Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dead cells

senko

Öne çıkan mesajlar

ay hele şükür, hollow knight reis başlığımda dedsels oynayın bla bla diye ortalığı kirletiyollardı, iyi oldu başlık.

15-16 saatte baya ilerledim de o zincirlere bağlı topçuk boss'u öldüremedim ya bi türlü. dot build kasıyorum molotoftur, yere atılan saw blades'tir, bleed'tir, zehirdir... daha oynak hoplamalı zıplamalı kasmam lazım sanırım.

bir de oyunda resmen roadhog var lel

trailer'sız olmaz:

https://www.youtube.com/watch?v=Q1ZGq1mk1KM

özetlemek gerekirse, oyun rouge-lite. ölünce en baştan başlanıyor, mekanlar randomize. ama ölünce tüm progress gitmiyor, her bölümün sonunda kazandığımız cell'leri vendor'umsu bi elemana basıp silah / gear unlock'lıyoruz (rouge legacy'deki gibi ölünce değil, bölümü ölmeden geçebilirsek :P) unlock'ladığımız malzemeleri oyunda sandıklardan falan bulup kullanmak mümkün. ek olarak, bazı işleri (quest'imsi) başardıktan sonra kazandığımız rune'larla da metroidvania stayla yeni yetenekler açılıyor. kısaca hem rouge, hem metroidvania öğeleri var, rougevania diye birleştirmişler, tatlı olmuş.

pixel art ama animasyonlar akıcı, efektler güzel. müzikler de iyi. gideri var. ama zor :)

ha bir de şu an early access'te ama baya gideri var, 15 saatte bitiremedim hala. o geçemediğim boss son sanırım ama daha yeni daily challange'lar falan bişeyler geldiydi. bir de bazı bölümlerden sonra birden fazla bölüme geçmek mümkün, onların içinde saçma zor olan bi tanesi var, orayı hiç bitiremedim mesela. garip garip yerlere gidiyor olabilir. özetle tüm content'in 20-25 saati vardır diye düşünüyorum. gerçi howlongtobeat.com 10 saat falan demiş. gitgut da diyebilirdi :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk bolumde silah upgrade i gelmezse oyun iskence halini aliyor
Ramparts ta çünkü lvl1 silah ile olmuyorlar resmen, 2-3 kisiyi kontrol edebikiyorsun ama 3 ten fazlasinda dmg kacinilmaz.

Ilk bolumde illa trap bomb geliyor ama her seferinde aramak sikici oluyor biraz.

Ben simdilik ilk haritayi es gecip, sewerste biraz dolanip rampartsa geciyorum. Sondaki bossta yatiyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu oyunu doğru anladım di mi

ölünce en başa geçiyoruz
içeride bir kaç map var. ölmezsek onlara giriyoruz bosslar falan var.

hep bu şekilde mi ? ölmedne silah upgrade i falan benim için tam bir hayal. illa ki yapışıyorum yere. hele çift ok atan bir boss var. ilk boss heralde tek onu gördm şimdiye kadar. her seferinde elime verdi it.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
Claiborne said:

ama en çok sevdiğim bir kere kestiğiniz bossu artık her runda kesmek zorunda değilsiniz.

15dk boyunca emek emek oynadığım runımda black iron bridgedeki bossla karşılaşınca yine kan beynime sıçradı. ilk oynadığımda bossu skipleyince ne kadar heveslenmiştim ak. meğer bugmış.

https://www.reddit.com/r/deadcells/comments/7o2xoq/proof_for_boss_skip/
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...