Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Unity - Exe ve Dll çağırma

Chastor

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar, Unityde serial kullanan bir projem var ama yıllardır System.IO.Ports kütüphanesi Unity'de buglı ve "BytesToRead()" fonksiyonu null dönüyor.

Yakın zamanda düzeltilmeyeceğini düşündüğümden gerekli fonksiyonları içeren bir exe oluşturup Unity'de external olarak çağırıyordum. Şimdiye kadar çok bir sorun çıkmadı ama Firewall ve bazı virüs koruma programları exeyi engellediğinden exe yerine dll oluşturup onu çağırmayı denedim. İlginç bir şekilde exe de hata vermezken dll de yine "BytesToRead()" fonksiyonu hatası alıyorum.

Çok bir bilgim olmadığından sorunun çözümünü bulamadım. Aynı scripti exe olarak çağırmakla dll olarak çağırmak arasında nasıl bir fark var ki birinde Unity'nin bugından kurtuluyorken diğerinde takılıyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Sallıyorum ve çözüm de değil ama admin olarak çalıştırmayı denedin mi? Bi ara bi şeyle uğraşırken denk gelmiştim, bi şey naparsam yapim null dönüyodu, meğer admin yetkisi istiyomuş, hata fırlatmak yerine null dönmüş adam.

Oyunu Unity'den başlatırsan Unity'yi admin olarak çalıştırmış olman yeterli sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...