Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Offline wallet nasıl yapılır

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Merhaba,

Araştırmaya çalıştığım konu aldığım coinleri kendi bünyemde saklamak ve bunu yapmanın ne kadar kolay veya zor olduğu.

https://en.bitcoin.it/wiki/How_to_set_up_a_secure_offline_savings_wallet

şöyle bir makale buldum bu bitcoin için geçerli peki ben piyasaya çıkan herhangi bir coin türü için online/offline farketmez wallet nasıl yaratırım.

Teorik olarak mantığını anlatsanız da olur çünkü yukarıdaki makaleden mantıkla ilgili çok birşey anlayamadım belki de yetemedim.

TL;DR Ben x,y,z hangi coin varsa aklıma yatan al unut yapmak istiyorum fakat sitelerin yıllar boyunca kapanmayacağı ve almak istediğim coin çeşidinin sitede daha trade edilmemesi konularında endişelerim var. Çözümü nedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

1 - bitaddress.org a giriosun

2 - farklı kaydet diyip, masaüstüne atıyorsun

3 - internetin fişini çekiyorsun

4 - ordan single wallet oluşturuyorsun (istersen, paper wallet kısmından şifreleyerek de oluşturabilirsin, birinin kağıdı görme ihtimali yoksa, şifreye gerek yok, haa eğer biri bu key'leri görür diye tırsıyorsan, görse bile işine yaramaması için, şifreleyebilirsin paper wallet kısmından)

5 - iki tane key veriyor,
soldaki public key(sana para gönderilen),
sağdaki private key(önemli olan bu, asla kaybetmiyorsun ve saklıyorsun)
bunun fotoğrafını çek ya da ss alıp bas, direk yazıcı ile basarsan sayfayı key'ler gözükmeyebilir-güvenlik amaçlı

*önemli nokta, key'ini sakladıktan sonra para transferini gerçekleştirmek.

6 - sonra satın aldığın btcleri public key adresini vererek, bu offline wallet'a aktarmış oluyorsun ve istediğin gibi unutabilirsin artık.

edik: btc için anlattın, diğer currencyler için de aynı tarz olsa gerek. mantık bu ama
Sosyal ağlarda paylaş

shitcoinler içinde uygulamak istiyorsan hepsinin wallet clientları indirip offline modda, private keylerini generate edeceksin işte wiki sayfasında anlatıldığı gibi.

rinse & repeat;
Run bitcoin while disconnected to the internet. The client will show 0 connections and 0 blocks, but it will still generate a wallet.dat file and a bitcoin address.
Encrypt your wallet using the strong and unique password from step 2 above. (Bitcoin Client > Settings > Encrypt wallet)
Copy wallet.dat (found in hidden folder .bitcoin in your home directory) to USB drive.

offline iken şunuda kullanabilirsin; https://walletgenerator.net/
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...