Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sevr anlasmasi ve Turkiye nin gelecegi..

-Rainmax-

Öne çıkan mesajlar

Ayrıca, ordaki tatbikatlarla ilgili de zerre fikrin yok, nokta atışlarıymış, 100 pilotmuş, 1000 pilotmuş sallama, cevap bile vermem. Gelişmiş ülkelerin ordusu yok ne diyorsun sen ya? USA dışında çok önemli bir güç bulunduran kaç tane ülke var. Gelişmiş toplum dediğin, isviçre, iskandinav ülkeleri, almanya, fransa, italya, japonya vs. ise ne askeri gücü var bunların söylermisin. Adamlar askeri güçlerini azaltmak için bin takla atıyor, bizim ihtiyacımız var ki o kadar asker besliyoruz. Natonun 2. büyük gücü bunu unutma, ama bu çok hevesli olduğumuz için değil, ihtiyaç duyduğumuz için. Yoksa gelişmişlik bunlarla ölçülmüyor, yanlışın var.[signature][hline]"Türk şoförü en asil duyguların insanıdır"
M.Kemal Atatürk

no paranoia@ montezaus

##Beneath The Ground
###Viva La Résistance!!
Sosyal ağlarda paylaş

Haklı olduğumuz kıbrıs davasında bile haksız olduğumuza ikna edilebilecek bir kişi olduğunu düşünüyorum, var mı ötesi. Tarihle zerre ilginiz yokken gaza gelip yazı yazıyosunuz ülkücü argümanlarla, çıkıpta osmanlı toprağı hurraa diyorsunuzu. Ben niye cevap veriyorum sana hiç düşündün mü?[signature][hline]Let me back let me back, I promise to be good. Don't look in the mirror at the face you don't recognize. Help me, call the doctor Put me inside Put me inside Put me inside Put me inside Put me inside

**no paranoia@ montezaus
Sosyal ağlarda paylaş

deme ya

yukarıda bahsettiğin argumanlardan hala tutunabileceklerin varsa buyur tartışalım, gerisi ilgilendirmiyor zaten beni.[signature][hline]Let me back let me back, I promise to be good. Don't look in the mirror at the face you don't recognize. Help me, call the doctor Put me inside Put me inside Put me inside Put me inside Put me inside

**no paranoia@ montezaus
Sosyal ağlarda paylaş

sevr antlaşması padişah vahdeddin ve istanmbul hükümetince kabul edimiş
ama lozan barış antlaşması ile geçersiz kılnımştır
önümüz[hline]belediye otobüsünde uykumdan rüyalarımdan ayrılıp kapıya baktıımda inmem gereken durağa geldiimi görüp kapıya koştum ama sırt cantamı düzletene kadar dur düğmesine basmayı unuttuumdan 2 km falza yürüdüm,şofeend rica edemedim durak dışında indirsin die...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ende senin gibi biliyorum ama osmanlıdada sadece padişah kabul etmiş meclis-i mebusana aktarılmamış sonuç olarak antlaşmalar en az 2 devlet gerekir bu antlaşma ne olursa olsun geçersiz bi kagıt parçasından başka şey değildir[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

lol ne padişahı Sevr anlaşması ımzalandıgında ıngılızler Istanbulu fiilen işgal etmiş tum devlet dairelerine el koymuş meclısı dagıtmış hukumetı kukla yapmıştır resmen bir devletın başkentı işgal edıldımı hukuksal varlıgı bitmiş demektir
sen hukuksal varlıgı bitmiş bir devlete anlaşma imzallattırıcan sonra 85 kusur yıl sonra bu anlasmayıo masaya koyucan dabı dabı dabı dıyorum[signature][hline]Hiko Seijuro,öğrencisi Kenshine bılınmıyen bir tarihde demişki:
Sword is just a weapon,Swordmanship is learning how to kill.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Sevr anlasmasini tek harfini bile kabul etmeyiz, sonuna kadar mucadele ederiz.Bu devirde kilicla, tufekle, savas meydanlarinda olmuyor tabii bu savas.

Cok calismamiz lazim. Para yapmamiz, organize olmamiz, kendisini dusunmeyen bir Kuvayi milliye ruhu olusturmamiz lazim. SabIr ve disiplinli olmak sart.

'Son ocak sonmeden' bu savas kaybedilmis sayilmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Viktor, 11 Kasım 2004 17:07 tarihinde demiş ki:
şimdi ilkokul kıtaplarındakı koyu turkcu dusunceyle dusunmuyoruz burda
bır kere sevr anlasması hukuken gecerlı bir anlaşma degildi cunki fiilen ve hukuken bitmiş (başkentıne girilmiş) bir devletın imzaladıgı bir anlaşmadır bu biir
ikincisi Sevr den sonra imzalanan cogu anlasmada Sevr annasması kesınlıkle tanınmaz dıye madde vardır yanı Sevr ı aynı şekılde koyamazlar secr yenıden gundeme gelemez cunkı bitmiş bir olay hee sevr demekle amaclar aynı kastedılıyor olabılır
ayrıca su anda dunyadakı ulkelerın cogu tam bagımsız degıldır kureselleşme yuzunden yani tek denetlenen ulke turkıye degıl ABD nın IMF ye bızımkının 30 katı kadar borcu var bu ikiii
ermeni soykırımı tamamen bızım dış polıtıkadakı başarısızlıgımızdan onumuze suruluyor kımse burda ekonomı kotu demesın turkıye AB ye son alınan 11 ulkenın toplamından daha buyuk bır ekonomıye sahıp ekonomık kalkınma olmamasının dört temel sebebı var

1-Askeri Savunma Butcesi - ki dunyada ABD den sonra ıkıncı en guclu orduya sahıp olmamız bunun yuzundendır

2-Yanlış yatırımlar-gıdıp ucak ınmıyen yerlere havaalanı yapıyor personel atıyorsun bır fabrıkada calısmadıga halde maas alan adamlar var

3-Yolsuzluk-devletın malı denız yemıyen domuz olayı herkez devletı somuruyor

4-Özelleştirilmeyen kamu kuruluşları-buda fecı batırıyor cunkı devlet TCDD turktelekom gıbı yerlere akraba kayırmacılıgı yapıp işten anlamayan yeteneksız elemanları verıyor oyle oluncada toplam karın 4 katı zarar elde edılıyor

soykıyıma gelelım kı bu tamamen salaklıktır daha oncede yazdım bu forumlarda ermenıelr haldır haldır propaganda yapıyor bızde tık yok sankı gozumuzu kapayınca o sorun ordan yokoluyor gıbı bır tutumumuz var Osmanlı arşivleriniş acıklasın başbakanlık TSK nın hazırladıgı belgesellerı dagıtsın ama nerdee hıcbırsey yapılmıyor bu konuda oole televızyona cıkıp soykıyım yoktur demekle olmaz bu ısler ermenıler 1. dunya savaşı sırasında cekılen savaş goruntulerını gosterıyor soykıyım dıye ve sankı cocuk kandırır gıbı tutum alıyolar bızde gene tık yok

ama gıderız cezayırde yapılan soykıyımı fransaya jest olsun dıye tanımayız fransız gıder ermenı soykıyımını tanır sımdı bu dış sıyasette yapılan aptallı gectım gerızekalılık degılmıdır bunu yapan zıhnıyet nasıl kac sene hukum surdu burda

bunun tek temel nedenı var egitim egitim olmayınca boyle oluyor tepeden ınme demokrasımızle kımın tıpı hoşumuza gıderse ona oy verıyoruz oy verırken kımse ıcraat sormuyor belge sormuyor oole verıyor kı ıktıdar partısının o sayısı kadar vatandaş kıcını kaldırıp sandıga bıle gıtmıyor sonra oooo AKP geldı ıstemıyoruz dıye ahkam kesıyolar bıye deyyus o nazık kıcını kaldırıp oyunu verseydın oy vermedıysen ne konusuyorsun dıyende yok bunlara

4. söylediğin şeyle 3.söylediğin şey aynı kim ne derse desin hükümet başkasının hırsızını piyasadan kaldırıyor ve kendi hırsızını koyuor.Birde o akraba kayırmacılığı taa fuzuli zamanına dayanıyor.Asıl sorun o kayırmacılıkta kayırmacılık olmasa tcdd ve telekomun devlete çok büyük katkısı olur.3.maddede söylediğin şeyde yok lur[signature][hline]İş Hayatı
İstediğimiz hayat çalışıp adam olmak
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlı Anayasasına göre Bir Anlaşmanın imzalanıp onaylanabilmesi ve uygulanması için Mebusan Meclisi tarafından kabul edilmesi zorunludur . Osmanlı Hükümeti Mebuslar Meclisini Bypass edip bu anlaşmayı imzaladığı için Sevr geçersiz bir anlaşmadır . Bu yüzden Tarihe ölü doğan anlaşma olarak geçmiştir . Dolayısıyla Türkiye'nin Bu anlaşmayı tanıması konusunda zerre kadar zorunluluğu yoktur .

Kıbrıs konusunda ise İngiltere Kıbrıstaki zor durumunu kurtarmak ve Adanın Yunanistana ilhakını önlemek amacıyla Türkiyeyi de içine alan bir Garantörlük anlaşması hazırlamış ve imzalamıştır . 1974 Türkiye bu anlaşmadaki hakkını kullanmıştır . Yoksa Türkiye Lozanda 12 Adalar ve Kıbrıs konusunda bir hak elde edememiştir .[signature][hline]MaXi...
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer bu milet belli bir hedefe yönelirse gayette ekonomik sorunlarıyla baş edebilir. Bakınız Hindistan'a,adamlar bilgisayar işlerine girdiler ve ekonomilerini toparladılar. Eğer biz kısa vadede turizim sektörünü, tarımı geliştirirsek buradan alıcağımız güçle sanayimizi toparlarız ve o zaman ABd ymiş Abymiş bunlara hiç gerek kalmaz. Günü kurtarma politikalarıyla bu günlere geldik malasef. Kıbrıs konusuna gelirsek zaten halkı istesede istemesede biz askeri orada kalmak zorundayız. Nasıl İsrail bazı yerlerde halk ne kadar istemesede askeri gücü varsa aynen bizde öyle duracaz en kötü senaryoda. Askeri güç olarak it dalışında şöyle böyle demişsiniz ama arkadaşım şu an o gelişmiş dediğin çoğu ülkedeki pilotları kim eğitiriyor?[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...