Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

bir de şu başakşehir ucuz alıyor olayları bitmedi bir türlü. kimsenin transfer maliyetlerini bilmemesi ayrı konu da adebayor kim bilir kaç paraya oynuyor, clichy gs / fb gitmedi bu adamın başakşehir'e gelmesinin para dışında bir nedeni olabilir mi? elia yine benzer şekilde. cengiz'in bu kulübe 500k'ya transfer olması bile skandal.

göreceli olarak ucuz alıyor olabilir tabi ama bu yanılsamaya yol açıyor zira heriflerin son 3 yılda ligde 4. 4. ve 2. olma dışında sıfır gelirleri var. bu parayla da bu trasnferlerin açıklanması imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

abi biz de alt liglerden oyuncu alıyoruz devamlı ama üç büyüklerde bu tarz oyuncuların tutması çok çok zor. onur bayramoğlu, berat çetinkaya falan star olcak diye alındı alt liglerden 300-500bin euroya falan ama olmadı. bizde heralde yakın zamanda tutan bitek oğuzhan var noname genç olarak. o da şansına feda dönemine denk geldi de baya şans bulup ispatladı kendini. yoksa şimdi 2. ligde beykozsporda falan oynuyor olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

bir de şu başakşehir ucuz alıyor olayları bitmedi bir türlü. kimsenin transfer maliyetlerini bilmemesi ayrı konu da adebayor kim bilir kaç paraya oynuyor, clichy gs / fb gitmedi bu adamın başakşehir'e gelmesinin para dışında bir nedeni olabilir mi? elia yine benzer şekilde. cengiz'in bu kulübe 500k'ya transfer olması bile skandal.

göreceli olarak ucuz alıyor olabilir tabi ama bu yanılsamaya yol açıyor zira heriflerin son 3 yılda ligde 4. 4. ve 2. olma dışında sıfır gelirleri var. bu parayla da bu trasnferlerin açıklanması imkansız.

kap gibi bildirim yapmak zorunda olduğu bir kuruluş olmadığı için pek ortalıkta geçmiyor ama başakşehir genelde bütün maliyetleri açıklıyor. eski belediye takımı, şimdi hükümet yancıları kontrolü olduğundan sürekli algısı var ama bayağı şeffaf bir kuruluş.

adebayor 1.5 yıllık imzaladı mesela. 2.2 milyon yıllıktan anlaştılar. prim vs. başka bir şey yok, garanti direkt.

cengiz mesela başakşehir'den ayda 15.000TL alıyordu.

takımın en iyilerinden gidersek yine epureanu mesela 1 milyona mı ne oynuyordu.

Üç büyükler gibi vasata bile 1 milyon euro baymıyor adamlar. TL bazından çok fazla kontratları var mesela, sadece yabancılara ve Emre B.'ye euro üzerinde para veriyorlar diye biliyorum.

Emre'de mesela garanti almıyor. Maç başı 50.000 euro alıyordu en son sözleşmesinde başka bir ödemesi vs. yok.

Başakşehir'e öyle olmayan paralar falan yağmıyor yani. Gayet iyi, mantıklı ve düzenli bir şekilde yönetiliyorlar sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

bir veli iki pektemek
ikiside adam değil

Veli para almıyormuş kulüpten.

Pektemek çatır çatır alıyo. Ha Carvalhal zamanı falan aşırı formdaydı, o kontratı yaptılar, ama sonra sakatlıklar, hem fizik hem de psikolojik olarak bozdu adamı. Rotasyonda yine iyi bi forvet, maaşını baya bi düşürüp (yedek oyuncu maaşı kadar işte) sözleşme bile uzatılabilir aslında. Ama buna yanaşacak karakter oldugunu sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

misal geçen sene perbet'i sattılar 1 milyona, 1.25 milyon euroya gidip cengiz, eren albayrak, dieng, attamah, holmen aldılar.

bu adamların maaşlarıyla toplam maliyetleri 2 milyon euroyu bulmuyor. bu adamların toplam maç sayısı geçen sene 200'ü falan geçmiştir. bir tek dieng'ten verim alamadılar eski kulübüne kiraladılar maaşı karşılığı, diğernden aldıkları verim ortada.

cengiz'i 15 net'e sattılar falan...

cengiz'den gelen parayı bu şekilde mantıklı kullanırlarsa zaten ülkede yeni bi baş doğar. bursa'nın ts'nin kalıcı olamadığı yerde gayet dururlar avcı durduğu sürece.

keşke bjk gelse işte hep onu istiyorum da...
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Llama said:

bir veli iki pektemek
ikiside adam değil

Veli para almıyormuş kulüpten.

Pektemek çatır çatır alıyo. Ha Carvalhal zamanı falan aşırı formdaydı, o kontratı yaptılar, ama sonra sakatlıklar, hem fizik hem de psikolojik olarak bozdu adamı. Rotasyonda yine iyi bi forvet, maaşını baya bi düşürüp (yedek oyuncu maaşı kadar işte) sözleşme bile uzatılabilir aslında. Ama buna yanaşacak karakter oldugunu sanmıyorum.

o kontratı fiko yaptı bilic'le son sezonda ya, o dönemlerde yapılsa yine içim gam yemez. zam falan verdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

misal geçen sene perbet'i sattılar 1 milyona, 1.25 milyon euroya gidip cengiz, eren albayrak, dieng, attamah, holmen aldılar.

abi şurada tek işe yarayan cengiz ya onun da 500k'ya nasıl alındığı belli değil, az da holmen. bir de visca var tabi unutmuşsun sanırım. zaten visca'yı bulan adam kimmiş o bir ortaya çıksın ya, bir de deniz türüç'ü kim getirdi bu ülkeye. gökhan keskin'i kovup bunları getirmek lazım.

bu sene bu stil transfer yapmıyorlar zaten onlar da şampiyonluk için 30+ bonservissiz dalıyorlar. bir aşamadan sonra bu tür transfer yapamayacak hale geliyorsun maalesef, o ortayı iyi ayarlamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

dieng adapte olamadı ama onun halen zamanı var. gerçi elia falan gelince zor artık süre alması ama yedekte durur.

eren'i serbest bıraktılar evet ama 30 civarı maça çıktı sanırım. yani aslında free aldıkları bir adamdan yine iyi verim aldılar.

holmen'den de keza iyi verim aldılar. o da gitti gerçi ülkesine geri ama 1 senelikti zaten sözleşmesi.

attamah ligin son çeyreğinde as oyuncusu gibi bir şeydi bir de bayağı süre aldı. sağ bek bile oynuyordu ki gelecek yıl daha çok kullanır avcı onu.

temelde yine bu dörtlüden maç sayısına vurunca istediklerini aldılar. sözleşmeleri insani ve normal boyutlarda olduğundan da zararları yok. kolay fesih edebiliyorlar, kolay satabiliyorlar vs...
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca niye 750.000 euroluk bonserviste oyunlar dönsün ki, niye yani yüksekse saklamak zorunda kalsınlar vs...

geçen senelerde çağlar peşinde koşarken herkes cengiz'de çok iyi çocuk, alev alev derken o kim lan falan deniyordu burada bile. iplenmeyen bir çocuktu, potansiyeli çok yüksekti.

avcı onu bu hale getirdi. verilen bonservis normal. eğer üç büyükler ciddi ilgileniyor olsaydı zaten o da 3-4'e giderdi.

çağlar'ı mesela bjk çok istedi ama yurt dışından talipler çıktı. atınç nasıl potansiyeline transfer olduysa aynısı çağlarda oldu. cengiz kendini alt yaşlar harici daha gösterememişken normal o para.

ki mesela orkan çınar işte. sakatlığına kadar cengiz kadar potansiyeli vardı, hatta ondan daha iyi diyenler çok vardı. al sana işte 50.000 euroya aldı antep şimdi 1.5 falan istiyor bjk'den.

alan alıyor yani.

senin taraftarın maç sayısı yok, avrupamı görmüş diye ağlarken millet bu çocuklara hızlıca güvenip, hemen yatırım yapıyor diye kazanıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Arada laf sokmalar falan.

Hangisini savunuyorsun şimdi dark? Cengiz i ali cengiz oyunlarıyla mi aldılar yoksa Abdullah Avcı mi onu bu haline getirdi?

Kendinle celisiyorsun diyeceğim de dünyanın en büyük çelişkisini koydu geçen biri atinc konusunda başkası olsa kendini banlatir sen yine kendini haklı gördün.

Kek

Ayrica bak ne güzel demişsin. Sakatlanmadan önce. Sakatlanınca anca antep e gitmiş. That's why.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Ayrica bak ne güzel demişsin. Sakatlanmadan önce. Sakatlanınca anca antep e gitmiş. That's why.

şimdi sen bu futbol işleri ile pek ilgili olmadığın için bilmezsin hacı, antep'te sakatlandı zaten orkan. son 1 seneye kadar da kariyerinde tek bir sakatlık yoktu.

sakatlıkta değil aslında, sakatlıklar. ciddi değil ama sürekli kendini tekrar ediyor ve kısa sürelerde yineleyerek maç kaçırmasına sebep oluyor. that's why demeden önce biraz bilgi sahibi olmak gerek.

atınç çelişkisi de güzel kafaymış. 1 milyon euro farka çelişki, geri kalan 42343 düşünce aynısı olmasına rağmen. müthiş yaklaşım cidden müthiş asdfsdfasd
Sosyal ağlarda paylaş

enrique said:

abi cengizi 500k + sonraki satıştan %30 diye sattılar diye biliyorum ben. cengizin romaya transferinden 3-4m gelir elde etti altınordu. gayet net satmış adamlar.

750k peşin, geçen basın toplantısında Göksel Gümüşdağ'da söyledi. %'si de var evet.

Başakşehir'de 15 milyon euro + %25 pay üzerinden satmış.
Sosyal ağlarda paylaş

dark sen kulüple takımı karıştırıyorsun sürekli. takım ve buna dahil olarak avcı hakkında benim bir itirazım yok saygı duyuyorum hatta. ama kulüp net olarak kamu kurumlarından besleniyor, tff'den gerekli cezaları almıyor ve siyasi ilişkileri çok güçlü. cengiz için bjk kat ve katını önerdi, kendisini gidip başakşehir'e verdiler bu nasıl oldu mesela? yani şu kulübü savunmak tam komedi paris belediyesinin bir futbol takımı kurup psg ile felan çekişmesi absürt gelmiyor mu sana? bu kulüp bildiğin para aklıyor yahu bu sayede de sürekli güçlenecek.
Sosyal ağlarda paylaş

aklama vs. olabilir ama futbol şubesinde zor, diğerlerinde bilemem ama cengiz'e hiç resmi teklif yapmadı bjk. istediği bir oyuncuydu ama oyuncu gelmeyecğeini net söyleyince teklif yapılmadı. bunu önceden de yazmıştım. ha ilk zamanlarda ben de teklif yapıldı diye biliyordum ama değilmiş.

onun dışında başakşehir avrupa'ya giden bir kulüp. avrupa'ya giden her kulüp gibi TFF ve FFP'ye düzenli olarak gelir-gider bildirme zorunluluğu var. Yani BJK, GS, FB ne yapıyorsa bu işlerde Başakşehir'de aynı şekilde sorumlu.

FFP'nin düzenlenen yasalarında artık UEFA bölgesinde takipsiz hiçbir şekilde para harekatında bulunamıyorsun. Sportif gelirlerin ispatlı olarak ne ise onları kullanabiliyorsun.

Yani bu yüzden Başakşehir öyle bahsettiğiniz gibi 1 kazanıp 5 harcayamaz. Eskidendi onlar. Harcıyorsa da seneye ortaya çıkacak 3 yıllık dönemi sona erince.

Yani tamam sevmiyorsunuz ama artık öyle eskisi gibi değil :D

Onun dışında dediğim gibi IBB mesela futbolu ayırdı, Başakşehir FK oldular. Geri kalan bütün dallar IBB olarak devam ediyor. Oralarda mesela pislikler dönüyordur normal.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

calimero said:

şimdi sen bu futbol işleri ile pek ilgili olmadığın için bilmezsin hacı, antep'te sakatlandı zaten orkan. son 1 seneye kadar da kariyerinde tek bir sakatlık yoktu.

sakatlıkta değil aslında, sakatlıklar. ciddi değil ama sürekli kendini tekrar ediyor ve kısa sürelerde yineleyerek maç kaçırmasına sebep oluyor. that's why demeden önce biraz bilgi sahibi olmak gerek.

atınç çelişkisi de güzel kafaymış. 1 milyon euro farka çelişki, geri kalan 42343 düşünce aynısı olmasına rağmen. müthiş yaklaşım cidden müthiş asdfsdfasd

Sen nasıl biliyorusun hacı? 3. Sınıf menacer bağlantılarından mi?

Geçin abi bu duyumculugu.

Atınç konusunda da 5-6 verilmez diyen futbol cahildir diyorsun, sonra da ya aslında 4-5 etmezdi ama diyorsun. Öyle bir şeydi yani bir milyonluk bir şey değil. Ama tabi atinc mevzusu ne ilk ne son.

Orkan umarım gelir ve basarili olur. Ama duyumculukla olacak şeyler değil bunlar. Emre mor Messi diyenler de vardı. Gördük messi yi. Bu işler izlemekle ya da belli seviyedeki istatistikle oluyor. İkisi de yok orkan için. Olmaz mı? Olabilir tabi ama şans olur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi cidden şuna tutarsızlık demek, boş boş laf atmaya çalışmak şu konu üzerinden. tutarsızlık olmadığını yani şu forumda herkes görüyor zaten de neyse sdafasdfsad harbi hep konuşuyorduk da şu forumdaki en haksız adamlardan birisin hep ya ben de ikna oldum dsafasdfad

tutarsızlık nedir, önce onu da öğrenmen gerek. benim şu forumda tutarsızlık yaptığım 5 ya da 6'dır o da yıllar önce Burak Yılmaz konusu gibi geniş özetlerden takip ederken ekstra övdüğüm, Arena da bilet geliyor diye üst üste canlı izlemeye başladığım dönemde tam tersini söylediğim ve bunların ortaya çıktığı zaman ki gibi şeylerdir. Millet fazlasıyla sokuyordu o dönem hak veriyordum da şu Atınç mevzusuna laf sokmaya çalışmak bariz çaresizlik ASDASDASD

Hani hep diyorum ben, varsa iddia ettiğiniz gibi tutarsızlık bulun eski mesajlar burada editlenemiyor, silinemiyor. Birlikte dalga geçelim. Zamanla birşeyler öğrendikçe değişen fikirleri görürüm, firmada scouting yaparken mesela çok fazla şey öğrendim ve bakışımı değiştirdi olaya. eski yazdığım şeylerin bayağı cahil olduğunu vs. görebiliyorum. Görüşüm değişmediği halde büyük kekoluk şeyler var benim aklımda birkaç tanesi mesela onlarla dalga geçeriz vs... gider de gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Ula dark bir tane göster tutarsizligimi futbol konusunda. Araştır seneler öncesine git. That's why I know football. Kimle konuşuyorsun en haksız adamlardan biri olduğum konusunda bilmiyorum da senin gibi ezik ezik butt hurt yaşayıp arkamdan konuşan tiplerdir olsa olsa. En son daha rezil olmamak için kendini banlatiyordu bazıları.

Hayir atinc konusunda tutarsızlık olduğunu düşünmek şöyledir böyledir diyorsun da, onu paylaşan adam ta atinc satıldığı tarihteki postunu arayıp bulmuş demek ki bir çelişki olduğunu düşünmüş değil mi? Tek ben değilmişim yani.

Hayir king of çelişki king of tutarsızlık olarak bana laf atman. Her gelen gence başta dünyalar kralı deyip sonradan da tutmadı ya demen, bunda da suçu td ye falan atıp kendinden dışsallaştırman. Bilic konusu vs. Ha tabi tutarlı olduğun konular da var, kafayı takıp. Mesela Beck in iyi futbolcu olması, Hugo Almeida nin büyük forvet olması. Say say bitmez. 5-6 tutarsizligim vardır diyorsun ya. O kadar wot arasında tutan 5-6 desen daha iyi olur sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

yine müthiş, desteksiz, demediğim şeyleri yazıp butthurt olmuşsun diyorsun da hayali diyaloglar yaratıp şuan saldırıyorsun artık.

almeida büyük forvet demişim bul. beck iyi futbolcu dedim, iyi. burada iyiliğini desteklemek için istatistik koydum. beck'te istatistik tutmaz dediler. mesela sen 3 post önce istatistik önemli dedin bir oyuncu için, 5 post öncede. al sana tutarsızlığın. ki ben beck'i savunurken de "anlatığınız kadar kötü değil, lig için gayet iyi" savunması üzerinden gidiyordum. Ne yazdığımı ben iyi biliyorum, siz hayalleniyorsunuz her seferinde farklı şekillerde.

olayınız hiçbir destek olmadan twitter'dan mainstream düşüncelere kapılıp, fayda-maddiyat yönünden hiçbir şeyi düşünmeyip dünyada işleyişin FM mantığıyla yürüdüğünü hayallemeniz başka bir şey değil.

şu forumda bunu en çok yapan adamlardan birisin. halen çıkıp yazdığın şeylere bak ya.

hayır bari dediğim, sarf ettiğim cümleler üzerinden gir olaya. o da yok. ciddi acınası son 2-3 postun ya. valeq, fistan bile beni sinirlendirmek için yemlediğinde bu kadar desteksiz yürümüyordu ya sadfsadfasd
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...