Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ios'u terk edip Androide geçtim

sostizm

Öne çıkan mesajlar

Zor kararı verim - biraz da ekonomik zorunluluklarla. İphone 4S'imi aralık 2011'de almıştım. İki kere adres defterini kaybetti. İki recovery sonrası bir sürü numaramı kaybettim. İyice yavaşladı, donmalar başladı, falan filan.

İki telefon arasında kaldım
Xperia XA Ultra sıfır (1600 TL) - ekranına ve kasasına bayıldım
Note 5 ikinci el (1900 TL) - referansları çok güçlü, daha 11 ay garantisi var. sadece 12 ay kullanılmış.

Aldım geldim kurdum Note 5'i, hemen 1-2 şey kurdum. İlk kez android kullanıyorum ama çabuk alışacak gibiyim. Doğu telefonu mu seçtim hala içim rahat değil. Ayni paraya Samsung vardı A serisi sıfır :-/

Bana şunu öğren bunu fark et mutlaka şunu bunu kur diyecek misiniz? Ben androidde Delete ve Backspace var sanıyordum ama bu da ios gibi.

Ok Google'a bayıldım. Ne sorsam söylüyor. Burada yağmur ne zaman yağacak dedim bu akşam dedi lan bizim siri bu kadar akıllı değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

google'ın playstoredaki bütün uygulamalarına bak. photoscan diye yeni birşeyde çıkardılar. google'ın bütün herşeyi güzel beeee

android uygulaması kurarken verdiğin izinlere dikkat et bi de. kişi listene geçmişine falan ulaşmaya çalışıyor bir çoğu. güvenme hepsine.

edit: iyi almışsın o fiyata boşver dolar kuru hayvan gibi zaten a serisinide note 5 le ve hala garantisi duruyor diyorsun bir sıkıntı çıkmaz. samsung direk beğenmediğim bir marka ama önemli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

iphone ne abi şaka yapıyorsunuz dimi? google'dan bile beter casusluk programı var adamlarda. google'da en azından rom falan kapatabiliyorsun. üstüne kamerası xperia falan yanından geçemez. açık kaynak kodlu, yapay zekası daha iyi iphone kötü kötü!

android master race
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Xperia varken Samsung almak. Samsung pismanliktir.

Once bir soraydin hangisini alam diye/

Keşke sorsaydım evet. Ama ciddi üstünlükleri de var samsug'un bu modelde. 2GB ram - 4GB ram, 16GB-32GB v.b.

Valla çok bocalıycam sanıyorsum ama şimdilk gaayet kullanıcı dostu bir arayüz çıktı. Bu del/backspace olayı epey hayal kırıklığı ama. Adres çubuğuna dokunup sağ tarafı silebilirim sanıyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

benim de kırık ekranlı 4s var. yavaş diye kullanmıyorum telefonu hiç. bi yandan da iyi oluyo çiçekleri böcekleri görüyorum. ama fotolarını çekemiyorum adam gibi.

iphone 7 beklentileri karşılamayınca değiştiremedim telefonu. 1 yıl daha 4s nasıl çekilir bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Kıyaslanmışları varmış

http://www.phonearena.com/phones/compare/Sony-Xperia-XA-Ultra,Samsung-Galaxy-Note-5/phones/10052,9462

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/26834-55945/samsung-galaxy-note-5_sony-xperia-xa-ultra/

http://kiyaslahadi.com/tr/1/760,579/

bi de android akıllı nabıztutar bisikletçi saati aldımmıydı eheheh
Sosyal ağlarda paylaş

note serisinde (note 7 hariç keza malum) sıkıntı yaşamazsın

her ne kadar 1900 bana da çok gelmiş olsa da daha iyi note yok şu anda, note 7 piyasadan çekildikten sonra 5 lerin fiyatı arttı demek ki

ayrıca evet sıfır A serisi aynı fiyata ama Note serisi samsungun diğer den çok farklı bir yerde sen bu plebleri dinleme
Sosyal ağlarda paylaş

note 5 in tipkisinin aynisi s6 edge+ var bende bir senedir, 4s den gectiydim bende. babaanne duzeyinin otesinde teknolojiden anlayinca ve az setup icin ugrasinca sifir sorun calisiyor

en elzem app package disabler pro, baya bi copluk programi yok edebiliyorsun bunla, bloatware i sifira indirmek 5-6dk max

greenify yukle, onlada gerekli ayari yapip auto hibernate hedesini yaptimi ram sorunu kokunden cozuluyor. facebookun bloat otesi appi ve messenger calismasina ragmen %60 larda ram kullanimi, ilk aldigimda saka gibi 83 lerdeydi :D

bu ikisi disinda adguard cok sahane birsey, premiumunu aldim hem pc hem androidde adleri sifira indirdi. uygulama icin appleri bile blokliyor ki androidde en sinir oldugum seydi ios dan gectikten sonra

google in yazilimlarini ben sevmiyorum, cloud isini one drive ile cozdum. windows ile beraber sahane iyi calisiyor ki daha iki gun once one drive gene bisiler daha hediye etti ehueh, 105gb mi ne storage samsung kampanyasi ile, resmi cekiyorum hani masaustundek ionedrive folderi aciyorum hoop atmis bile :D

zengin degilsen ve klozet kapagini bile adamlardan almiyorsan apple pismanlikmis asil onu anladim 1 sene android kullandiktan sonra :P

sakasini gectim s6 edge+ ile note5 samsungun uzun suredir sorusnzu ve duzgun cikardigi nadir telefonlar olabilir, s6 ile edgede isinma ve ram sorunu var, s7 lerin ekran cok kucuk kaliyor

note7 ye hic girmeyelim :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...