Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 28. Hafta | Besiktas - Adanaspor | 24.04.2017 - 20.00

oldun

Öne çıkan mesajlar

atınç nedir abi allah aşkına temassız oynayan stoper mi olur? hava hakimiyeti de tosiç'ten kötü. adam 2 ay sonra gidiyor hem de neden oynuyor abi atınç. bozma stoperleri beck'i koy sola anasını satayım herif efsane oynadı lyon maçında.

hadi bu yetmedi talisca'nın kanatta ne işi var? ilk yarı ileri uç on kere değişti zaten kim ne oynayacağını şaşırdı.

şansa kazandık resmen şu maçı.
Sosyal ağlarda paylaş

geldim, ikinci yarı uyuya kalmışım. talisca topu aldığı yerden vurup atsa 2 adım atacağına 7 orandan o da geliyormuş :( neyse sağlık olsun amorti sdfsda

atınç'a çok eleştiri var da gollerde hatası yok ki? tunca falan yatmıyor tosic gibi dedi de zaten 1.96'lık adamdan yatmasını beklemek saçmalık? Bu adam yatıyorsa zaten problem vardır, özellikle ayakta kalmak zorundaki zaten her şekilde yatmayan stoper makulken bu adam 1.96 ile yatmıyor demek saçmalık.

onun dışında atınç'ın hava topu hakimiyetine gelirsek maç başına ortalama 3.5 hava topu kazanımı ile oynuyormuş ki bu da onu 3.7 kazanım ile oynayan Marcelo'nun arkasından takımın en iyisi yapıyor. Yani o da saçma bi önerme olmuş.

dediğim gibi ama maçın genelini izleyemedim. önce eve geç geldim sonra uyuya kaldım. instat yetkimde yok artık ertesi gün hemen full izleyemiyorum kalır öyle, başka bir bok yedi mi bilmiyorum ama geniş özette yaptıkları gayet olumlu olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de BJK taraftarına oyuncu beğendirmek ciddi anlamda güç, Feda sezonundaki gibi taraftara kulakları kapatıp hata da yapılsa üstüne gitmek gerekiyor yoksa kimseyi kazanamaz bu takım kusura bakmayın.

Özellikle son dönemlerde eleştirilen futbolculara bakıyorum, kim ne konuda eleştirilse futbolcu genelde o konuda iyi oluyor. Bugün Atınç yapmadı diye eleştirilen her şeyi Mitrovic her maç yapıyor ama sorsan Mitrovic 4 milyon euroluk çöp.

resmi maçlarda 96 gol atmış lyon'dan çocuğun oynadığı dakikalarda sadece bir çok ekstra, defans hatası olmayan pozisyonda gol yedik hatta ilk maç o çıktıktan sonra çöken sistemde 2 tane yedik ama sorsan çöp.

yani en temeli şuan verimlilik açısından ligin en iyi futbolcusu Olcay Şahan. bu adam BJK iken ampute ilan edilmediği kalmıştı.

O yüzden taraftarı dinlememek şart, taraftar sürekli ağlar yapacak bir şey yok. Ben de ağlıyorum, beni dinleseler de hata yaparlar bırakın profesyoneller takılsın sadfsad
Sosyal ağlarda paylaş

atınç'ın nasıl hatası yok abi ilk golde tamamen hata onda? adam yerinde yok neredeyse kadrajda görünmeyecek, oradan herif sarkıyor arkaya marcelo yetişemiyor normal olarak ve gol.

keza ikinci golde gueye onun bölgesinde atınç adamın 5 metre önünde kalıyor. ki bunu hep yapıyor inanılmaz kaçak oynuyor böyle defans olmaz yani. temas etmeye korkuyor rakibe.

hava topu konusunda da kritik yerlerde hava toplarını alamadığı sürece istatistiklerin anlamı yok benim için. marcelo ne yapıp edip kritik yerde hava topunu alır, alamazsa adamı bozar, bozamazsa çaktırmadan iter bir şey yapar. atınç buralarda rakibe veriyor topu direkt rahatsız da etmiyor.

hepsini geçtim atınç 1,5 ay sonra almanya'ya dönüyor biz neden oynatıyoruz adamı? mitroviç'te ısrar et hata yapacaksan o yapsın 4,2m eur saydık 4 sene bizim futbolcumuz. bu adamın bu maç oynamasının hiç bir izahı yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

hepsini geçtim atınç 1,5 ay sonra almanya'ya dönüyor biz neden oynatıyoruz adamı? mitroviç'te ısrar et hata yapacaksan o yapsın 4,2m eur saydık 4 sene bizim futbolcumuz. bu adamın bu maç oynamasının hiç
bir izahı yok yani.

hepsini geçtim ben de katılıyorum buna
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Bir de BJK taraftarına oyuncu beğendirmek ciddi anlamda güç, Feda sezonundaki gibi taraftara kulakları kapatıp hata da yapılsa üstüne gitmek gerekiyor yoksa kimseyi kazanamaz bu takım kusura bakmayın.

Özellikle son dönemlerde eleştirilen futbolculara bakıyorum, kim ne konuda eleştirilse futbolcu genelde o konuda iyi oluyor. Bugün Atınç yapmadı diye eleştirilen her şeyi Mitrovic her maç yapıyor ama sorsan Mitrovic 4 milyon euroluk çöp.

resmi maçlarda 96 gol atmış lyon'dan çocuğun oynadığı dakikalarda sadece bir çok ekstra, defans hatası olmayan pozisyonda gol yedik hatta ilk maç o çıktıktan sonra çöken sistemde 2 tane yedik ama sorsan çöp.

yani en temeli şuan verimlilik açısından ligin en iyi futbolcusu Olcay Şahan. bu adam BJK iken ampute ilan edilmediği kalmıştı.

O yüzden taraftarı dinlememek şart, taraftar sürekli ağlar yapacak bir şey yok. Ben de ağlıyorum, beni dinleseler de hata yaparlar bırakın profesyoneller takılsın sadfsad

Gercekten bu kelimesi kelimesine katiliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

o biraz da olmus, hemen monte edilecek stoper ihtiyaci varken alinmasiyla alakali bir tatminsizlik. yoksa mitrovic bahsinde o derece salt bir tartisma donmuyor. o kadar izleyemedik. acilmis arguman 4 milyon eder mi, o kadar maas verilir mi, ilk 11'in adami mi, penalty taker yapilir mi vesaire. bu gidisle sezon sonu bile herhangi bir yone kesin kanaat olusturmak zor olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada talisca elimizden kaçarsa direk ribery vakası olacak belli oldu. tarak kemiği kırıldığı sezonda 29 maç 14 gol 6 asist oldu. türkiye ligi için biçilmiş kaftan herif, alex kadar yetenekli değil ama ondan daha kaleyi düşünen bir topçu. gelecek seneye kalmadan bu sene oğuzhan'ı okutup 10-15m arasına bu adamın bonservisini almamız gerek. seneye cl'de 6 maç oynadığında değeri bunu katlayacak çünkü. tolgay çeyrek oynadığı sezonda 6 asiste ulaştı bile, bu maç da iyiydi şenol ayar kaymış belli. sürekli oynarsa oğuzhan kadar yararlı olamasa bile talisca'yı almak için böyle bir değişim yapabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

mitro yerine atınç oynatılma olayına ben de katılıyorum sdfsd

wot geliyor. uykudan kalktım bu saatte enerji boşaltmam gerek asdfsad

spoiler koyacağım.

diğer konularda komple haksızsın ama. wot geliyor. spoiler koyacağım.

misal diyorsun ki atınç geride durmalı yerinde olmalı, yeri neresiyse. ikinci golde adam tam ilk golde hayal ettiğin yerde ama yine suçlu.

iki golde de adam gayet iyi alan kapatmış. ikinci golde örneğin vuruş açısını kapatıp onu topu diğer ayağına çekmesine sağlıyor. topu çekip min 2 metre götürüp ters ayağı ile vuruyor ve ekstra bir gol atıyor ki atınç'ın görevi vuruş yaptırmayıp, pas ve şut açısını kapattığı anda biter orada kademede dmc ve diğer stoper varken. burada suç oraya gider.

ilk golde de gayet geride kalmayıp yakın oynuyor, beklenen bu zaten. müdahale etmeyip yine açısını kapatıyor ki mantıklı olan zaten orada gueye'nin geriye dönmesiydi ama o süreçte kaçan arkadaşını görüp, karar verip topu atabiliyor. tosic olsa rahatsız eder düşünemez diyorsun, olabilir. topu saklayan gueye'ye arkadan girip kart alma ihtimali de gayet yüksek mesela.

tr'de değeri anlaşılmayan bir durumda şu ki her zaman tackle-slide tackle'a girmek mantıklı değil. bu durumda 4 vs 2 yakaladığın rakibe girip risk almak stoper için mantıksız harekettir. beynini çalıştıran adam tosic veya ersan gibi davranmaz burada.

ha sıkıntı öyle davranmayan adamın önüne boşluğu kapatacak dmc-mc koymak gerekiyor.

şöyle bir durum var işte, foto gerek.

http://i.hizliresim.com/nRaz6a.png

3.5 saniye civarında sürüyor üç foto, orta saha presi olmayınca bi çılgın denemeye karar verebiliyor top tutan hücumcular. atınç'ın mesela yerini kapatması ortadan destek almayınca burada bir ifade etmiyor.

orta alandaki boşluk zaten bu tip hızlı gollere sebep veriyor. napoli maçı mesela ilahlar korumuştu bizi 1-1'lik maçta, atiba hep ortada böyle tek kalıp götünden solumak zorunda kalmıştı.

şimdi diyeceksiniz ki tolgay koşarsa dediğin gibi orta alan boşalacak. gueye arkaya oynasa yine kar olacak. öyle maalesef.

marcelo'nun bile şurada hatası maalesef atınç'tan fazla çünkü o da hiçbir mal böyle bir top denemez diye beklemiyor. açıp mesela golü tekrar izlerseniz videolig'den onun bile çok geç tepki verip, ne oluyor lan dediğini görürsünüz. zaten uyuma huyu marcelo da çok var ani kontralarda bunu geçen seneden beri hep söylüyorum, beğenmediğim tek yönü maalesef duran top uyumasıyla birlikte :(

ha şöyle bir gerçek var bir de, zaten bu tip toplarda ne olur ne olmaz diye uyumayan adam min 20 milyona transfer oluyor asdfsdfafsd

yani pozisyon genelinde çok çok ekstra bir iş yapıyor adana, suçlu varsa orta alanda kalabalıklaşmamak ya da belki tolgay'ın tembelliği olur.

atınç'ın şurada suçu yok. ikinci golde zaten hiçbir şekilde suçu yok kendi adamı bile değil.

yani dediğim gibi bugün maçta goller üzerinden puanlanacaksa puanı düşmez. başka hatası varsa bilemem izlemedim.

Sosyal ağlarda paylaş

abi katılınacak noktası da var katılınmayacak nokta da var. zaten taraftar dinlenerek hareket edilemez transfer yapılırken ya da adam gönderilirken.

mitrovic'in oynatılması gerekliliğine katılıyorum. bu maçta oynaması gerekliydi. ancak lyon maçında da kritik hatalar yaptı. bunda da tek sorumlu kendisi değil, marcelo ile oynasaydı hatasız oynayabilirdi. defansif anlamda takımın bel kemiği marcelo ve onun yokluğunda mitrovic'in yanında atiba da kötü oynadı mesela. mitrovic o bölgeyi genel olarak derleyip toparlıyor. hatta ileri gidiyorum, fabri'nin o maçta yaptığı o hatanın da en büyük sebebi marcelo'nun olmayışıdır.

olcay konusunda da bazen büyü bozuldu mu bozuluyor. 200k'ya gittiğini farzedersek hatalı transfer ama o durumda dahi ben anlayabilirim. profesyonellik değil ama karşılıklı sevgi saygı bunu gerektirebilir. ya da şu anki performansını gördükten sonra mutlu olmalıyız diyelim, hani olcay orada sıçabilirdi de. olcay beşiktaş'ta kalsa şu anda trabzon'da oynadığı oyunu oynayamayacaktı muhtemelen, zira ligin ilk yarısında oynayamadı. hem takıma zarar veriyordu çünkü şg o takımda olduğu sürece onu babel'in yerine oynatacaktı örneğin bir çok maçta, hem kendisi köreliyordu. olcay'ı hepimiz severiz sanırım bu nedenle hem bizim için, hem olcay için hem de trabzonspor için iyi olduğu kanaatindeyim. tabi sadece 200k değil olay orada başka durumlar da var, bunu da az çok hepimiz tahmin ediyoruz. ben mutsuz değilim olcay'ın gitmesinden.

taraftar bazen tepki göstermeli yoksa gitmesi gereken adamlar kalır kalması gereken adamlar gider. örneğin tolga zengin, taraftar baskısı olmasa belki hala kaledeydi. ya da andreas beck taraftar baskısı olmasa belki seneye takımda kalacak. ben aboubakar konusunda da aynısını düşünüyorum. bugünkü maçta da mesela 2 tane kaçırdığı kafa golü var, "aboubakar çaşıtlığı" dediğimiz şeyi gayet net açıklıyor. hani 100m euro transfer bütçen olur, 10 milyonunu atarsın abou'ya, yedek bekletirsin arada oynatır ileride de satarsın epl'ye, bence de kesin satarsın. ama işte 10m'u bu adama bağlayacak paramız olmadığı için bu yeteneksizliklere katlanamayız.

ha mesela taraftar geçen sene bir ara marcelo'ya takmıştı. manyaklar gibi marcelo gitsin abi yeaaa çekiliyordu. hatta atiba cc.'ye falan laf edenler falan olmuştu (haşa). ne her zaman taraftar baskısına boyun eğilmeli ne de taraftarın görüşü tamamen gözardı edilmeli bence.

edit: ha bu arada üstte dark foto koymuş. o pozisyonda da suç marcelo hazretlerinin değil adamı takip etmeyen gg'nin. marcelo doğal olarak topa sahip olan oyuncu atınç'ı geçerse diye atınç'ın kademesinde bekliyor (ve hatta sol kanata pas atılırsa oranın da kademesine girebilecek mesafeyi bırakıyor), arkasındaki golü atan adam için de nasıl olsa gg var diyor ama gg uyumuş o pozisyonda.
Sosyal ağlarda paylaş

talisca konusunda ben de öyle düşünüyordum da şöyle bir durum var, talipleri genelde ingiltere'den olduğu söyleniyor. e talisca sanırım henüz milli olmadı, dolayısıyla isterse messi "veliahtım talisca" desin ancak yıllar boyu kiralamak için alabilir ingiliz kulüpleri talisca'yı work permit olayından ötürü. epl takımlarının bu sebepten alamıyor olması büyük avantaj, giderse monaco, psg, top level bir italyan takımı (roma, lazio?) ya da sevilla, atm, villareal gibi bir takıma gidebilir. 25 m euro da az para değil.
Sosyal ağlarda paylaş

marcelo geçen sene kötüydü çünkü, yani şimdi ki kadar değildi. onun goygoyu küme düşecek takımdan gelip beklenen üstünde iyi adam çıkması ve şampiyonluk yaşamasıydı.

bu sene ulaştığı nokta ciddi anlamda önemli ama bu yere de oynayarak geldi.

stoperlerde ve forvetlerde devamlılık ve istikrarlı forma giymek, iyi oynamak değil bakın temel esastır. diğer mevkiilerde bu kadar kadar aranmaz.

Stoper ve forvet ne kadar çok süre alırsa o takıma o kadar adapte olur ve hata payı düşer.

Mitrovic'in oynatılması zaten bu yüzden önemli, onun gibi büyük lig tecrübesi olmayan gençler oynaya oynaya bunu kısa sürede kavrayıp seviye atlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdiki kadar değildi ama şimdikine çok yakındı abi, benim görüşüm bu o dönemde de kjaer'le birlikte türkiye'nin en iyi stoperi olduğunu söyledim. hani stoperde oynamak önemlidir tabi ama eşşek olanı oynatsan da bir yere kadar gelişir.

işte bu söylediğin de bir önceki söylediğinin en önemli örneği aslında. mesela marcelo geçen sene kötü idiyse ya ben futboldan hiç anlamıyordum ve şansına bu sene olabileceği hale geldi, ki ben türkiye'deki en iyi stoper diyordum ya da marcelo kötü diyenler yanılıyordu. bizdeki en büyük sorun yanılan yanıldığını kabul etmiyor. ben haklıydım, şimdi değişti denilebiliyor çok rahat. futbol böyle bir şey yani bizle alakası yok. hani o yüzden diyoruz ya futbol yorumculuğu en kolay meslek diye.
Sosyal ağlarda paylaş

dark birinci golde yerini bırakıp oraya çıkıyorsa stoper o adama o pası attırmayacak abi bu kadar basit. sarı kartlık faul yapmasına gerek yok biraz şarj etse adamı o herif o pası o kadar iyi atamaz. ya hızlı atar fabri alır ya yavaş atar marcelo keser. ama sen yerini bırakıp adama gidip kendi bölgene milimetrik pas attırırsan suçlusun. ikinci golde de oğuzhan ile birlikte hatalı çünkü ikisi de temassız oynayan adamlar temaslı oynamak kaymak ya da faul yapmak değildir. özellikle adriano ve marcelo çok iyi yapıyor bunu mesela.

mitroviç olayına taraftar çok tepki veriyor ama anlaşılması gereken şu ki o transfer döneminde harcanabilecek 4,5m gibi bir para vardı ve gelecek seneye transfer edemiyordun o bütçeyi, o yüzden olabilecek en iyi stoper alındı. ben kızmıyorum yönetime o konuda, o paraya rakitskiy de alamazdın işe yarar bir forvet de. ama bu demek değil ki adamı ezip çürüt bir kenarda.

talisca epl'de ezilir o fizikle oraya almazlar onu. son 15dk oyuncusu olur kendi kariyeri açısından hatalı olur bence. ispanya ve portekiz'den talipleri çıkar ama zaten şu an değeri 25m değil, seneye 6 cl maçında 10 gol + asiste ulaşırsa çıkabilir ama. o riski almamak için bu sene 10-15 arasına alınmalı bence.

10m'a aboubakar'dan iyi forvet de alamazsın maalesef. gomez, mandzukic felan hayal millet uçuyor. gomez bayern'e gidecek yüksek ihtimalle, mandzukic bu sene cl finali oynayabilir nereye alıyorsun.

ha seneye 20-25m'luk transfer bütçesi oluşturmak için de oğuzhan mutlaka satılmak zorunda. çöplerle birlikte quaresma'yı da okutabilirsek bütçe yaratılır. rakitskiy yine yalan oldu zaten kesin messias'ı alacaklar, onun da marcelo gibi karakterli çıkması için dua edicez artık.

marcelo hem iyi hem de bizim oyunumuza çok uygun bir stoper. kjaer - skrtel bizde iş yapmaz mesela, önünde topal ile çakılı oynayıp her topu taca uzaklaştırmak kolay anasını satayım. bizde stoperler orta sahaya çıkıp pas trafiğine katılmak, temaslı, agresif, hızlı oynamak ve arkaya kaçanları kovalamak zorunda. o yüzden rakitskiy diye diye dilimizde tüy bitti nokta transfer resmen herif.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseyi satmadığımız durumda bile kanat+stoper şart. Nasıl olacak bilmiyorum. Oğuzhan ın yeri zor dolar.
Takımdaki çöpler satılabilir mi bilmiyorum da toplasan 1m bonservis etmezler.

Kanattaki eksiği Töre ile kapatırız belki. Bu sene rakiplerin çok kötü olmasıyla şampiyon oluyoruz yine ama seneye daha da zor geçecek, transfer sınırlaması kalkmadığı için.
Sosyal ağlarda paylaş

Talisca gelecek sezonda bizde neden herkes hemen seneye yokmus gibi davraniyor.Birde ribery vakasi faln demis birileri. Talisca ribery kadar etkili bir topcu olur mu bilmem ama parasi odenmedigi icin elimizden kacmicak.Paramiz yetmedigi icin elimizden kacicak.Caresiz adamin gidisini izlicez. Seneye de boyle oynasin brezilya milli takiminda da oynasin.Sonrada Manuya falan gitsin.Yasattiklari yeter.
Ama kaza eseri falan elimizde kalirsa direk alex-hagi effect yapar ligde.
Sosyal ağlarda paylaş

seneye yokmuş gibi davranmıyoruz bu performansını devam ettirirse seneye alamayacağımız kadar maliyetli olur, mümkünse şimdi alalım diyoruz.

talisca ribery kadar etkili bir futbolcu olabilir öyle bir ihtimal var sadece. şimdiden olacağı belli olsa 25m'dan fazla ederdi zaten.

siz istiyorsunuz ki kendini kanıtlasın birinci sınıf topçu olduğunu göstersin sonra 7-8m'a adamı kapatalım öyle bir dünya yok, tek akıllı siz değilsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sene talisca mı vardı ya, sosa gitti diye dövünüyorduk. Yine bulurlar, vardır bir çalışması :) Gönül isterki bir şekilde kalsın uzun seneler oynasın ama zor, böyle adamların opsiyonlarını bir şekilde usturuplu yapmak lazım. Aslında allahtan 25m üstüne satabiliyorsan anca o zamana başkasına satarsın kısmını eklemişler :p

Birde seneye transfer sınırlaması diğer takımlar içinde var öyle full kadro yapılanmasına asıl onların ihtiyacı var. Bence seneyede bayağı avantajlıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...