Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kontrabas içeren müzikler

Cd-

Öne çıkan mesajlar

Beyler bayanlar içerisinde bolca kontrbas( ya da kontrabas ) sesi içeren müzikler arıyorum.iMesh vs programdan "contrabas" "double bass" vs. şeklinde arattım ama bulamadım öyle müzikler nasıl bulabilirim ya da her şarkısında kontrbas kullanan bi' grup kişi vb. birileri var mı? Jazz arat demeyin lütfen çoğu dandik oluyo... Şöyle güzel bi' şeyler bileniniz var mı?
NOT: Kontrabas hem parmakla hem yayla çalınıyor galiba ben parmakla çalınan versiyonlarını arıyorum...[signature][hline]I see dumb people...
[Bob Marley]
Ben!!!(Ünlemlere de bak)
Grim Fandango Fan Hedemiz ohelelele
Sosyal ağlarda paylaş

Monty Alexander Trio dan biseyler aratabilirsin

Work Song
Satin doll hos sarkilardir. Güzel bas sololari vardir

EST den biseyler aratabilirsin.

Direk aklima gelenler[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

Şu work song un kontrabasla alakası yok yav dinlerken kendimi içinde korsanlar olan bi' çizgi film izliyomuş gibi hissettim yanlış şarkı mı yoksa? Bi' de EST diye aratınca satin doll'u şimdi dinliyorum. Gimli senin jazz'la baya ilgin vardı yanlış hatırlamıyosam başka önerebileceğin şarkılar var mı?
Edik: Yav ben tatminsizmiyim? Ama çok fazla kontrbas sesi belli olmuyo yav satin doll da daha sert böyle yok mu?[signature][hline]I see dumb people...
[Bob Marley]
Ben!!!(Ünlemlere de bak)
Grim Fandango Fan Hedemiz ohelelele

[Bu mesaj Cd- tarafından 02 Şubat 2005 13:49 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Cd- tarafından 02 Şubat 2005 13:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Work song direk kontrbasla baslar (-:

Monty Alexander'in work songunu cektigine emin misin?

Ben bi ara radyoyu bos buldugum vakit güzel bi yayin yaparim
duyarsin bol bol kontrbas. O kadar çok sey var ki simdi.

EST dedigim, Esbjorn Svennesson Trio
ESBJ diye aratirsan daha rahat ulasirsin sarkialrina[signature][hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

kontrabass ı duymak için düzgün bi ses switemin ya dakulaklıüğın olsun ve sesin düzgün olsun
yoksa caz da duyamazsdın
sorna dandik diyip ebvn ve gimlinin sinirlerini bozarsın
kalite bass ın duyulup duyulammasıyla mı öölüçülüyo lan hehe

work song a laf ettirmem[signature][hline]I have grown older,
You have grown colder,
And nothing is very much fun,
Any more.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlıs bilgi verilmis hayatımın ensturmanı ile ilgili,duzeltmeyi bir borc bilir saygılar sunarım: viyolonselin (cello) buyugudur dogru.hatta bas gitarlar konturbas ornek alınarak yapılmıstır(bknz:akord sistemi aynı 4 tellilerin)hem cello hemde konturbas yayla da calınır parmakla da,ama tutusları farklı oluyor.parmakla olan o cekişlere de yanlıs hatırlamıyorsam piçikato(turkce vers) deniyor,onlar da farklı cello da sadece isaret parmagı cekiş yaparken, kontbassta orta parmak ve işaret parmagı birlikte cekiş yapıyor.[signature][hline]her dişi antiostro dogar onu ailesi ya da cevresi ostro yapar!!!
Sosyal ağlarda paylaş

miroslav vitous dinliycen
weather reportta da dinleyebilirsin kendisini. ama özellikle jack dejohnette ve terje rypdal ile yaptıı albümü de dinle. bu albümde piano da çalıyo amcamız.[signature][hline]freeedom, 15 Ocak 2005 19:35 tarihinde demiş ki:
beyler kotulemeyin nargileyi sutlu nargilede var peki o damı zararlı o nası zara veriyo acaba sutle su farklı maddeler o zmn o alveollere ne yapıo bunacaıklık getirin
Sosyal ağlarda paylaş

bebop türünü incele biraz
Charlie Parker falan
saksadfon daha fazla vardır ama hızlı kontrbass istiyosan onlarda olur

yavaş, ama egne duyulan solo atan jkontrbass istiyosan Charlie Haden amcayı indir dene[signature][hline]I have grown older,
You have grown colder,
And nothing is very much fun,
Any more.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...