Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kira sözleşmesi cayma

Red

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

Deveye sormuslar hikayesi, hele mulayim sakin olursan veya tam tersi genis olursan opuyorlar bu ulkede

Bizim uyuz kiraci 2 yilda 6 kere boru patlagi onartti ayni yerden hepsi, sonuncuda demekki senin getirdigin usta beceremiyor odemem dedim diye afra tafta yapti, bir ay sonra "bu ay kira odemiyorum, cikiyorum evden depozite sayin bye" diye sms atip azerbeycana kacti. Adam evin icine etmis resmen.

Evin konum cok iyi idealtepe sahilde, dedim anneme remax a ver bu defa en azindan ciddi calisiyorlar diye, kiralik piyasasi cok dustu efendim diye 140 metrekare eve 1600 minumum yazmis sozlesmeye, telefonda 1650den tek kurus asagi teklif icin arama dedigim halde. Bide ustune "kiraci leylak rengine boyamis yatak odasini oyle zor olur vermesi" diyor sanki kiraci ciktimi evi boyatmak ev sahibin goreviymis gibi, banane yeni kiraci begenmiyorsa boyatsin. Okul sezonu tam, birsuru okula yakin, ulasimi kolay ki tren acildimi istasyona 200 metre filan. Bide ustune altaycesmede benzer bi ev varmis onu soyliyor sanki dip dibeymis gibi evler. en son aspirator eski filan dedi iyice dellendim, acin okuyun sozlesmeyj neresinde aspirator tamirati bizim diyor arti eski aspritoru biz birakmayi tercih ettik diye

Falan filan moralim bozuk bu kira islerine bu ara, biz tutarken ev sahibi "altin varakli kapi yaptir istersen banene, isinma haric hicbirseye karismam" diye verdi, sohben patladi "yaptirmam, isine gelmiyorsa cik" dedi vs. herif iktisat profesoru kurusuna kadar zam hesabi yapiyor filan.

tam nerde ya, boşsa ben tutarım, benim kiraya zam gelmeden? =)
Sosyal ağlarda paylaş

ya iyi niyete bakmıyor adamlara kozu verdiğinde, Red genel olarak sokak hukukuyla büyümüş "parası neyse verelim" diyecek bir tip, ama adamlara ulaşamaması, bir öyle bir böyle konuşmaları, terslemeleri falan triggerlamış.

ama avukat eğitim düzeyi nedir, golden shower falan diyince ben bi hoş oldum. küfürbaz ama samimi bir avukat canlandı gözümde, "kürek gibi iş yapıyosunuz sonra bana ağlıyorsunuz" diye yakamı silkip tokat atacak bi avukat böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Laurelin said:

Deveye sormuslar hikayesi, hele mulayim sakin olursan veya tam tersi genis olursan opuyorlar bu ulkede

Bizim uyuz kiraci 2 yilda 6 kere boru patlagi onartti ayni yerden hepsi, sonuncuda demekki senin getirdigin usta beceremiyor odemem dedim diye afra tafta yapti, bir ay sonra "bu ay kira odemiyorum, cikiyorum evden depozite sayin bye" diye sms atip azerbeycana kacti. Adam evin icine etmis resmen.

Evin konum cok iyi idealtepe sahilde, dedim anneme remax a ver bu defa en azindan ciddi calisiyorlar diye, kiralik piyasasi cok dustu efendim diye 140 metrekare eve 1600 minumum yazmis sozlesmeye, telefonda 1650den tek kurus asagi teklif icin arama dedigim halde. Bide ustune "kiraci leylak rengine boyamis yatak odasini oyle zor olur vermesi" diyor sanki kiraci ciktimi evi boyatmak ev sahibin goreviymis gibi, banane yeni kiraci begenmiyorsa boyatsin. Okul sezonu tam, birsuru okula yakin, ulasimi kolay ki tren acildimi istasyona 200 metre filan. Bide ustune altaycesmede benzer bi ev varmis onu soyliyor sanki dip dibeymis gibi evler. en son aspirator eski filan dedi iyice dellendim, acin okuyun sozlesmeyj neresinde aspirator tamirati bizim diyor arti eski aspritoru biz birakmayi tercih ettik diye

Falan filan moralim bozuk bu kira islerine bu ara, biz tutarken ev sahibi "altin varakli kapi yaptir istersen banene, isinma haric hicbirseye karismam" diye verdi, sohben patladi "yaptirmam, isine gelmiyorsa cik" dedi vs. herif iktisat profesoru kurusuna kadar zam hesabi yapiyor filan.

tam nerde ya, boşsa ben tutarım, benim kiraya zam gelmeden? =)

Idealtepe sahil usgecitin orada ya ama emin ol benim gibi evsahibi ile yapamazsin :3

Bizim evsahibi resmen hayata ve is dunyasina bakisimi degistirdi, machiavelli bir bu adam iki. Sorun cikaricagi zaman avukatina yollar ama en ufak bi kusur bulsun fransada yasadigi halde dikilir kapiya, gecen sene zam hesabi yapiyoruz emlakci 10 lira yuvarlayin dedi adamla ugrasmamak icin, gercekten kurus hesabi yapiyor eksikse geliyor kapiya ehueheue
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu 4 kere güzel güzel yazdım. Hala sözleşmeyi imzaladım ama taşınmadım Para mı ödiyeceğim bir de diyor. Sözleşme abi bu yaptırımı olmıyacak olsa niye imzalatsın insanlar.

Yaralı parmağa işenmemiş deniyor. Daha nereye ne kadar işeyeceğiz? Adam üstüne işetmek iatitorsa yeri burası değil.

Xenus da yazmış en az 3 kere.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet iste zengin ile keko arasindaki cizgi buymus cidden :D

Biz geldigimizde su an oturdugumuz evde aspirator bile yoktu, 90lardan kalma les halifleks kapliydi odalar ve pencereler hala curuk, doluda iyice sisme yapmis adam genede ben karismam diyor

Obur yandan kendi 2 senelik aspiratorumuzu orada biraktik almak yerine, annem bide yedek filtresini bile vermis kiraciya. Adam dugmelerini kirmis, yag icinde birakmis ek yedek filtre almamak icin falan filan. 15inde cikmis "aidat aysonu aliniyor diye odemedim, erken ciktim size iyilik olsun diye" diyor ki kontratinin bitmesine 6 ay var. annem o kadar iyi niyetliki adamin karisinin vatandaslik isleri icin mahkemeye beyan verdi komsular vermek istemedigi icin filan.

Ticaret iyi niyet esasindan yuruyen birsey ama turkiyede kimin kime disi gecerse uzerinden yurudugu icin iyi niyet gostereni dupeduz salak pozisyonuna getiriyorlar. Donanimhaber mezarcilari bir turkiye gercegi iste, happymerchant bile kazan/kazan ile kar maksimizasyonu yapilabildigini cozdu gecen yuzyil ama bizim ticari iliskilerimiz hala kazan/kaybet uzerinden gidiyor ne yazikki :D
Sosyal ağlarda paylaş

ev sahipleri cogunlukla ulan evimizi kiraliyoz iste daha ne istiyonuz gapciklar diyip boya aspirator sineklik tesisat cohostur ama BE NA NA modunda oldugundan kiracilar genelde ustleniyor o isi

ben mesela kiraladigim her evi kum bejine boyatirim evsahibini ırgalamaz kendi tercihim ama tesisatta sikinti varsa hele de elektrikteyse cok fena darlarım
Sosyal ağlarda paylaş

imzaladığınız kontratta altyapı ile ilgili giderlerin ev sahibi üzerinde olacağı bilgisi yazıyorsa, yaptırıp kirayı yaptırdığınız oranda düşük yatırıp devam edin hayatınıza.

hani hak hukuk var dicemde gülme geliyor tabi kimsenin bir şeyi takip ettiği yok. hakkınızı yedirmeyeceksiniz bu memlekette. herkes kendi adaletini sağlayabildiği kadar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi kanun cikiyo kiraci ubermench oluyo , 5 sene sonra bi degisiyo kanun, ev sahibi derebeyi ilan ediliyo.

Zaten herkes "hak verilmez alinir" mantiginda yurudugu icin yapacak bisi yok.

Bu sartlar altinda turkiye tarihinde degismeyen tek sey kiracinin hayirlisina denk gelmek. Evi kiraya vermeden once karsidakinin seceresini cikartmak ve mumkunse bagcilarda ev sahibi olmamak.
Sosyal ağlarda paylaş

arada yazılanları okumadım ama red in işi biraz iyi niyet ile çözülmesi gereken bir şey, masraf yaptım diyor, masrafta ortada olması lazım zira tesisat sorunu vardı diyor, belli ki niyet etmiş oturmaya ama ters bir durum olmuş olmamış mantıklı olup konuşup anlaşmak lazım, insanlık böyle bir şey, nihayetin taksi sırası değil ki sona attın sezonu geçti falan desin... ama evi olan adama kuveyt emiri muamelesi yapan kiracılar yüzünden adam delirmiş olabilir :)

diğer taraftan, türkiye nüfusunun büyük çoğunluğu servet düşmanı maraba olduğundan, diğer kalan kısımın hatırı sayılır bir sayısı ise kendi malının bile kıymetini bilmeyen bilinçsizlerden oluştuğundan, kiracının gireceği evin dört başı mamur bırakılma isteği oldukça fantastik bir beyan oluyor

niye? çünkü tahmin edebileceğiniz gibi sosyal tespit veya sıkıcı hayatında bir meşgale olsun diye insanlar mülkünü kiraya vermek istemiyor, bir gelir kalemi olsun diye bunu yapıyorlar. işte, bu ahval ve şerâit içinde "ne var lan, yılda bir kere 5.000tl parayı beyaz eşya veya nalbura versen ehi ehi ehi" demek yine, taktir edersiniz ki pek iyi karşılanacak bir öneri gibi durmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

10 gündür milletin peşinden koşup uzlaşmaya çalışmışım. sadece 2 gün boyunca kiralamış olduğum ev için 3.700'den vazgeçmeyi de teklif etmişim. ben kötü niyetli oluyorsam hakim olmaman milletin hayrına.

neymiş imza atmışım. bazı durumlardan ötürü vazgeçmem gerekti. karşı taraf tamamen çirkef ve ruh hastası. sabaha kadar hukuki olarak haksız olayım farketmez. 2 gün evinin ilanını indirdi diye götümüze kadar almaya hakkı yok. 5 aydır bışmuş zaten ev.

neyse ben sabah fesih için ihtar gönderip. kaç ay kira götüme kaçacak diye merakla bekleyeceğim. yapacak bir şey yok. depozito ve masrafı geri alsam bile yine bi 6bin tl kötü niyetimden dolayı çöpe gidecek.

Abi sozlesme imzalamissin. Uzlasmasa ne olacak? Sozlesmende cikisla ilgili birseyler yazdirmadin mi? Eger cayacaksan bir sozlesmeden, sozlesmenin icindeki cayma imkanlarina gore yaparsin bu isi. Ben aradim, pesinden kostum telefonlarima cikmadi ben kira odemem diye birsey olabilir mi? Aranizda yapilan anlasmada ev sahibi 3 gun icinde telefonlara cikar diye bir madde falan mi vardi?

Bence de net haksiz olan sensin. He kadin camura yatiyor, cirkeflesiyor biraz ama hakkidir yani. Eger emin degilsen eve cikacagindan atmayacaksin o imzayi.
Sosyal ağlarda paylaş

Red kontratı imzalayıp ertesi gün cayarsan karşıdaki de iyi niyetli değilse sokar böyle abi.

Hani iyi niyetli olsa ne olacaktı, evin patlak yerlerini yaptırdığıyla kalacak depozitosunu alacak kiracı aramaya tamir edilmiş evle devam edecekti. ama o boş duran beş ayın da verdiği gazla, ki zengin de görmüş seni emlakçının kapıya CLA çektiysen, sven xxl gibi kerkiniyorlar sana şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

Eve izinsiz girmek dışında ev sahibi ve Glatheros daha haklı. Evin içini bile yaptırdı diye iyi niyet gösterebilirmiş ama göstermek zorunda değil.

Hiçbir yasal evrak ve yükümlülüğü önemsemeden lambır lumbur imzanızı atmayacaksınız, atıyorsanız iyi karar verecek ve arkasında duracaksınız. Türk usulü 1960 gibi halledilmiyor her iş, patlar böyle elinizde.
Sosyal ağlarda paylaş

adam belirli bir masraf yapmış işte niyet etmiş ama olmamış, ev sahibi olarak senin kaybın nedir orası önemli?

araplara 2000 dolarese verecektim, sen olduğunun için vermedim büyük zarardayım, veya mevsimi geçti ev bir sene yatacak gibi bir durum yoksa, ne gerek var kılçıklığa ben onu cidden anlamıyorum, anlaşın gitsin adam işte
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Laurelin said:

mesaj kutun dolu

artik degil :p

Baggio said:

Aylardır kiracı arayıp sonunda buldum derken birden "vazgeçtim ehe bye" demesi, evin içindeki iki tesisattan veya birkaç kiralık depozitodan daha önemli olabilir bazen/bazıları için.

ortadogu toplumlari bunu idrak edemiyor ya, firsat kaybi, zaman kaybi filan baya ucuk seyler, iki tarafli gecerli bu. kadin belki tatile gidicekti veya tutuldu dedigi anda baska kiracilardan oldu vs vs

her ev sahibide zengin diye bir kural yok, bizim evi kiraya verdik ustune para koyuyoruz su anda oturdugumuz evin kirasi icin. komsularla annemin gelistirdigi sacma kazan/kaybet dostluk iliskileri nedeni ile kendi evimizden cikmak zorunda kaldik, mahkeme vs yazmistim gecmiste

azalarak bitsin komsuluk bu devirde mumkunse
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...