Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Bas Gitarlar (ibanez sr605 ve cort action)

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

ibanez şu: http://www.ibanez.com/products/eb_detail17.php?year=2017&area_id=3&cat_id=2&series_id=51&data_id=61&color=CL01

arkadaşım acil nakit ihtiyacından dolayı satıyor.
7 ay oldu alalı pek kullanmadı. detaylı bilgi foto isteyene veririm.

gitarla ilgili yazdıklarını kopyalayayım ben direk:

ibanez'le ilgili

gülağacı fretboard, dişbudak ağacı gövde
dişbudak orta düşük tonları daha net verdiren bi ağaç
üstünde 3 adet equaliser bandı var bass, mid, trebble
mid frekans ayarı, volume ve pickup controller var üstünde
köprüde 16,5 mm string spacing dedikleri bi dalga var
jazz, funk ve pop'a çok uygun alet
ama gerekirse üstünde eq ve manyetik kontrolü olduğundan rock tonları da elde edilebilir

teller elixir
hiç değiştirmedim tertemiz
manyetikler bartolini mk-1
sitede pasif yazıyor ama aktif benimkiler

fiyat: 3250 tl

[hr]

diğeri de 12 senelik bir cort action bass.

dediğine göre bi topraklama çektirip manyetik pilleri değiştirilse iyi olurmuş. kullanılmamış d'addario tel takımıyla veriyor.

http://www.cortguitars.com/en/product/product_view.asp?qCate=00003&qSeries=132&qProdTag=&qPack=&qNew=&qKey=all&qWord=&idx=184

fiyat: 400 tl
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşın piyasadan baya BAYA yani BAYA habersiz herhalde abi.

cort actionu satmasına imkan yok, paticik değil tr 'de bile çok zor, hani meraklısını yanlışlıkla bulup ittirmesi lazım.

ilki de 2. elde anca 2500'e gider. o bile zor.

bunlardan daha iyi giderse başka yerde ben forumda ANNEM diye bağıracağım.
Sosyal ağlarda paylaş

sıfırı 3400'e buldum ben ondan dedim. artislik için yapmadım. adam öyle aldıysa hiç değilse 3k beklemesi normal. ama piyasa böyle. koyacak gitmeyecek. acil diyecek 3100 yapacak. düzleyecek 3000 yapacak. bekleyecek falan. çok şaşırtıcı fiyatlar var cidden.

bir de ikinci elde ibanez falan gitmiyor. 1. el piyasa ölü iki daha da ölü. %50 fiyatına falan satıyor millet. sadece fender daha insaflı gideibliyor o da isimden dolayı.
Sosyal ağlarda paylaş

eyvallah abi

peki benim bi sorum var action neden bu kadar gömüldü

şimdi bu topiği açarken 2006da 250tlye aldıgım cort g254'ün şuan 1000tl oldugunu gördüm ben de öyle bakınırken. oha mk. o yıllar fender alınırdı 1000 tlye.

aynı şey cort actionda da var. sıfırı 900 tl fln. neden ikinci eli bu kadar gömülüyor? internette 600e fln var web sitelerinde ikinci el?
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

@ayu
sıfırı 3800tl zaten az değil mi 7 aylık gitar için 2500 altı?

diyor arkadaşım.

Velkam tu muzik piyasasi, heleki dövizin yukselmesinden sonra.

Bikac etken var piyasada ensturmanlarin bu fiyatlarda surunmesinin.

1. Sifir fiyati 1000 lira olan aleti muzisyenler, cevresi olan adamlar zaten magazalardan fatura kestirmeyip, bi sekilde sifir fiyatindan daha uyguna alabilirler herzaman.

2. Ne cort ne ibanez piyasa muzisyenlerinin aktif olarak kullandigi aletler degil, dolayisiyla piyasasi olan aletler degiller. Diger arkadaslarin da yazdigi gibi, liseli ya da yeni baslayan birini bulursaniz anca öyle gider.

pascalnouman said:

bass ta fender > all qanqa naaptin sen

Abi lutfen sunu yapmayin artik ya, yillardir dilimde tuy bitti lan sdfdsg

Her ne kadar göreceli olsa da bazi sabit seyler var. Jazz kasa baslar profosyonel/piyasa muzisyeninin en buyuk dusmani bence. Birincisi ergonomik degiller, agir ve rahat degil calimi. Ikincisi vintage sap boktan bisey, rahat degil yine. Ucuncusu "en iyi ton fenderden cikar" diye bisey yok. Agac/elektronik kombinasyonu ve isciligi iyi olan her gitardan guzel ton cikabilir. Gel gelelim "iyi ton" olayi da kismen göreceli bisey.

Fender disinda biraz bakinin, MTD, Ken Smith, Fedora yerlilerden Özgur Turan (inanilmaz baslar yapiyo, cok cok basarili), Hamit Özkusak falan var mesela. Yil olmus 2017, marsa insan yollicaz yakinda hala fender > all diyosunuz. Fendermi kaldi su devirde.
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

pascalnouman said:

bass ta fender > all qanqa naaptin sen

Abi lutfen sunu yapmayin artik ya, yillardir dilimde tuy bitti lan sdfdsg

Her ne kadar göreceli olsa da bazi sabit seyler var. Jazz kasa baslar profosyonel/piyasa muzisyeninin en buyuk dusmani bence. Birincisi ergonomik degiller, agir ve rahat degil calimi. Ikincisi vintage sap boktan bisey, rahat degil yine. Ucuncusu "en iyi ton fenderden cikar" diye bisey yok. Agac/elektronik kombinasyonu ve isciligi iyi olan her gitardan guzel ton cikabilir. Gel gelelim "iyi ton" olayi da kismen göreceli bisey.

Fender disinda biraz bakinin, MTD, Ken Smith, Fedora yerlilerden Özgur Turan (inanilmaz baslar yapiyo, cok cok basarili), Hamit Özkusak falan var mesela. Yil olmus 2017, marsa insan yollicaz yakinda hala fender > all diyosunuz. Fendermi kaldi su devirde.

kanka ken smith fedora iyi guzel diyosun da victor wooten almicak bu aleti ergenlikte heves edip bass gitar alamamis biri alcak en iyi ihtimalle o yuzden aynı paraya alınacak gitarlar arasında fender > all :D:D:D:D
Sosyal ağlarda paylaş

pascalnouman said:

kanka ken smith fedora iyi guzel diyosun da victor wooten almicak bu aleti ergenlikte heves edip bass gitar alamamis biri alcak en iyi ihtimalle o yuzden aynı paraya alınacak gitarlar arasında fender > all :D:D:D:D

Degil iste onu diyorum. Ken smith'in giris seviye "Ken smith design" baslari var mesela. Jazz kasa, gayet guzel soundlari var. MTD'de öyle MTD Kingston modelleri var bunlarda gayet guzel aletler. Cogu modelde yine fender'den uygun fiyatli ve cok daha ergonomik/modern.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...