Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Canon 650D ve ekipmanı

DareJedi

Öne çıkan mesajlar

Sony Alpha serisine geçiş yapacağım için bunu satmak istiyorum. Alıcısı çıkar mı bilmem ama makine oldukça az kullanıldı sürekli çantasında taşında ilk günden beri (03.01.2013) lenslerde filtre takılı. Hiçbir sorunu yok. Shutter sayısı 8482. Sahibinden linki için tıklayınız ilan onay aşamasında olduğu için şu an açılmayabilir. Sabah onaylanmış olur sanırım.

Satış içeriği:
Canon 650D Body
Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 STM IS Lens
Canon EF 50mm f/1.8 II Lens
B+W 67mm Slim Circular Polarizer Filtre
Hoya 67mm Ultraviolet UV (C) Haze Multi-Coated Filtre
SanDisk Extreme SDHC I 16GB SD Kart
52mm -> 67mm Step Down Ring Filtre Adaptörü
Digipod TR 580AN Su Terazili Tripod
LowePro Nova 170 AW Su geçirmez taşıma çantası

Sahibinden üzerindeki satış fiyatı 2200TL Pati'ye 2000TL'ye helalinden veririm. Sıfır Sony A6000 var ise takas için konuşabiliriz. Zannımca tamamı için istediğim fiyatta bir anormallik yok gibi tek tek satmaya çalıştığımda tabi satılır ise 2500TL'yi bulabiliyor. Almak isteyen olur ise komisyon farkı ile sanalpazar vb sitelerden de ilan açabilirim taksit yapılmış olur en azından.

http://i.hizliresim.com/bGqz3Z.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

650D shutter life min 100k olduğu düşünüldüğünde çok kullanılmamış demek oluyor diye düşündüm açıkçası. Kullanılan süre ve shutter oranı olarak. Ne makineler var adam 1 yılda 60k'yı görmüş mesela ona nazaran yıpranma payı da artıyor tabi. O bakımdan öyle demiştim. Yanlış ise düzeltilebilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

çok anladığımdan değil ama 8.5k shutter "oldukça az" mı ya?

hani "2013'ten bu yana 8 buçuk bin az abi tabi ya <3" denebilir de, sayı olarak az mı?

-baltalamak için sorulmamıştır.

oldukça epey çok az

50k'ya hatta 100k'ya kadar az sayılır ya canavar gibi shutter var hepsinde bunların
Sosyal ağlarda paylaş

mirrorless olayı bence tam bi hype, onun yerine dslr ff gitmek daha mantıklı. tek olayı hafiflik. hatta sırf bu yüzden m5 düşünürken 200d'ye kaydı gönlüm.

bi kaç aya beyaz rengi gelir türkiyeye zıplarım. pratiklik önemli benim için, birde dx lenslerimi kullanmaya devam etmek istiyorum.

senin için ise önerim;
ff dışında bi makinaya geçmek imaj kalitesi açısından öyle çok aman farkettirmiyor ne yazıkki.

5 senelik ff makinalar, sıfır yesyeni 10fps-weather sealing+gps+wifi+touchscreen dx makinaya göre çok daha iyi imaj kalitesi sağlıyor. ve ikisi de 2k dolar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi iso değerleri yaklaşık aynı. tek olayı hafif olması;

onun yerine benim gibi yap 200d (aka sl2) al.
yine alırsın 24mm ya da 35mm pancake lens takılırsın.
aynı zamanda 18-135de çantada durur.

a6000 ile level atlamayacaksın yani, tek olayı küçük olması.

ha ff alacaksan eğer; aynasız ya da dslr farketmeksizin imaj kalitesi olarak bi ileri noktaya geçersin. yoksa hepsi aynı nane
Sosyal ağlarda paylaş

Level atlama demeyelim de sıkılma diyelim buna zaten Mark II var bir tane de o yüzden 650D atıl konumda artık ikisi de aynı tipte olunca zaten öyle bir alet taşıyacak olsam Mark II'yi alıp giderim mantığındayım. Sony alıp hafif ve pratik bir şey ile daha rahat fotoğraf çekmenin peşindeyim. Bir de 200D'de halen 9 odak noktası varken 3 yıl önce çıkmış olan A6000'de 179 nokta olması çok acı bir şey. Aynı şekilde 200D çarpanı 1.6 iken Sony'de 1.5. Viewfinder'da mesela %100 ve 7x olması avantaj vs vs.

De hadi alınsanıza bebe belik doğunca şukela fotolarını çekersiniz.
10 Eylül doğum günüm o zamana kadar satılsa da kendime fotoğraf makinesi hediye etsem...
Sosyal ağlarda paylaş

hafiflik olarak baya avantajı var aletin ona bişi demiorm.
af noktası olayı da hiç bi zaman kullanmadığım bişi. netlemeyi her zaman orta tek noktadan yaparım ben o konuda da benim kullanımıma avantaj dezavantaj olmayacaktır.

https://img.gawkerassets.com/img/19bqasj11n445jpg/original.jpg
a5000'e çok alışamadığımdan heralde düşüncem bu şekilde.. ama çok tatlı alet ya
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...