Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ev tipi toz emme cihazı

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

toz emme dediğin hava temizleme cihazlarından mı acaba.

Eğer öyle ise xiaomi liste başlarında geliyor o cihazda. mi air purifier Çin'de ki kirliliğe karşı mücadele ettikleri için inanılmaz bir tecrübeleri var galiba. Cihaz pahalı baya markaya göre.

karşılaştırmalı pro incelemesi vardı şurada
http://www.myhealthbeijing.com/china-public-health/the-best-air-purifiers-under-1000-rmb-my-test-results/
Sosyal ağlarda paylaş

Toz emme cihazından ziyade ev içinde toz oluşma sebeplerini azaltmaya gitmek de faydalı olabilir, Einsteinlık yapmış olmayayım ama mesela biz çamaşır kurutma makinesi aldık ev içindeki toz oranı resmen 10 kat falan azaldı. Camlara sineklik takmayı düşünüyorum onun da etkisi oluyor diyorlar temiz hava gelsin diye süreli camlar açık bizim evde ordan da çok toz geliyor olmalı. Yün halılar vardı kaldırdım onları mesela
Sosyal ağlarda paylaş

abi şöyle diyim, cumartesi temizlik oldu, ondan sonra hiç pencere açmadık pazar akşamı yine toz vardı bir ton.

çamaşır kurutma makinesi etkili olabilir mantıksız değil, bir yerde okudum daikin'in bir ürününü almış biri çok farketmiş. 1000 tl filan ama işte.

bu arada havadaki tozu toplasa yeter zaten, adiler sağa sola konup toz yapamazlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

aynen. zaten oda nem düzenlemesi de yapıyor. tozu da temizliyor. satışta olanları anlamadım bir türlü.

aktif hepa filtreli bi tane al. basit izgara/sunger bilumum tozu zaten alirken (genelde ilk filtre), hepa filtresi bilumum zararli maddeyi ve gazi da alir (karbon monoksiti bile aliyordu bendeki. kisin hava kirliyken kullaniyordum).

havasi temiz olan yerde bile hakkaten oturdugun/uyudugun yerin hava kalitesine cok etkisi olur, fark edersin. zaten 1 aya falan ilk defa on filtreyi temizleyince aklin cikar bu kadar toz mu yutuyormusuz daha once diye...

XLegolas said:

haftada bir evi temizle?

evi temizlerken yatak altlarının dolap üstlerinin de temizlendiğinden emin ol. eğer temizlikçi temizliyorsa temizliğin olduğu gün, temizlikten sonra kontrol et böyle bölgeleri. sallapati yapıyor olabilir.

ev temizligi falan kurtarmiyor o ince tozu. havada ucusuyor mutemadiyen havasi temiz olan evde bile.
Sosyal ağlarda paylaş

unity100 said:

BiTcH_oFBaT said:

aynen. zaten oda nem düzenlemesi de yapıyor. tozu da temizliyor. satışta olanları anlamadım bir türlü.

aktif hepa filtreli bi tane al. basit izgara/sunger bilumum tozu zaten alirken (genelde ilk filtre), hepa filtresi bilumum zararli maddeyi ve gazi da alir (karbon monoksiti bile aliyordu bendeki. kisin hava kirliyken kullaniyordum).

havasi temiz olan yerde bile hakkaten oturdugun/uyudugun yerin hava kalitesine cok etkisi olur, fark edersin. zaten 1 aya falan ilk defa on filtreyi temizleyince aklin cikar bu kadar toz mu yutuyormusuz daha once diye...

var mı önereceğin, ekonomik bir şey?
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

unity100 said:

BiTcH_oFBaT said:

var mı önereceğin, ekonomik bir şey?

yok cok once almistim. simdi ithal etmiyorlar. iyi bi seydi 4 filtresi vardi ayri tipte, en son bir ultraviole filtre vardi ne bakteri varsa havada olduruyordu.

ama internetten ingilizce biraz arastirirsan, forumlari falan okursan epey ogrenirsin bulabilirsin turkiyede ne alman gerektigini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...