Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sözleşme değişikliği

fresia

Öne çıkan mesajlar

mm bu arada dava yada uzlasma vs sonuclanana kadar baska ise girersen isveren seni dava edebilir tabi..beni kandirdi artniyet vs vs..

bizde calisan iscileri genellikle ole yildiriyorlar..dava birkac sene surer baska ise girersen kaybedersin bu arada nasil gecineceksin diye..
Sosyal ağlarda paylaş

çalışmak anayasal hak. örneğin kadınlar evlendikten sonra 1 yıl içinde eski iş kanununa göre istifa edip kıdemlerini alıyorlar (evlendiğimden çalışmak istemiyorum vb) ve başka bir iş yerinde çalışmaya başlayabiliyorlar. dava boyunca bir insanın evde oturmasını beklemek mantık ve hakkaniyet dışı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

niye istemeyesin? yani ya imzayı atıcan ya çıkıcan işten 2 ihtimal var zaten.
işe iade açsanda 2 sene sonra sonuçlanıcak davanda çıkıcak kararı adam sana peşinen veriyor
fresia said:

Suark said:

haftasoununu kitleyecekler

sözleşmeyi imzalamayabilirsin, sana tazminatını verip gönderirler. İşe iade açıp kazanabilirsinde.

O yüzden güzelce anlaşırlar, (ciddi bi şirketse tabi) al şu 5 maaşı diyebilirler

Anlaşmak istemezsem?
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Önceki sözleşmesinde saat ve maaş yazıyorsa ve sözleşmenin süresi bitmeden ise çok da mantıklı gelmedi bana?

Günde 1 saat belki çok değil ama belki çalışanlardan biri için aşırı kritik o 1 saat? Freelance çalışıyor belki mesela, işlerini yetiştiremeyecek falan? Veya annesi hasta işten çıkıp direk yanına gidiyor ona bakıyor falan. Veya kursa gidiyor iş çıkışı vs vs vs.

Boldlu kısımları önemseyecek bir işveren var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...