Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

k1nJo said:

tolga zengin
vida
tosic
adriano
gökhan gönül
atiba
lens
quaresma
negredo
love

bunları komple atabiliriz.

seneye de ligde 3-4-3 veya 3-5-2 varyasyonlarından birisiyle oynamamız lazım bence.

tolga'nin sözleşme bitene kadar kalabilir, yerlilere iyi yol gösterici ve bence temiz karakter. yedek kaleci olduğu sürece sıkıntı yok ama bireysel olarak tabii ki genç kaleci tercih ederim ki Utku fazlasıyla hak ediyor o slotu.

Vida yani BJK'ye atılmış en büyük kazıktır son 3-4 yıldaki. bir de saçma sapan bahanelere sarıldı. bildiğin menajer kazığı, fikolar ya da kulüpten birileri ahmet bulut ile tırtıklamadıysa ben ibneyim o kadar net diyorum. 2 sene gönüllü de olsa aktif olarak bu sektörde çalıştım, imkansız diğer senaryoların tamamı.

adriano yaşına rağmen fazlasını hak ediyor aldığının, önemli karakter. pepe ile adriano bu takımda bırakana kadar kalabilirler. isterse 40'da kalsınlar, oynarlarda. fizikleri halen 10 yaş genç yerli futbolcuların %95'inden falan çok daha iyi durumda.

ben gökhan'ın sözleşmesi yapıldığında da yazıyordum iyi sözleşme değil diye ama yine yerli oyuncular arasında ağırlığı olan, iyi bir karakter. kalmasında sıkıntı yok. yedek olarak her zaman güvenirsin.

atiba zaten sözleşme sonu gider, 4-5 yıldır bize katkısı sayesinde de oturmayı kenarda hak ediyor. bazı sözleşmelerde aldığı paraya bakmazsın, atiba'nın sözleşmede öyle. bu sene 10 maç atıyorum belki onun formsuzluğundan gitti ama son 2-3 haftaya kadar herkes bilip, sessiz kalırdı. kalacak yine, kalmalı. vefa bu tip adamlara gösterilmeli. isterse 2-3 yıl daha bu sözleşmeyi alsın bizden kimse sesini çıkaramaz. çünkü herkes biliyor sağlığı yerinde olduğu sürece her zaman maksimumumu verir bu adam maç seçmeden. bazen karaktere basarsın o parayı.

negredo'da çok fayda alabileceğin ama doğru hoca ve sistem ile onu alabileceğin bi adam. 4.5 milyon euro maaş yine ahmet bulut kazığı, iyi pay alıyordur. onun dışında kalabilir. zaten sen satacak yer bulsan da kendi gitmek istemediği sürece babayı yollarız. o para az değil. vergisiz trink alıyor.

love'un aldığı maaş kalitesine oranla iyi, düzgün kullanılırsa halen iyi sözleşme. hoca değişikliğinden sonra eser.

listede geri kalanların isimlerini zikretmeye gerek yok. bugün bile takımda olmaları çoğu açıdan zaten rezillik.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun dışında zaten bu saydığımız adamlardan hiçbirini bir yere kitleme ihtimalin yok. 500k'ya falan belki ŞL'de oynayanları bir yere kitlersin diyeceğim de yok.

Negredo'ya sadece hemen alıcı bulursun, o da o kontratı bırakıp gider mi?

Geri kalan bok gider. Vida falan hayatında daha böyle para kazanamaz mesela niye gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

geri kalanları anadolu kulüplerine kaktırırsın ya. tosic falan direkt sivasspor'a gider bence.
negredo'yu en çok savunanlardan biriyim zaten ben ama adamdan verim alamıyoruz ve seneye de muhtemelen alamıycaz.

adriano ve gökhan kalmaya kalsın ama bu adamlar seneye daha da yaşlanıcak ve düşecek performansları yani. önümüzdeki sezon tatil dönüşü bilmiyorum ne kadar toparlayabilirler. en azından max 23-24 yaşlarında 2 fullback alınıp rotasyon yapılmalı ama.

zaten sağ beke santiago arias'ı koyup kendi kendime beşiktaş kadrosu yapıyordum devre arası transfer döneminde. bi de bugün en son fiyatı ne olmuş diye bakacakken google'layınca şu haberi
Futbol yorumcusu Ali Ece, Beşiktaş'ın Arias'ı transfer etmek istediği dönem rota değiştirerek tercihini Gökhan Gönül'den yana kullandığını söyledi.

gördüm ki iyice moralim bozuldu.
Sosyal ağlarda paylaş

ama 3'lü savunmaya geçsek benim kafamdaki gibi vida falan kalabilir bence çok sıkıntı olmaz.

da geçmez kimse yani. 4-2-3-1 başlayıp, göt tutuşunca 4-4-2/4-2-4 tarzı bi dizilişe geçmekten başka bi şey yapan yok herhalde ligde, pek izlediğim söylenemez ama.
Sosyal ağlarda paylaş

valla şampiyon olsun, olsun da bence bu yapıda şampiyonluk gelirse gelecek 5 yıl yerine 10 yılı çöpe atmış alırız. bu kadar kibir ile gelecek sene mantıklı hamleler gelmez. her şeyden önce şenor'un takımdan ayrılma ihtimali kalmaz. öyle olması bile kafadan 2 seneni çöpe atıyor koskoca sıfır.

bu yapı ile +1 yıl daha başarı gelmesi imkansız, mucize bile demiyorum imkansız.

bu sezon şampiyonluk ihtimali var çünkü rakiplerde bok gibi. buradan ts şampiyon çıksa yemin ederim şaşırmam. abartı tabii ama. sıkıntı seneye ne olacağını kimse bilmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

ahmet bulut'un adamı olmayanları almayız, senede 1 tane ahmet bulut dışı adam alıyoruz onları da oynatmıyoruz zaten. son 2 senede ahmet bulut'un listesi dışı aldığımız adamlar larin, orkan, mitrovic. üçününde hali, başına gelenler, ağızlarına nasıl sıçılıyor ortada.

yoksa ben bunu defalarca yazdım. maximiliano gomez. celta'dan önce bjk'ye teklif edildi ve görüşüldü de. son anda vazgeçildi. celta yanlış hatırlamıyorsam 4 milyona aldı, la liga'nın en iyi santraforlarından biri şuan bile ve çin'e 22-23'e satma ihtimalleri var. belki satılmıştır bile takip etmedim.

sen 4 milyona 20'lerinin başında bunu alacağına gittin 4.5 milyon euro yıllık, 2.5 milyon euro bonservise negredo aldın.

negredo'nun iyi-kötü adam olması değil olay, senin çapın. sen sezonun yarısını yedek oynatacağın adama 4.5 milyon euro yıllık veremezsin. cenk satılmasa halen yedekti bu adam.

bunu veriyorsan ya iş bilmezin önde gidenisin. ya da birilerini besliyorsun.

ikisi de var bjk'de maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

kadroyu o şekilde boşaltmak imkansız yıllık ücretlerden dolayı, ki artık çin yolu da kapandı
bir atiba’nın sözleşmesi bitiyor orada o da 1m alıyor zaten lel
bu kadronun oluru seneye avrupa ligi’ne gidip kupayı almak, sonra dağılır zaten herkes mutlu mutlu
bunun için de talisca’dan bir şekilde para kazanıp yerine yazıcı / akbaba / türüç alınmalı, onun için de mendez / bulut ikilisine kalıyoruz yine
Sosyal ağlarda paylaş

bitirici ile alakası yok abi, hani ben de hep istatistik ile olayı açıklamayı severim ama burada istatistiklere tek başına bakınca bayağı yanıltıcı oluyor.

bjk gol pozisyonuna kenar hücum organizasyonları ile giriyor. atıyorum quaresma'nın 30 ortasından ceza sahasına düşen 15 tanesi de gol pozisyonu olarak sayılıyor ama rakip o an 10 kişi savunma yaptığı için aslında "net pozisyon" olmuyor. %5 ihtimalle falan gollük atağa dönüşüyor.

BJK efektif hücum edemiyor. Efektif hücum edemeyen hiçbir takım yüksek sayılarda gol atamaz ki. Gomis'te koysan Higuain'de koysan bir şey değişmeyecek bu oyunu oynadığı sürece.

Temel sorun oyun, oynamadığımız o sistemde gol atamamamız o kadar doğal ki.

edit:

GS de mesela kenar hücumu çok yapıyor ama göbekten de çok fazla pozisyona girebiliyor. Bunun yanında arka alanda kırılgan bir yapısı olduğundan rakipler bazen çok adamla GS'ye karşı gol aramak için hücuma çıkıyor ve orada hızlı çıkarsa GS alan bulup gol atabiliyor.

BJK'de mesela rakipler neredeyse hiç açılmıyor. BJK sürekli domine ediyor gibi gözüküyor ama aslında oyun rakip savunmanın kontrolünde geçiyor. Çünkü kenardan başka hiçbir şekilde oyun sistemi denenmiyor.

Başakşehir maçında bile gole en çok yaklaştığımız 3 pozisyonun 2'sinde Oğuzhan ortadan zorlayınca geldi mesela. Ama Ona rağmen takım halen atakların %90'ını kanattan yapmaya devam etti.

Bu yüzden diyorum takımın hocası yok. Bunu bu kadroya oynattıran adam hoca falan olamaz. Takımın bu sezonunu çaldı. 10 puan farkla en az şampiyon olması gerekiyordu normal işleyen bir ligde şu BJK kadrosunun...
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen sebep bu. BJK evet çok fazla hücum yapıyor ama üretkenliği düşük, bunda hücum çeşitliliğinin az olması ve maç içinde göz göre göre aynı hatayı yaparak sonuç bekleme mantığı var ŞG'nin

BJK zaten hala ligin en iyi kadrosu, rakip alan verirse başına geleceği biliyor. O yüzden otobüs çekmese bile hücumda yerleşerek karşılamayı hedefliyor Beşiktaş'ı. Proaktif olamaz bu plan, Q7 evet bazen el bombasını bırakıyor ceza sahasına ama kapanan rakip olunca ısrarla bunun denenmesi bazen kafasını kaldırmadan orta yapması falan rakibin ekmeğine yağ sürüyor resmen. Bir de Vagner Love cidden oyuna çok uyumsuz, Talişka hariç orta sahanın skor potansiyeli yüksek olsa Negredo gol atmasa bile ligin en yararlı forvetlerinden olur ama cidden tekil anlamda skorer diyebileceğin Talişka var sadece. O yüzden Love da oynamalı.

Örnek olarak bizim takımda da Belhanda-Gary-Feghouli formunun zirvesinde olsun ligde toplam atabileceği gol sayısı 20 bu üçlünün. Terim bu yüzden Sinan Gümüş'ü kazanmaya çalışıyor, Gomis'in olduğu oyunda gerçekten ikinci bir skorer yok, Gary çok ekstra oynuyor evet ama her maç skor bekleyemezsin bu tip bir adamdan. Gomis canavar çıkmasa bu kadar gol atamazdı bu takım.
Sosyal ağlarda paylaş

otobüs çeken takıma orta yapılmayacağını öğrenemedi maalesef hala şenor

o yüzden gomis'i de koysan farketmez şu kafadan kimse çıkamıyor nedense, ba güzellemeleri geliyor şimdi yine göztepe'de golleri sıralayınca ama bu kişiler aynısını love için de yapıyordu alanya'da golleri yazarken lel

aboubakar'ı kaçırmayacaktık biz, o stoperleri döve döve atıyordu gol bu takımlara
Sosyal ağlarda paylaş

cocuklari okula birakirken radyospor dinliyorum da..en son soyledikleri borc arti faiz odemesi ts nin yillik butun gelirlerini az gecmis diyorlardi..gs icin de ayni terane var..bilanco sisirmek .tasinmazlari overrate etmek anlam ifade etmiyor dediler artik pilav daha fazla su kaldirmiyormus..fenerle bjk yi bilmiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...