Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aykırı Kartlar - Android Oyunu

pch

Öne çıkan mesajlar

simdi test telefonuna indirdimde bana daha cok scrollview gibi geldi, statik 4 tane item var zaten.

bunun disinda ben oyunu anlamadim ya, bi soru var, alakali alakasiz (cogu sacma) cevaplar var, aradan biz mi seciyoruz napiyoruz en guzelini, biz birsey yazamiyomuyuz, kim yaziyo lan bu cevaplari? sdf
Sosyal ağlarda paylaş

manve said:

Ana menude recyclerView kullaniyorsunuz galiba? Oyna, guncel, basari ve kazan olan yerde. Neden ki?

Bir de sanirsam orda kullandiginiz imajlarin sadece tek boyutu mu var? Asiri bir performans kaybi var listeyi asagi yukari oynatirken.

Ayni sorun basari tablosunda da var, listenin asagisina inip tekrar yukari cikarken bi yavaslama oluyor

Oyna, güncel, basari ve kazan olan yer için gridView kullandım, böyle bir layout hazırlamanız gereken yerlerde işleri oldukça kolaylaştırıyor tavsiye ederim. Herhangi bir scrollable view kullanmadık bu sayfa için. Performans kaybının sebebi muhtemelen imajların sizeları. Diğer bölümlerde 9 patch imajlar kullanırken profil sayfası için normal png imajlarını resize ederek kullandım. Denediğim emulatorlerde ve telefonlarda ben bir performans kaybı görmemiştim ama uyarın üzerine daha ufak bir boyuta resize edicem. Cihazının modelini öğrenebilir miyim test ederken kullanmak için
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

simdi test telefonuna indirdimde bana daha cok scrollview gibi geldi, statik 4 tane item var zaten.

bunun disinda ben oyunu anlamadim ya, bi soru var, alakali alakasiz (cogu sacma) cevaplar var, aradan biz mi seciyoruz napiyoruz en guzelini, biz birsey yazamiyomuyuz, kim yaziyo lan bu cevaplari? sdf

ahahah abi cevapları ve soruları biz yadık, elindeki cevaplar oyunun başında bu havuzdan random olarak dağıtılıyor tüm oyunculara. Her tur elindeki cevaplardan soru kartındaki boşluğa gelince en komik olacağını düşündüğünü seçiyorsun, ve turun sonunda diğer oyuncuların cevaplarını görüp oyluyorsun. Oyun sonunda en çok puanı alan kazanıyor. Elindeki cevap kartlarından beğenmediğin olursa katın alt tarafındaki recylce butonuna basarak değiştirebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...