Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pegasus iade

Suark

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

Selam,
Daha bugün öğrendim bunu. Yazmam lazım =)

Pegasusta iadesiz bilet alınca, koca koca iade edilmez yazıyor. Ancak iptal edince bir kısmını iade ediyor
900tl lik biletten 340tl aldı arkadaş az önce.

Selam vergiler iade edilir, iade edilemez Pegasus un politikası, devlet olmayan işin vergisini almaz. Pegasus da tahsiline aracılık ettiği bu tutarı size geri öder. İyi forumlar..
Sosyal ağlarda paylaş

uçuş tarihinden şu kadar süre önce iade edilirse bilet tutarının yüzde şu kadarı iade edilir diye bi kuralı olması gerekmiyor mu onun.

mesela vize başvurusu için gidiş dönüş uçak bileti istiyolar. 2 ay sonrasına aldın bileti konsolosluğa göstermek için. vize onaylanmadı. daha uçuşa 1,5 ay var. o zaman yüzde kaçını geri veriyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

işte pegasusun sitesinde iade edilmez yazdığı için yazdım ben buraya.
bi trick yapmışlar işte, iptal etmesin nasılsa yanıyor veya para verip başka tarihe alsın diye herhalde

Abi okumuyor musun

Trick mrick yok, kendi alacağı ücreti iade etmiyor, peşin kestiği vergiyi iade ediyor.

Al bak rastgele bi bilet seçtim, işaretli kısım ücret kalan ıvır zıvır vergiler vs.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte böyle bir detay yok abi, hani varsa tooltipte veya aşşalarda var
ana ekranda IADE YOKTUR diye kocaman yazıyor.
e normal bir insan bilet tamamen yapıyor anlıyor. En azından biz ofisteki 3-4 türk böyle anlıyorduk.
Taki dün arkadaşın biri "olm trap o iptal et bileti geri veriyolar 3-5" diyene kadar.
Ben eminimki IADE YOKTUR yerine "KISMEN IADE EDILIR" yazsalar para kaybedicekler hehe
Sosyal ağlarda paylaş

dediğini anladım da trap demek yanlış olur.
bilet alan kişinin de az da olsa ne yaptığını bilmesi lazım hem, bileti alırken bilet xlira vergisi y lira diye yazıyorlar, eh iptal edince de alınmamış bir hizmetin vergisinin kesilmesi mümkün olmadığı için geri iade alaibleceğini bilmen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...