Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motorlu Taşıt Değer Kaybı Nasıl Alınır?

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Araç 3 yaşından küçükse hasarın 1/3 - 1/4 kadarı karşı tarafın kusur payına orantılı olarak alınabiliyor, onun için de servisler genelde ne dilekçe verilmesi gerektiğini biliyor genelde. Bilmiyorlarsa da basit bir avukat işi, belki gerek bile yoktur hatta, matbu dilekçesi olabilir nette.

Sigortadan alınıyor bu arada o para, cepten değil. Herifin primi biraz artar seneye tabii ama o kadarını da vururken düşünecekti. Saçma sapan acımayın, alın paranızı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kullandığım aracın servisi tarafından yönlendirilmiştim. İşlerini temiz yaptılar. Bakıköydeydi sanırım ofisleri zaten yakınımdaki notere vekaletimi almak için gelen bayan arkadaş dışında kimseylede yüz yüze tanışmadım :)

avukat bilgi

Büyük Hukuk Bürosu
Furkan Bey
0 532 069 33 56

Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

benim arabada 12000lik çıkan masrafa karşılık, sigorta şirketim değer kaybı davasını otomatik açmıştı. 1 ay sonra falan da hesabıma yattı para. ama total değer kaybı 1500tl falan yattı, matah değildi yani.

Oha çok saçma değil mi abi? Kusura oranı kaçtı sizin?

Benim karşı taraf %100 kusurlu.

edit: Birde ben velaket falan vermeden kendim uğraşmak istiyorum. ekşi'de bir kaç yol yordam buldum. Sanırım şuan ilk yapmam gereken bir eksper bulup değer kaybı tespiti dosyası açtırmam gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Mayhem said:

MrLevie said:

benim arabada 12000lik çıkan masrafa karşılık, sigorta şirketim değer kaybı davasını otomatik açmıştı. 1 ay sonra falan da hesabıma yattı para. ama total değer kaybı 1500tl falan yattı, matah değildi yani.

edit: Birde ben velaket falan vermeden kendim uğraşmak istiyorum. ekşi'de bir kaç yol yordam buldum. Sanırım şuan ilk yapmam gereken bir eksper bulup değer kaybı tespiti dosyası açtırmam gerekli.

var mı bunda bir gelişme?
karşı tarafın %100 kusurlu olduğu ufak bi kaza yapmıştık ama servis daha hesap çıkarmadı. hasara göre devede kulak mı kalıyor hep aldığımız para?
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

Mayhem said:

MrLevie said:

var mı bunda bir gelişme?
karşı tarafın %100 kusurlu olduğu ufak bi kaza yapmıştık ama servis daha hesap çıkarmadı. hasara göre devede kulak mı kalıyor hep aldığımız para?

halen uğraşıyorum.

eylüldeki kazada tramer 7200 try işledi. 2600 try değer kaybı çıktı, itiraz ettim 3500 tl istedim tahkim kurulundan yanıt bekliyorum. bu arada bu kazada bagaj kapağı ve bagaj havuz sacı falan değişti.

aralıkta yeni bir kaza dosyası açtırdım. bu sefer tramer 4300 işledi. sol çamurluk ve kaput değişti. 1500 tl değer kaybı çıktı şaka gibi. bunada 2500 try istettim. tahkim kuruluna gönderildi.

yani 2 dosyanın kapanmasını bekliyorum. gelişmeleri yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler yeni konu açmayayım. geçtiğimiz haftasonu gittiğim bir otelin garajında güvenlik görevlileri veya vale mi bell boy mu nedir, müşteri arabası qashqai ile benim aracın sağ arkasına vuruyor kapalı garajda. sağ stop lambası kırılıyor ve hemen ordaki tamponda oynama mevcut.

Tutatak tuttuk, otel karşılayacağını belirtti. Mini onarım kapsamında boyasız halletmeye çalışacağım. Bu durumda tramer kaydı oluşuyor mu? Aracı sıfır aldım ve daha 2 ay anca oldu, değer kaybı gibi bir şey söz konusu olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...