Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2017 - 2018 Sezonu Genel Tartışma

Llama

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

İki gol atınca Olcay'ı kral, auta giden topu asist olunca Beck'i Dani Alves yaptınız lan sdasfas

evet dark lafım sana lel

OLCAY KRAL ULAN. sevmemiz için gol atmasına gerek yok, zaten 40 yılın başında bir atıyordu :(

Beck'e de hep 7/10 verimli adam, abarttığınız kadar kötü değil her şekilde güvenilir diyordum siz çarpıtıyorsunuz sdafads
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Cenk pektemek tier bi adam. Kapasitesi belli, seviyoruz ama öyle yani.

onca tartışılmış ama deli yorgunum, okumadım. şu hatalı. bence.

cenk gayet kaliteli bi oyuncu. iki temel sorunu var.

-mental devamlılık
-fiziksel yetersizlik

ikisini de isterse yenebilir, istemezse orada ketlenir kalır. cenk şuan maksimumunu veriyor ve daha üstü olmaz. çünkü tr sınırlarında bir kere üsttekilerden ket yemişse adam o duvarı aşamıyor, ben aşabilen adam görmedim şimdiye kadar. yani aştı herkes ama tr'yi terk edince açtı. emre çolak en basit güncel örneklerden mesela.

doğru oynatıldı mı handikaplarına rağmen inanılmaz verim alabiliyorsun. şg bu sene inatla yanlış oynattı, inatla zorladı ama olmadı. olmadığı halde yine zorladı, en çok sinirlendiğim noktalardan biri buydu zaten hatırlarsanız.

kanatta kanat forvet bir cenk ne kadar harika ise uç kısımda cenk o kadar rezaletti.

cenk iyidir güzeldir, sadece gül diken ilişkisi çok sıkça yaşanıyor onda.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de cenk kotu degil.

4231 de 1i oynayacak adam degil. Abu oraya gecip cenk kanada kayinca surekli verimli oldu.

Senol hocanin karadenizli inadi cenk in onunde en buyuk engel.

Pektemek x10 bitiricilik konusunda. Abu ile ikisi yeterli ligi süpürmek icin doğru oynat yeter.

Takim devrye 3-0 önde girmiş sahanin en kotusu cenk diye konuştuğumuz maçlar hatirliyorum

Cidden burak gelip daha cok gol atabilir ama kac pozisyonda ?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hesap yapmaktan aciz insanlar var gercekten. Darkin iyi dedigi adamlara bakin, aldiklari paralara bakin bir hele. Adamdan alinan verime bakin sonra da. Olcay dedigin adam takimin toparlanma safhasinda bir pozisyonu ucuz da bir paraya kapatti. Takima yararini tartismaya gerek yok. Su oynayan oyuncunun verimini aldigi paradan bagimsiz olarak dusunmekten bir vazgecmediniz gitti.

Abou-cenk diyorsun apple, calimero yukarida soylemis zaten. Aldiklari paralara bak bir hele ya. Cenk ile Abouyu karsilastirmak zorunda kaliyorsan zaten Abou o parayi haketmedigini kanitlamistir. Ki takimi mal gibi ortada biraktigi 0 iq davranislarini hesaba katmasan bile boyle bu. Cenk yedek forveti olm bu takimin. Kimse de as forveti olmasini istemiyor zaten. Iyi bir yedek sadece. Aboudan o parayla ne yedek olur ne de o rakamlarla o zekayla as forvet.
Sosyal ağlarda paylaş

Burak'a da laf atmissin, he ben de sevmiyorum hic gelmemesini istedigimi de onceki sayfada soyledim. Ama hic acip baktin mi acaba oynadiklari dakika basina atilan gollere? Abounun Burak'tan basarili oldugu herhangi bir sene var mi acaba diye merak ediyorum ben daha cok. Oyle bir konusuyorsun ki tum takim yirtiniyor da Burak anca gol atiyor zannedecek okuyan.

Bir de kac pozisyonda diye soruyorsun :D Olm sanane pozisyonundan. Adam 30 gol atinca kac pozisyona girdigini kim sallar niye sallar. Pozisyona sokamayacak olan takim sallasin mesela sallayacaksa. Zaten BJKnin suanki halinde pozisyondan bol birsey bulamaz adam.

Ulan savundum adami gelsin diyorsun demeyin simdi. Gelmesin emek hirsizi. Atacagi goller de lazim degil. Baska forvet mi yok amuig
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

2 sene onceki şampiyonluğun 33. Haftaya kalma sebebi beck

oha fb'nin performansı yok saydı sadfdsa

beck o sene iyiydi kalibresine göre, marcelo geldikten sonra onu da en çok toplayanlardan biriydi daha ısınmamışken hata yaparken.

q7'nin de arkasını full topluyordu. o sene mesela beck'in kariyerindeki en kötü hücum istatistiklerinin olduğu ama karşılğında en iyi savunma istatistiklerinin olduğu seneydi.

şaklaban arkasındaki herkese yük, onu bir şekilde kaldırabilen adam gözümde kahramandır hep sadfsda

GG bile demişti röportajda ileri çıkabilince daha rahat oynuyorum vs. diye. bu sene adamın tabela yaptığı maçların birinde hiç oynamadı, birinde 30 da sakatlandı çıktı ve birinde de ikinci devrenin başında sakatlanıp çıktı şaklaban.

gg'nin en iyi olduğu maçlar hep onun olmadığı maçlardı. bu bile şaklabanı afaroz etmeyi haklı kılar da işte...
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi sürekli abi bi tane benfica maçı var onun üzerinden sürekli diyorsunuz. Ayrıca ben cenk kötü demedim. Bence pektemek de kötü değil, ama kapasiteleri belli, beşiktaşın yedek forveti olur işte

Ayrica dediğim gibi cenk in kanat forvet oynayıp yardırdigi maçları söyleyebilirseniz sevinirim. Mesela bu sezon attığı gollerin kaçını kanat forvet olarak atmış? Cenk in 2 gömlek üstünü podolski mesela, o olsa ancak kanat forvet oynar Beşiktaş'ta cenk değil. Cenk in kanat forvet oynayabileceği tek özelliği patlamali isabetli şutları, onla da kanat forvet olunmaz sorry. Benfica maçında Konya ovası bulduğu için önünde yardırdi evet, başka maç da ben hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abu'nun buraktan daha başarılı olduğu sene ne demek abi 10 yaş var aralarında abu şurda 2 senedir top oynuyor zaten :D

adamın kalitesini aldığı para ile değerlendirmem kusura bakmayın vasat ise vasattır.

yıllarca bu takımın başına ne geldiyse vasat sevicilikten geldi.

isterse 10k alsın isterse 10m beck iyi bir sağ bek değil. gg'ye 4 kat para verdim o zaman 4 kat katkı sağlasın diye de bir denklem yok.

Zaten katkıyı sadece kağıda bakarak da göremezsin, GG'nin kağıtta katkısı az gibi durabilir ama bu seninin en iyi oyuncularından birisi bence.

Abu da aynı şekilde gol sayısı / maaş olarak değerlendirilecek bir oyuncu değil. Cidden farklı bir adam, oyunda olduğu her dakika takım iyi oynadı, çıktığı anda çöktük kaç maçta, isterse 3m alsın isterse 30k adamın kalitesini görüyorsun ve ilerde çok iyi paralara transferler yapacaktır.

ya böyle konu çok dağıldı, para verimlilik şu bu 4-5 yerden saldırınca :D

tane tane başlıklarda konuşsak daha verimli olacak sanki ?
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Darkin iyi dedigi adamlara bakin, aldiklari paralara bakin bir hele. Adamdan alinan verime bakin sonra da. Olcay dedigin adam takimin toparlanma safhasinda bir pozisyonu ucuz da bir paraya kapatti. Takima yararini tartismaya gerek yok. Su oynayan oyuncunun verimini aldigi paradan bagimsiz olarak dusunmekten bir vazgecmediniz gitti.

temelde sıkıntı bu zaten. o an bulunduğun seviyeye, bütçeye göre bu adamlar geliyorsa ve onlarla bir başarım elde ediyorsan zaten ona göre değerlendirmen gerek. herkes kendini fm'de istediği adamı bir şekilde getirebileceği düzenlerde hayal ediyor tahminen. yok öyle bir dünya.

ben burada olcay oynamalı, niye oynatılmıyor diye ağlarken bile mesela olcay'ın önüne transfer isteyen, kovalayan vs. adamdım. çünkü o seviyenin iyisiydi, o seviyenin üstüne geldiğinde de iyisini alman gerek vs... çalıştığım firmada bile özellikle olcay'ın yerine adamları raporluyordum bjk'deki bağlantılara yollasınlar diye mls'ten falan adsfads

ha olcay'ın iyisi babel değildi mesela, öyle ya da böyle günü kurtardı eh dedin geçtin.

beck'in iyisi bence gg değildi, çeşitli sebeplerden doğru transferdi ama eh dedin geçtin. aslında burayı iyisinden ziyade doğrusu değildi diyelim. yoksa dağlar kadar olmasa da belirgin pozitif farklar var.

gider de gider. bana kalırsa o seneki takımdan da doğru şekilde seviye atladığımız tek pozisyon sol bek oldu. yedeği bile kaliteli oldu takım vs...

neyse bu tartışma bitmez sdafasd
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

.

Abu da aynı şekilde gol sayısı / maaş olarak değerlendirilecek bir oyuncu değil. Cidden farklı bir adam, oyunda olduğu her dakika takım iyi oynadı, çıktığı anda çöktük kaç maçta, isterse 3m alsın isterse 30k adamın kalitesini görüyorsun ve ilerde çok iyi paralara transferler yapacaktır.

Rüyalar rüyalar. Hangi maçta Aboubakar çıkınca çöktük mesela?

Şu anda konfederasyon kupasında sicislarda mesela. Orda da çıkınca Kamerun çöküyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

ucuza oynayıp idare etmesi adamı iyi yapmaz abi.

beck ve olcay iyi falan değil direk çöp ya.

olcay pozisyonunda oynayan adamın o kadar kötü son vuruşu olması, oyuna girdikten 5dk sonra koşacak hali olmaması falan kabul edilemez.

sadece ön alan presi yapıp geri koşuyor diye ucuz oynayan vasat adama iyi demeyin.

evet olcay çok faydalı oldu, takımın o seviyesinde iyi işler yaptı ama iyi adam değildi.

iyi futbolcu ile parasının hakkını veren farklı şeyler.

abu -> 3m'un hakkını vermedi ama iyi futbolcu
olcay -> parasının hakkını verdi ama çöp
atiba -> 1m'a aldın ligi değiştirdi, god tier
Sosyal ağlarda paylaş

ligde iş yapar qral ama ligde cenk de iş yaptığı için gerek yok. ki babel, talisca, töre gibi bir üçlün varsa forvet arkasında çok iyi bir forvete gerek bile yok ligde.

ama avrupa maçlarında yalnızca gol atmak değil top tutabilen, dağıtabilen, top sürebilen, beklenmedik pas / şut çıkaran, stoplere pres yapan ve ileri çıkmalarını engelleyen bir adam lazım. burak da cenk de bu değil. aboubakar bu klasmanda çok daha yararlı bir forvet.

sonuç olarak bu sene bize şl'de iş yapabilecek forvet lazım. artık jimenez mi olur, aboubakar mı olur, llorente mi olur onu yönetim getirecek. burak / cenk / pektemek gibi bir rotasyonla avrupa'ya gidilmez ama.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

applev0dka said:

.

Rüyalar rüyalar. Hangi maçta Aboubakar çıkınca çöktük mesela?

Şu anda konfederasyon kupasında sicislarda mesela. Orda da çıkınca Kamerun çöküyor mu?

işten çıkıyorum şimdi, spora gidicem.

eve dönünce tek tek dökücem maçları

abuşa saygı duyacaksınız ulannnn sdafas

bu arada ben de çok küfür ettim abuşa, ancak cidden kaliteli game changer adam
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

ama avrupa maçlarında yalnızca gol atmak değil top tutabilen, dağıtabilen, top sürebilen, beklenmedik pas / şut çıkaran, stoplere pres yapan ve ileri çıkmalarını engelleyen bir adam lazım. burak da cenk de bu değil. aboubakar bu klasmanda çok daha yararlı bir forvet.

abi şu bold'lu kısma tamamen katılıyorum.

ama bak

aboubakar top tutmuyor. senin dediğin top tutan adam biraz da sırtı dönük oynayabilen adam, ve aboubakar'ın bir kez bile sırtı dönük duvar olduğunu görmedim ben orta sahaya. aboubakar'ın 1 kez bile pres yaptığını görmedim, bırak stoperleri çıkartmamayı falan.

aboubakar'ı özellikleri ile övün abi sıkıntı biraz da burda. aboubakar, hafif hızlı, omuz omuza kaybetmeyecek fiziğe sahip, adam geçme yeteneğine sahip ama bunu %50 pozisyonda gösterebilen %50'sinde de topu geçip giden, iyi şut atma yeteneğine sahip ama bunu %50 pozisyonda gösterebilen %50 pozisyonda da leş gibi şut çeken. yani bu özellikleri ile de ancak 10 üzerinden 6-7 bir complete forward olur belki, kafa vurma yeteneği olmamasına rağmen. var olan özelliklerini de %50'den %70-80'e çıkartırsa da işte kanat forvet de oynar, poacher da oynar, complete forvet de oynar ama ortada oynayacaksa muhtemelen 2. forvet olması gerekir. ama ben verilen para ne olursa olsun tek başına aboubakar'a güvenmem. aboubakar-cenk ikilisine de güvenmem.

bir tane sağlam santrfor alacaksın şu üstte bold'lu kısımda anlattığın. aboubakar cenk olacaksa da joker olacak, kendini geliştirerek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi onların hepsine sahip complete adam alamazsın şu finansal durumda, illa bir tarafı eksik olacak. cenk ve burak çok eksik onlar olmaz. ancak dediğim gibi aboubakar, jimenez, llorente, ba vs kiralık getirebiliyorsun işte.

aboubakar gayet pres yapıyor bu arada ve bu adamın oynadığı hiçbir maçta karşı takım stoperleri ileri çıkamadı. en iyi yaptığı şey bu bence. cenk varken kimse sallamıyor kendisini arkaya kaçsa bile sıçar ya da yetişiriz kafasına giriyorlardır direkt.

applev0dka said:

işten çıkıyorum şimdi, spora gidicem.

eve dönünce tek tek dökücem maçları

abuşa saygı duyacaksınız ulannnn sdafas

bu arada ben de çok küfür ettim abuşa, ancak cidden kaliteli game changer adam

o kadar kasmaya gerek yok ya, en basitinden fb ile 1-1 kaldığımız maçta aboubakar çıkıp cenk girmese son golü net şekilde yemezdik. her zamanki gibi oyundan kopup 5 metre ilerisindeki stopere baskı yapmadı ve orta açtırdı gol oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

aboubakar basardı ki sıkıntı o değil, o pozisyonda gökhan inler adamına bas diye yırtımıyordu cenk 20dk önce oyuna girmesine rağmen takılıyordu öylece.

bursa'ya atarsın sorun bu değil ki, büyük maçlarda kayıp tamamen. bursa'ya karşı pektemek de atar, atamasa bile arkada babel / talisca / quaresma oynuyor onlar atar.

bizim seviye ve üstündeki takımlarla oynarken olmadık yerlerden gol atacak, hızı ve fiziğiyle savunma dengesini bozacak, takım presine katılacak forvet lazım. stoperlerin lan buna dikkat edelim diyeceği adam lazım. cenk büyük takımda oynayacak mentale sahip değil kesinlikle, umarım geliştirir tabi kendisini.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo gayet de atamıyorduk bursa'ya. o golle açıldı takım, bursa düştü oyundan. köpek gibi oynuyorlardı yoksa. hani atamazdık değil, atamayabilirdik o dakikaya kadarki oyuna bakarsan.

ayrıca gökhan inler cenk'e bas diye bağırıyormuş. hmmm, ok. gökhan inler dediğimiz DM arkadaş neden beşiktaş'a geldiğinden beri 2 adım koşmamış da cenk'e bağırıyormuş? yok abi, aboubakar da cenk de baskı yapan forvetler değil. ben de izliyorum maçları, yok yani. ha cenk olcay gibi yeteneksizliğini örtmek için baskı yapıyor bazen. aboubakar hiç yapmıyor, ki yapması da zorunlu değil. her adam baskı yapacak diye bir kaide yok futbolda, o pozisyon baskı yapar, yorulur sonra kapılan topta depara kalkamaz falan. ben aboubakar'a neden baskı yapmıyorsun diye kızmam, ama baskı da yapmıyor zaten. kızmamın sebebi de o değil.

edit: ya da neyse yani, aboubakar diyelim ki baskı yapıyor, bu noktaya kilitlenmek saçma o yüzden kabullenmiş olayım baskı yaptığını, yoksa çok kısır bir noktada kilitlenecek tartışma.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu nasıl baskı yapmıyor? 1 tane rakibe baskı yapan santrafor söyle o zaman öğrenelim kim nasıl yapıyormuş? efektif baskı yapmak demek mal gibi top peşinde koşturmak demek değil. aboubakar rakip stoperlerin üzerinde koşularıyla, presiyle, fiziğiyle, hızıyla, çalımıyla, tahmin edilemezliğiyle gayet etkili bir santrafor. cenk değil. bu kadar basit yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...