Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2009'da alinan heyet raporu yuzunden yenisini alamamak

Tim

Öne çıkan mesajlar

Tim said:

applev0dka said:

Tim said:

Ben de diyorum bu apple niye OW'da bu kadar kotu. arkasindan geleni duymuyomus adam :P

Hea ya sagdan gelenlerde sıkınti var sdfsf

Tek kulakla cs'de taşıyoruz iste arkadaslari arada sirada. Yine ow cok dert olmuo da cs zorluyor.

Gercek hayatta insanlara soldan yaklasmaya soluma almaya alistim aynısını csde yapıyorum duvar kenarinda falan sdfsf

E isitme cihazi falan cozum olmuyo mu abi buna?

valla tam %100 bilmiyorum ama sinir duyumu 0 kulakta, sadece kemik duyumu var, o da titreşim işte. böyle bir şekilde işitme cihazı fayda eder mi bilmiyorum, takmayı düşünmediğimden pek araştırmadım da.

ancak işte bilimsel gelişmeler ile sinir hücreleri konusunda bir şeyler olur öyle ancak, onu da ben göremem sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

valla tam %100 bilmiyorum ama sinir duyumu 0 kulakta, sadece kemik duyumu var, o da titreşim işte. böyle bir şekilde işitme cihazı fayda eder mi bilmiyorum, takmayı düşünmediğimden pek araştırmadım da.

ancak işte bilimsel gelişmeler ile sinir hücreleri konusunda bir şeyler olur öyle ancak, onu da ben göremem sanırım

Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 20 yıldır böyle yaşayınca alışıyorsun artık refleks oluyor bazı şeyler.

masada sağ başa geçme, insanları sürekli soluna alma, sağındaki biriyle konuşurken falan sol kulağımı çevirme.

şuan duymaya başlasam baya zor alışırım gibi geliyor :D

bi sınavlarda kopya çekerken zorlandım çok bir de gaming olayında sdsafsa
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

```
Çalışma gücü kayıp oranı %40–69 arası olanların aylıkları 126 YTL
Çalışma gücü kayıp oranı %70 ve üstü olanların aylıkları 189 YTL
%70 üstü sakatlığı bulunan vatandaşlara, üç aylık maaş olarak, 567 YTL maaş verilmektedir
```

Devletimiz korumus kollamis cidden. 150-200 lirayla gul gibi gecinip gidiyodur calisamaz durumda olan vatandasimiz.

Adamlar YTL de kalmış abi baksana, güncellenmemiştir belki. Hoş güncellenmiş hali ne kadardır sanki...
Sosyal ağlarda paylaş

2022 diye geciyor..

01.07.2017-31.12.2017 döneminde geçerli olmak üzere 2022 aylık miktarları şu şekildedir:

65 yaş üstü yaşlılık aylığı: 754, 45 TL (1 aylık miktar 251, 48 TL)

%40-69 engelli aylığı: 1132, 98 TL (1 aylık miktar 377, 66 TL)

%70 ve üstü bakıma muhtaç engelli aylığı: 1699,47 TL (1 aylık miktar 566, 49 TL)

18 yaş altı engelli yakını aylığı: 1132, 98 TL (1 aylık miktar 377, 66 TL)...

fistanin yazdiklari aykipi goygoyu..butun medya ya pompaladiklari butun bakima muhtaclara bakanlara baglanacak aylik yardim diye lanse edip 10 kisye mi ne verdikleri rakam..
evde bakim hizmetleri ayligi diye geciyor..

01.07.2017-31.12.2017 döneminde geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları 1027,06 TL olmuştur

01.01.2017 - 31.12.2017 tarihlerinde geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları için hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı, 847, 16 TL olmuştur. (Kesir kısmını yuvarlamadım.)..

demisler..
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

heyet raporunun neden süresi olsun ki ?

ben de kulaktan dolayı rapor aldım, e 13124521 yıl geçse de düzelmeyeceği için raporun süresinin olması saçma geldi biraz.

yine de konuyu takipteyim

geçen yıllarda bizim kürt rıdvanın dükkanında bi arkadaş gelmişti tekerlekli sandalyede adam ömür boyu öyle yaşıcak bacakları için raporlarla uğraşıyordu..
5 yıldı galiba süresi hatırlamıyorsam adamın raporu bitmiş isyan ediyordu sanki düzelecek diye
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Ahali selam,

Dun hastaneye gittik biradere hem askerlik hem de is-kur icin engellilik yuzdesini gosteren heyey raporu almaya. Bankodaki abla dedi ki 2009'da almissiniz zaten, o yuzden alamazsiniz. Il saglik mudurlugune gidip, 2009'daki rapora itiraz edip, sonra gelip tekrar istememiz gerekiyormus da, 2009'daki rapor gecerliyse hala itiraz falan etmek istemiyorum. Simdi sorularim sunlar;

1 - 2009'daki raporun gecerlilik suresi var diye biliyorum ama yok dendi. Dogru mu?
2 - Bu rapor Mersin Devlet Hastanesi'inden cikarildi ama sonra hastane kapandi, yerine alakasiz bir yerde Mersin Sehir Hastanesi geldi. Bu rapor orada midir? Suretini nerden alirim?
3 - Asli gibidir diye kaseletsek bunu is-kur ve diger kurumlarda isimizi gorur mu?
4 - Askerlik subesi bizi arayip bizden isteyecek dedi hastanedekiler, 2009'daki rapor tekrar gidince yenisini ister mi askeriye yoksa 2009'daki OK der mi?

Summon dana22

Tsk.

Asker devlet raporunu gördükten sonra kendi tetkikleri için askeri hastaneye yönlendiriyor. Burada tekrar muayene/tetkikler yapılıp, heyete giriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi engelli raporu için heyet ve engelin olduğu bölümden muayneye ihtiyaç var, ilk raporun süresi 2 sene geçerli, daha sonra aynı oranlar devam ediyorsa hastalığın durumuna göre süresiz raporu veriyorlar.

Eski raporlar için sıkıntılar mevcut, hakemlik yapan hastaneleri belirledi sağlık bakanlığı, zamanında her hastane raporu dağıttığı için (engelli) kimin oranı nedir bilinmiyor.

Vergi indirimi yazan raporlarda işin espirisi erken emekli olabilme imkanı işte. Vergi indirimi almak için elindeki süresiz raporla vergi dairlerine başvuruyorsun, eğer eğreti bir hastanede alınmış ise, vergi dairesi seni hakem bir hastaneye yönlendirebiliyor.

Askerlik için ilk muayneye gittiğin zaman elindeki raporlar gidiyorsun, onlar tekrar muayne edip duruma göre kendi raporunu veriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...