha yukarı da taşıyabilirsin. Ben daha üstünde ödüyorum mesela. Ama Quel-Thul'in aldığı hizmet ve fayda ortada. Asgari hizmet alıyor sonuçta.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Paramecium

Dert anlatmak var derdini anlatamamak var.

ben 625+KDV+Stopaj ödüyorum dememiş kimse. ben 625 ödüyorum denmiş.

Dolayısı ile onun ödediği paranın net 625 olduğunu bilmemiz için müneccim olmamız gerekiyor. Eğer ücret Brüt 625 ise ayda 60 tl için SMM'yi üzmek yersiz bir hareket. Net 470'in brütü 587 tl zira.

Peregrin said:

özel üni'den hukuk mezunu heralde, diplomanın parası çıksın diye yapıyo bu atarları.

İki tane hukuk fakültesi diploması var evde kardeş. İkisi de devlet üniversitesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Sonuçta genel kullanımda muhasebeciye verilen para bahsi geçen net tutardır. KDV ve stopajlı rakam muhasebecinin sana olan maliyetidir. Çünkü o KDV ve stopaj kısmı hiçbir zaman muhasebecinin eline geçmiyor, senin vasıtan ile devlete onun adına ödeniyor. Muhasebeciye verilen para olarak pek algılanmıyor benim gördüğüm kadarıyla.

Bir tek maaşlı muhasebeci çalıştıranlarda 'muhasebecinin maliyeti' şeklide telaffuzlara şahit oldum.

O söylememiş olabilir, belki bilmiyordur da, ama sen de sormadın :)
Neyse çözüldü bitti...

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...