Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş arıyorum

Tatre_

Öne çıkan mesajlar

masa said:

Psikolojiyi hangi ünide okuyorsun ve kaçıncı sınıftasın? İleride psikolojiden para kazanmak istiyorsan hem tatillerde hem de okurken staj yapman gerekir. 7 ayrı yerde staj yapmıştım lisans+ master döneminde. Faydasını çok gördüm.

Yeditepe Universitesi'ndeyim ben. Hazırlık vardı, erken bitti. Eylül'e kadar boşum, sonrasında 1. sınıfa başlayacağım. Evet bol staj yapmam gerekiyor ve eğitimler almam gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bakma masaya o da hala para kazanamiyor..ama cok donanimli..

yani bu islerde kendi tukkanini acmayacaksan cok parayi unut..

memur oldugunda-ki ya ar gor oluyorsun ya da cezaevine filan psikolog super para getirmiyor ..ya ben simdi senin cakrani acicam diyip enerci menerci ayagina keriz yolacaksin -psikolojiyi de para vermeye ikna ederken kullanacaksin ya da hicbir zaman iyilesmek istemeyen aile zoruyla yada kanuni zorunluluk nedeniyle karsina gelmis olan iletisim bile kurmak istemeyen para filan da getirmeyen normalde yuzunu bile gormek istemeyecegin tiplerle muattap olacaksin..
Sosyal ağlarda paylaş

Tatre_ said:

İşletme + Yönetim Bilişim Sistemleri masteri sence nasıl olur? Yurtdışı açısından falan da. Boğaziçi'nin var, ona giremem ortalama yetmiyor. Ama Bilgi Universitesi'nde sadece online programı var. Çok farketmiyor online olması diyorlar ama acaba eksi yönleri fazla mıdır? Bilen ya da deneyimi olan var mı? Bir yandan calismak ya da kurslara gitmek daha rahat olur.

Bilgi said:

Program çerçevesinde işletme yönetimi ve bilişim teknolojileri, disiplinlerarası bir anlayış çerçevesinde ele alınır. Bu bağlamda İş Analitiği ve Büyük Veri (Big Data), Veri Kaynakları Yönetimi, Sistem Analizi ve Dizaynı, Tasarım Odaklı Düşünme gibi konular; İşletme Yönetimi, Girişimcilik, Kurumsal Kaynak Planlama, B2B Marketing gibi işletme konuları ile harmanlanır.

Yurtdisi icin dusunuyosan psikoloji ile is bulmaktan daha rahat is bulma imkani saglar. Netekim "kesin" is saglar, adami vezir eder demek zor. TR piyasasini bilmiyorum ama burda enazindan bilisim sistemleri ile is bulmak psikolojiye göre cok cok daha rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

bakma masaya o da hala para kazanamiyor..ama cok donanimli..

yani bu islerde kendi tukkanini acmayacaksan cok parayi unut..

memur oldugunda-ki ya ar gor oluyorsun ya da cezaevine filan psikolog super para getirmiyor ..ya ben simdi senin cakrani acicam diyip enerci menerci ayagina keriz yolacaksin -psikolojiyi de para vermeye ikna ederken kullanacaksin ya da hicbir zaman iyilesmek istemeyen aile zoruyla yada kanuni zorunluluk nedeniyle karsina gelmis olan iletisim bile kurmak istemeyen para filan da getirmeyen normalde yuzunu bile gormek istemeyecegin tiplerle muattap olacaksin..

Biliyorum bunları maalesef :( Kendi yerimi açma imkanım var, ama kendini tanıtmak bir yandan da, network kasmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

salla sen hacamat ogren suluk yapistir..hacamatin kupasi 20 sulugun tanesi 10 lira..2 de mirmir tirtir dua okuyorsun icinden ..

6 8 kupa 10 civari suluk 160 arti 100 kafa basi 260 ama seni sevdim guzel abim ablam sana 250 olur diyince..

valla dalga gecmiyorum..hani ben yapamiyorum sonucta belli bir sifatim vs var ama tam sizlik..ben ne proflar gordum bilmem kac saat seans terapi yapip da aylar sonra hoca ben senden fayda da gormedim para da vermiyorum ana avrat kufredip giden tiplerle ugrasan..onun yaninda 2 sakal koy ustune haccamim ben diye cik sifir egitimle 20 dakika da 250 ceple..genelde aileye cagiriyorlar..5 10 kisi sirada bekliyor oluyor bir ogleden sonrasinda 1-2 alir gidersin vergin yok algin yok..

Sosyal ağlarda paylaş

turkiye de saglik sektorunde olup gelecek kaygisi cekmezsin bence de
isletme mezunundan fazla yazilimci var ulkede, asil bilisim alani sikinti

bana da sans verseler net, dis hekimligi okur ustune protez cene cerrahisi ot bok bisi yapardim, sonra geceleri para sayma makinesine sarilir uyurdum
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

psikoloji okuyan bir arkadaşm pınar'da staj yapıp, işe başlamıştı sonra.

Şirket psikologu olarak mı? Aslında ben de 2-3 yıl sabretsem stajımı yapıp mezun olup işe başlayabilirim. Ama zorunlu staj da yokmuş bizim bölümde. Birkaç yıl sonra ''Psikoloji'de staj arıyorum'' diye belki başlık açarım buraya yine sdgf
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

turkiye de saglik sektorunde olup gelecek kaygisi cekmezsin bence de
isletme mezunundan fazla yazilimci var ulkede, asil bilisim alani sikinti

bana da sans verseler net, dis hekimligi okur ustune protez cene cerrahisi ot bok bisi yapardim, sonra geceleri para sayma makinesine sarilir uyurdum

ahahah ya senle arkadaş olalım senko bence, böyle kafam karıştığında beni kendi yolumdan gitmeye iteliyorsun falan. Teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Tatre_ said:

benjani said:

psikoloji okuyan bir arkadaşm pınar'da staj yapıp, işe başlamıştı sonra.

Şirket psikologu olarak mı? Aslında ben de 2-3 yıl sabretsem stajımı yapıp mezun olup işe başlayabilirim. Ama zorunlu staj da yokmuş bizim bölümde. Birkaç yıl sonra ''Psikoloji'de staj arıyorum'' diye belki başlık açarım buraya yine sdgf

ik'da yanlış hatırlamıyorsam
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

ik'da yanlış hatırlamıyorsam

İnsan Kaynakları güzel, ben de işte ik istiyorum bir yandan, oturmadı tam yani. Direkt psikolog olmayacaksam psikolojiyi okumayayım bosa diye düşünüyorum. İşletme ile de ik olabiliyorum sonucta. Bir de bu haftasonu ''İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı'' sertifika programına başlıyorum, bakalım.

Neyse, belki bölümde ilerledikçe tam olarak nereye yonelecegimi bilirim ama.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

salla sen hacamat ogren suluk yapistir..hacamatin kupasi 20 sulugun tanesi 10 lira..2 de mirmir tirtir dua okuyorsun icinden ..

6 8 kupa 10 civari suluk 160 arti 100 kafa basi 260 ama seni sevdim guzel abim ablam sana 250 olur diyince..

valla dalga gecmiyorum..hani ben yapamiyorum sonucta belli bir sifatim vs var ama tam sizlik..ben ne proflar gordum bilmem kac saat seans terapi yapip da aylar sonra hoca ben senden fayda da gormedim para da vermiyorum ana avrat kufredip giden tiplerle ugrasan..onun yaninda 2 sakal koy ustune haccamim ben diye cik sifir egitimle 20 dakika da 250 ceple..genelde aileye cagiriyorlar..5 10 kisi sirada bekliyor oluyor bir ogleden sonrasinda 1-2 alir gidersin vergin yok algin yok..

dana22 nasıl güzel açıklamış olayı. Günümüz Türkiye'sinde okul okumanın pek bir anlamı yok, şu adamın dediğini yap ya da yandaş bir amca dayı bul, en kötü, müdürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

Tatre_ said:

senko said:

Piskoloji iyidir.

Ya ii tabi ki de, kafam karışıyor yine de. Yaş 26 olacak birkaç aya, 4 yıl okuyacagım psikolojide, +2 yıl master. Bir de kendi paramı kazanmam lazım bir yandan. Baktım iş bulamıyorum, canımı sıkmaya, kafamı karıştırmaya başladı yine.

hocam bence doktora git
okb var mı baktır :)

bende farklı bir lisans programı denemiştim çalışırken, devamını getiremedim

bir yola girdiysen alanında en iyisi olacakmış gibi yardır
tereddüt ettiğin anda motivasyonun düşüyor
bir emek sarfedip de karşılığını almayan yok
ama yaş ve maddi durum kaygısı var malesef, çoğu şeyden fedakarlık gerektiriyor

umarım güzel bir iş bulursun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...