Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Isvicreye tasiniyorum

Korax

Öne çıkan mesajlar

bombilo said:

nispet yapiyor bize, alin bunu alin. (td)(td)(td)(td)

lan ne alakasi var, gel dedik sana annem beni reddeder gidersem dedin sdkfhg

pascalnouman said:

isvecte senden bosalan esmer kontenjanı icin nereye basvuru yapiyoruz kanka akjhgsdla

Direk tarım ve hayvancılık bakanlığı sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

konstanz netlesti sayilir
evrak islerine kosturuom ben de bu aralar

senko said:

az var
bende gidiom eu'ya ama issiz kalicam diye odum kopuo :D

sahane o vakit, takiliriz haftasonlari falan ehehe :D

Is konusunda da hic kafani yorma abi, IT'de ökuz gibi acik var, yani tek sikinti hani alaninda acik yoksa pek o olur. Ama web alaninda özellikle JS falan cilgin gibi acik var suan mesela.

proutsmou said:

eu vatandaşlığını çok kasıyorlar demişsin. bize aş yok o zaman?

Esh said:

Ab disi sefil ulke vatandasi icin kota var cunku

"Canim suriyeli gelsin calissin" diye bi pezevenklik yok

Abi söyle bi kural var cunku isvicre de. Is icin aradigin adami önce Isvicre ve EU icerisinde ariyosun sonra EU disindan getiriyosun. Hani sirket EU disindan adam getirmek icin "ben bu adami böyle böyle aradim yok, ahanda böyle" diye beyan ediyosun vesaire. Yani sirketin ihtiyaci varsa kalifiye adami herturlu getiriyo. Yoksa Esh'in dedigi gibi, herifler kalifiye olmayan göcmen istemiyolar.

Onun disinda EU ulkelerinin bazilarina bile kota var, romanya ve bulgaristan vatandaslarina kota oldugunu biliyorum ama baska EU ulkelerine kota varmi emin degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani once ayni kalifikasyonda adam var mi ona bakiliyo abde. Baktilar bulamiyolar , devlete beyani "aradim ama hem penisi uzun olacak hem 3 saat dik tutacak hem de helikopter man yapacak adam bulamadim" diye yapip adami cinden getirebiliyosun.

Macaristanda da boyle. Cinle bunlarin arasinda bi ozel andlasma var gerci ama cok genis kapsamli degil
Sosyal ağlarda paylaş

tenk yu hacibaba :D özledim bee görusemioz

Dark_Soul said:

8-10 yillik html css + 3 - 4 sene js + AngularJs , baya uzun sure de .net tecrubem var
1.80 boy , 74 kilo , beni de aldir abeeey sdff

Adam norvec , isvec ve isvicredeki kizlari kiyaslayip bir de bok atiyor
Yanacaksin.jpeg

abi valla direk stackoverflow, linkedin, jobs.ch sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Esh'in dediği gibi olmak ile birlikte, özellikle bizim ülke son 3-4 yılda statü kaybı yaşadığı için işlemler ya uzun ya da olumsuz sonuçlanıyor.

En son kuzen giderken ki ETH en iyi üniversitelerden biri adamın vize başvurusu 2 aya yakın sürdü. Danışman profesörü yetkililer ile iletişime geçmiş "niye bu kadar uzun sürdü" diye. Eskiden 2. sınıf olarak değerlendirilirken, şimdi 3. sınıf olarak; suriye, ırak falan sınıfında değerlendiriliyoruz. Biraz daha böyle giderse sudan vatandaşı ile aynı statüde olacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

5 yili doldurunca sabikan temizse, vergi borcun yoksa, issizlik maasi virt zirt almamissan veriyolar, evliysen 3. yilda, degilsen 4. yilda basvurma hakkin var. Ben 4 yili doldurup basvurdum verdiler sak diye. Netekim benim vatandaslik olayi suriyeliler gelmeden önceydi, daha dogrusu tam baslangici falan gibi. Simdi sadece vatandaslik icin actirdigin case'e sira gelmesi 2 yil suruyo lel.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...