Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askerlik - sevk tehiri

logtrig

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar benim 2018 şubata kadar yüksek lisans sayesinde tecilim vardı. para ödemek istemiyodum okula bu yüzden istanbul üniversitesine başvurdum. yarın açıklanıyor sonuçlar.
eş zamanlı okulun sistemine girip kayıt sildirmek için dilekçe gönderdim ve bugün evime askerlik şubeden kağıt gelmiş teciliniz düşmüştür kasım 2016 da sevk tarihiniz diye.

şimdi ben iü'ye girmeye hak kazansam tekrardan tecilim olacak değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

biraz erken davranmışsın ama sorun yaşamazsın.
bakaya olsan bile kayıt yaptırabiliyorsun ama senin durumunda kasım2016'ya kadar askerlikle ilişkisi yoktur diye yazı vercekler, onu kullancaksın. e-devlette şuan ne gözüküyor?

önceden ahmet yesevideysen aynı yere kayıt yapamazsın. ona dikkat etmen lazım. belki kayıt yaparsın da askerliğini tecil edemezsin. öncekinden farklı bölüm/fakülte falan olması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

logtrig said:

abi merak ettiğim şu. ben aslında acele ettim kaydı sildirmeyle. şimdi iü bana diyecek ki mesela bana belgeleri getirirken askerlik tecil belgeni de getir.

e benim tecilim düştü şimdi? ne vericem adamlara?

niye kayit sildirdin ki, hasta misin? millet tecil yaptirmak icin evladini kesiyo bu zamanda.

valla belge olarak kasr-i sirin antlasmasini mi vercen, genclige hitabeyi mi vercen artik o sana kalmis
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

biraz erken davranmışsın ama sorun yaşamazsın.
bakaya olsan bile kayıt yaptırabiliyorsun ama senin durumunda kasım2016'ya kadar askerlikle ilişkisi yoktur diye yazı vercekler, onu kullancaksın. e-devlette şuan ne gözüküyor?

önceden ahmet yesevideysen aynı yere kayıt yapamazsın. ona dikkat etmen lazım. belki kayıt yaparsın da askerliğini tecil edemezsin. öncekinden farklı bölüm/fakülte falan olması lazım

haydaa bunu bilmiyodum.

edevlette 30.06.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur diyor?
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

o zaman kasımdan önce alırlar askere. ama sen kayıt olur olmaz hallet o işi. kasımdan önce halletmiş olursun. şubeye gitme okul işi netleşmeden

bugün gelen kağıtta 1-30 eylül arası sevk öncesi hazırlık işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir yazıyor bir de.
iü'ye kayıtlar da 22-26 ağustos arasıymış.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi geçen sene milletin ales yds puanlarına girdim baktım leş skorlarla alınmışlar falan ben de alırlar heralde illa diye sildirdiydim.. Neyse şimdi ahmet yesevi ile konuştum, önceki kayıt olduğum işletme yüksek lisansı dışında bi bolume kaydolursam aynı okul da olsa tecil oluyomuş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...